Alt Göğüs

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bobrek tarafından 1 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bobrek

bobrek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar. Body building yapmayıp sadece sporla ilgileniyorum. Sorunum göğsüm'ün üst kısmının gayet geniş olması fakat, alt kısmının şekilsiz ve kassız olması. Evimde sadece beşer kiloluktan iki dumbbell var. Bunlarla geliştirmek istediğim kısımı geliştirebilir miyim, yoksa herhangi başka bi edevat mı lazımdır veya ufak bir kısım için bir gym e mi yazılmak gerekir?

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    alt göğüs çalıştıran hareketler bellidir..
    mesela decline benchte press yahut dips alt göğüsü çok iyi çalıştırır..
    eğer evde decline press imkanı yaratsan bile 5er kiloluk dumbellar az gelir..
    bu nedenle ev veya park ortamında öne eğilerek dips yapmayı deneyebilirsin.. (ev içinde zor olabilir)
    ya da incline veya decline olabilen bench tahtalarından ve daha ağır dumbellar alıp her türlü göğüs antrenmanını ev ortamında çeşitlendirerek yapabilirsin..

3. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ciddi ciddi body yapmayacaksan bence çalışma derim çünkü yapsan geliştirsen bile body yapmak istemediğin için düzenli bir programın olmayacağı için büyük ihtimalle bırakacaksın ve sadece gögüs çalışmanda yanlış olur ayrıca

4. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Salonda istemiyorsan o zaman bir defada bir çok bölgeyi çalıştıran bileşik hareketleri (compound excercises) evde uygulayabilirsin...Bu sayede vücut orantısızlığından da muzdarip olmazsın ve genel bi güç artışı sağlarsın...

Yani ŞINAV çalıman gerekir...Önce emin ol az tekrar çıkarabileceksin , kendine kızmayacaksın , düzenli yaptığında 1 ay sonra gelişiminin sen de farkına varabilirsin...

Alt göğüsü etkili çalıştırmak istiyorsan ellerini yukarıya koymalısın (Ellerini sandalyeye , sehpaya vs... dayayarak)...

Aşaıdaki link sana daha çok yardımcı olacaktır :

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=8243&highlight=%FE%FDnav

Sağlıklı günler...

5. bobrek

bobrek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

6. Cinciali

Cinciali Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kütüphaneci
    Yer:
    Kocaeli
    Link çalışmıyor, sayfa bulunamadı diyor.
    Ben de ciddi şekilde alt göğüs çalışmaya karar verdim. Linkte ne vardı merak ettim doğrusu

7. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ust gogus geniş derken hacim ne derecede bunu belirtmemişsiniz. ust gogusun hacimli olması cok onemlidir. alt gogus için dips çok çok iyi bir seçenek. cabla cross la dipsi iyi kombine ederseniz iyi bir alt gogus sahibi olabilirsiniz. saygilarimla .

Sayfayı Paylaş