Alt Karın Yağ Yakma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kemalist61 tarafından 10 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kemalist61

Kemalist61 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle şunu belirteyim foruma yeni üye oldum konu yanlış yerdeyse affola...16 yaşındayım 59 kilo ve 177 boyum var. Kendimi çok kilolu görmüyorum hatta zayıfımda denilebilir. Sorunum şu hareketsizlikten sadece alt karın bölgemde yağlanma oldu. Bunun için ne gibi egzersizler ve diyet uygulayabilirim. Yağ yakma diye aradım fakat benim aradığım şekilde bir konu bulamadım. Şimdiden teşekkürler...

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Sadece o hafif şişkinliği diyorsan ağır birşeye gerek yok kardiyo yap yeter.Ya koşu olarak ya da yürüyüş olarak.Kas yapmak istiyorsan o ayrı mesele.Ha bunun yanında crunch ta yapabilirsin.Crunch ile ilgili internette bir çok video var.

3. Kemalist61

Kemalist61 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Günde en az 45-60dk yürüyorum hafta sonlarıda 30 30 30 olmak üzere 90 mekik çekiyorum . Ama pek düzenli olmuyor bu mekik. Bazen çekip bazen unutuyorum gibi. Yürüyüş sabit günlük. Onun dışında çok cips -kolo vs tüketiyorum. Bunları kesip düzenli mekik ve yürüyüş yapmaya çalışıcam. Onun dışında yağ yakıcı gibi ürünler gördüm internette öneriniz var mı gerçekten işe yarayan ? Bahsederseniz sevinirim .

4. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yağ yakıcı olarak ben cla ve l carnitin kullanıyorum.Yan tesiri yok.Faydasını ilerleyen zamanlarda görücez.Cla için 2-3 aylık bir zaman veriyorlr etkisini belli etmesi için.Daha çok bel simiti ve karın bölgesinde etkili diyorlar.L carnitin de vucudunda yer alan yağların kaslarda enerjiye dönüşerek yağ yakılmasını kolaylaştırıyor.Onların özü bu.İkisini bir arada kullanabilirsin.

Kola cips senin amaçların doğrultusunda en büyük düşmanın.Yani seni çatıda bekleyen ve evden çıkmanı bekleyen bir keskin nişancı gibi düşün, şu abd flimlerindeki gibi :) Benim canım neler çekiyoda resimlerine bakıp yiyemedikçe çıldırıyorum bir bilsen :D

Kaslarım gelişsin dediğin yerde öncelikle amacın doğrultusunda beslenme şart.İkincisi ise dinlenme.Kaslar dinlendikçe gelişir.Erken uyumaya başla.Günde en az 8 saat uyu.Bir kere güne erken başlaman önemli.Vucudun çalışmaya saat 6 da başlıyor.Ha sabah 6 da spor yapmaycaksın o ayrı mesele.Ama arkadaşların paylaştığı vucudun bio ritim saatleri var onları bir oku.Diyeceksin ki abi sen kaçta uyuyosun kaçta kalkıyorsun.Ben o saati bir türlü tutturamadım.İşim uyku düzenimi etkiliyor.Sinir stres piyasa araştırması v.s. Ama senin gibi yaşı genç gelişime açık kardeşlerimize burada öğrendiğim mantığı elimden geldiğince öğretmeye çalışıyorum.En basit örnek, sırf yürümek için arabamı sattım kapıda 2 tane şirket aracı var ve ben elimi bile sürmüyorum yeri geliyor yağmur altında bile sağa sola yürüyerek gidiyorum :) Bunu söylememdeki sebep şu, motivasyon çok önemli.Motive olabildin mi emin ol elinden gelen herşeyi yapıyorsun.Hatta fazlasını yapmaya çabalıyorsun.Yoksa 1-2 ay salona gidip sonra sıkılıp bıkanlar emin ol forumda çok var :) Ya da zayıflamaya başlayıp sonra açlığa dayanamayıp daha fazla kilo alanlara :)

Sayfayı Paylaş