Aman Tanrım Omuz Çalışmak...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aliyilmaz33 tarafından 15 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. aliyilmaz33

aliyilmaz33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    biceps, triceps, gögüs, sırt,... çalışırken o kadar güzel o kadar büyük o kadar harika bir haz alıyorum ki kendimi çok iyi hissediyorum. Gel gelelimki omuz çalışana kadar... o kadar isteksiz o kadar halsiz o kadar yorgun oluyorum ki omuz çalışırken... Antremanım hemen bitsede gitsem diyorum ve istedigim hazzı doyumu alamıyorum... Gerçekten çok sıkıntılıyım bu konuda... Acaba herkes mi aynı sorunu yaşıyor yoksa benim mi pskoljim bozuk...

2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    benimde en keyif aldıgım gün omuz günü :) hatta omuz çalıştıgım günlerde siyah atletle çıkıyorum idmana ayna karşısında çalışırken müthiş keyif alıyorum
    sana tavsiyem press dışındaki hareketleri nispeten hafif agırlıklarla yap,mesela press i 40-45 ile yaparkan yana açışları en fazla 7.5 ile öne kaldırışı en fazla 12.5 ile yapıyorum,hareketleri yavaş yapıyorum ve full konsantre oluyorum,omuz agır kilodan çok uzun süren gerilim isteyen bölge oldugu için agır girmek yıldırabilir,omuz çalıştıgım gün benimde bütün enerjim bitiyor yalan yok

Ocensers, halil98, aliyilmaz33 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. aliyilmaz33

aliyilmaz33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    benim programım max agırlıga dayalı oldugu için bide benim halimi düşün :(. omuzda düşük agırlık ta çalıştıgımda kendimi eksik hissediyorum. biliyorum ki yanlış ama pskolojik işte.

4. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Bende Omuz Çalışmaktan Nefret Ediyorum Sebebini Anlıyamıyorum :(

5. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    misal yana açışta 7.5 ile dene ve en son noktada 1-2 saniye tutmaya çalış,resmen 2-3 katı agırlık ile çalışmışa dönüyor insan,max agırlık ile hareketleri nizamiyeti bozabilir hele omuzda,en azından programınız bitince deneyin derim,keza press de 3-4 saniyede indiriş 2 saniyede kaldırış müthiş yakıyor

aliyilmaz33 bunu beğendi.
  6. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Bende de aynı durum sözkonusu.Bugün de yarıda bıraktım omuz antremanımı..

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bugün omuz triceps günümdü zevkle çalıştım her bölgeyi çalıştırmak haz veriyor bana ama en fazla göğüs haz veriyor çalışması kolay rahat geliyor bana en fazlada gelişen bölgem göğüs

halil98 bunu beğendi.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bend eomuz sakatlıgımdan dolayı omuz gunundne ve omuz calısmaktan nefret edıyorum her tekrar benım ıcın buyuk bır acı her set benım ıcın bır acının baslangıcı oluyor okadar buyuk bır acı duyuyorum kı ımkanım olsa son gucumle bgırır ve nerdeyse aglarım okadar acı cekıyorum omuz gunu . ama su var bu sakatlıgı omuz boyu tasımak zorundayım bu acıyıda zamnl ahfıflıcek ama ıyılestıgınde degıl o bolgedekı acı esıgım yukseldgındne cunku omuz rotasyon kasları sol tarafta tamamen ezıldı ve doku kayıpları mavcut eskısı gıbı olıcak

a ben omuz calısmıyormuyum tabıkıd ecalısyorum en sert calıstıgım bolge omuz sevmıyorum ama calısyorum sevmekle alaksı yok ne bıtkınlıgoındne bahsedıyosunuz ben o gun omuz calıstıktan sonra tum gece kolum uyusuk gezıorum antrenmandan cıktgımda o bolgem dehset agrıyor ve ben yılmıyorum calsıyorum yınede o bolgeyı ole yorgunum deyıp brakmkata neymıs benım antrenman stlımde yarıda brakmak yok olmadı hıcbır zmanda

ama en sevdıgım bolge benım bacak :)

Ocensers bunu beğendi.
  9. Sivasli58

Sivasli58 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    bnmde en sevmediğim bacak çalışmak ama en önem verdiğimde o üst yapılı alt normal kalmasın ikisi eşit gitsin.

10. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    omuz ve bacak çalışmaktan nefret ediorum ama danny boy gibi hiç bir zaman yarıda bırakmadım.

çalışmayı en sevdiğim bölgeler de şunlar: gögüs biceps triceps

Danny Boy bunu beğendi.
  11. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    benımde ole çalışmayı sevmedıgım bı bölge yok hepsını zevkle çalışıyorum ama gelışmeyı gördukçe ınsan ıkı katı motıve oluyor....
    gelısmelerle kendını motıve etmeye çalış bence sıkılmak yok devam :)

12. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sevgili Danny Boy un cevabından sonra, çevremdeki "bu sporda insanlar ya bilekten ya da omuzdan gidiyor" diyen abilerin sözü yankılandı kulağımda. Aman ha özellikle omuz idmanından önceki ısınmalarınız yeterli olsun arkadaşlar...

Danny Boy bunu beğendi.
  13. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Omuz konusunda bendede bıkkınlık degıl ama bi tuhaflık oldugu kesin....
    Zira vucudumdaki her kas gurubunu itinayla agrıtabiliyorum fakat iş omuza gelince bu pek mümkün olmuyo, sebebini hala anlayamıyorum eskiden agır kilolarla çalşırıdım fakan son zamanlarda bunuda degistrdim press harici normal kilolarla girip gerilimi uzun süre muhafaza etmeye calısıyorum ama gene agrımıyo omuzlarım ertesi sabah uyandıgımda...
    En sevdigim bölge ise gögüs ve biceps...Gögüs günleri salona koşarak gidiyorum diyebilirim :) En cok gelişen bölgem olmasından sanırım, yaptıgım her hareket keyf verıyor, takip eden 2 günde kolaarımı açamıycak durumda olmam inanılmaz haz veriyor bana :)

14. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    omuz çalışırken çok ağrı oluyor diğer kaslarda olmuyor bunun sebebini bilen varmı.

15. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    2-3 saat sonra omuz-traps antremanım var ve bu konu hiçte iyi bir moral olmadı :D

16. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
  17. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
  18. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Adam spora başladıgı güne lanet ediyor derken video daki adamdan bahsediyorum :D yoksa tabiki motivasyon açısından her omuz idmanı öncesi izliyorum :)

purulence bunu beğendi.
  19. aliyilmaz33

aliyilmaz33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    demek herkes de olan bi sorun bu omuz problemi :D gerçekten gelişmesi hem zor hem karmaşık bi bölge çok sorunlu gerçekten :D

20. renkligoz

renkligoz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    aslında gelişmesi çok zor bir bölge değil. bana göre omuzların gelişimi sırt ve bacak kaslarının gelişimiyle orantılı

Sayfayı Paylaş