Alt göğüs barbell press sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve weqale tarafından 20 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. weqale

weqale Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar , alt göğüs barbell press yaparken cok zorlanıyorum.Hocam ve diğer arkadaşlarımın dediklerine göre alt göğüs diğer göğüs hareketlerine göre daha kolaymıs.Bench presste bara 25+25 takıyorum.Alt göğüste bara 10+10 taktığımda bile zorlanıyorum bunun sebebi ne olabilir sinirimi bozuyor yav :)

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bench presste ağırlığın büyük bir kısmını omuzlarının ve tricepslerinin aldığının bir göstergesi olabilir. Decline barbell presslerde omuz etkisi minimumdur bu nedenle ağırlığın büyük bir kısmı göğüse ve tricepslere biner . Omuzların harekete dahil olmadığı için göğüs kasların gercek anlamda calısmıs oluyor bu nedenle böyle bir kilo düşüşü yaşamış olabilirsin . Decline press oldukca etkili bir hareket olmasına karşın Dips gibi inanılmaz bir hareket mevcut olduğu için pek tercih edilmez . Benim de önerim Dips hareketini bir an önce öğrenerek göğüs programlarının olmazsa olmazı haline getirmendir. Yalnızca alt göğüs değil pectoral major denilen göğüsün en büyük parçasının maksimum gelişimi ve efektif bir görüntü için Dips hareketi sana istediğini verecektir.

Son düzenleme: 20 Nisan 2013
    weqale bunu beğendi.
  3. weqale

weqale Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında bench press yaparken cok dikkatli yapmaya calısıyorum ağırlığın cogu kısmını göğüse yedirmeye calısıyorumda bu kadar dikkat edip tüm gücü omuz ve triceps veriyorsam kendi acımdan sıkıntı var demek :) Peki bunun önüne nasıl geçebilirim ? Bir öneriniz var mıdır ?

Spor hocam programa dips yazıcaktıda ben pek sevmediğimden dipsi yazdırmadım :) Bir dahaki programa muhakkak yazdırırım o zaman onu.

Sayfayı Paylaş