alt çene geriliği ve ince boyun

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Toklu_1994 tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar 5 aydır body yapıyorum boy 177 cm kilo 69 aslında oran pekte kötü gibi durmuyor ama benim boynum ince ve çenem boynuma çok yakın.Buda çene yapımın kötü olmasından kaynaklanıyor. Vücudum gayet fit duruyor fakat vücudumu görmeyen sadece boynumu ve yüzümü görünce sıska biri olduğumu zannediyorlar ve bu yüzden kimse 69 kg olduğuma inanmıyor. Buda beni çileden çıkarıyor. Boynum ince ve alt çenem küçük kalıyor. benim bildiğim ideal bir çene boyna yakın olmaz .ama bende öyle bu yüzden vücudumu ne kadar geliştirirsem geliştireyim kendini hiç göstermiyecek. buda beni body yapmaktan soğutuyor. yüz ve çene hatlarımın ya büyümesi yada belirginleşmesi gerekiyor. ne ypıcam bilmiyorum eğer bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin. Şiimdiden sonsuz teşekkürler. :mad:

2. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    bir doktor ile görüşmeni öneririm.

3. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    çene gelişmi dişlere bağlı sanırım. Dişlerin çene gelişiminde rolü büyük, ama tabii ki belli bir yaştan sonra müdahele edilebilirmi bilmiyorum. Boyun konusunda da, bu sporla uzun süre uğraşınca ister istemez boyun kasları genişliyor insanın.

4. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Alt Çenendeki dişler Üst çene dişlerinin gerisinde kapanıyorsa, Yani çeneni kapattığında alt dişlerin gözükmüyorsa. Herhangi bir çiğneme problemin vs. yoksa bu çene yapınla alakalı bir sorundur.

Alt çenendeki dişler üst çene dişlerinden çok geride çiğneme ve kapanma problemi yaşatıyorsa buna tıp dilinde mandibular luksasyon diyoruz. Genelde ameliyat ile tedavi edilebilen bir sorun ama yinede bir ortodondiste gitmeni öneririm.

5. alp2er

alp2er Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çene büyütme operasyonları var. bir restetik cerrah ile görüşebilirsin. çözümü mevcut sanırım...

6. pssakal

pssakal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    benzer bir problem bende de mevcut, daha da kötüsü biraz kilo aldığım zamanlarda çene ile boyun arasındaki "gıdı" denen bölümün büyümesiyle daha da belirgin oluyo bu problem..sebebi dişlerle alakalı ve dişçimin dediğine göre ortodonti tedavisiyle de hallolabiliyormuş..
    tom cruise'un da bi dönem bu telleri kullandığını duymuştum, umarım senin içinde çare olur..

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : dertleşme

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

8. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    önerileriniz için teşşekkürler arkadaşlar. 4 sene tel taktım dişlerim çok düzgün şuan ağız yapımda güzel fakat çenem boynuma çok yakın alt çene ucu kısa. buda 73 kg 176 olmama rağmen insana zayıf bir görüntü veriyor.çene geliştirme hareketi gibi bişiler yada ne bileyim kendi yapabilecğim birşey yokmu. çünkü 20 yaşında çene ameliyatların ı yapıyolar 3 sene var. Bu arada yere doğru eğilirken aynaya baktığımda çene boyundan uzaklaşıyor çok güzel bir görüntü oluyo keşke hep eğilik kalsam diye düşünüyorum.tekrar çok teşekkürler

9. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de senin gibi 1994 doğumluyum ve alt çenem geride yandan bakınca çok tipsiz gözüküyorum. Ameliyatı araştırdın mı fiyatıyla ilgili falan biraz bilgi verebilirmisn benimde olmam gerek bu ameliyattan.

10. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    değerli dostum
    çene ve boyun yapısı büyük oranda yapısaldır
    benimde mesela cok kalındır bildim bileli kravat takacak gömlek bulmakta zorlanırım en üst düğme %80 hic bi gömlekte kapanmaz
    ama bunların hepsinin ötesinde cenem geride diye body yapmak istemiyorum demen biraz farklı saplantılı ve obsesif bi hal almıs bana kalırsa bunun için ilk mesajda furkan arkadasımız sanırım bunu kasdetmişti bir doktora yani bi psikologa düsün bu saplantından kurtulmana yardımcı olur

11. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim de gıdığım gözüküyor üstelik 1997 doğumluyum yani çok kötü gözüküyor gerçi bir kız bana erkeksi bence çok seksi dese de ben kendimi böyle beğenmiyorum. Yani birilerinin önerisi için böyle kalmak istemiyorum. Kilo almaya başladım uzun süredir ama yağ da veriyorum. Nasıl bir değişim olur sizce?

12. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    "çenem boynuma çok yakın alt çene ucu kısa" demekle neyi kastediyorsunuz?

çene profil resminizi koyunuz arkadaşlar görsün kulak memesi - omuz hizası profil resim!

13. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında sende olan durumu isteyen çok insan var sen tam tersini istemişsin.Çoğu insan yüzünün kilolu gözükmesinden yakınır sen zayıf gözükmesinden yakınıyorsun.Bence vücudunu gösterecek giysiler giy zaten anlarlar vücut yaptığını kollları kısa olan tişörtler mesela.Boyun için şöyle bir hareket var ama yapması riskli olabilir boynunu incitebilirsin ama ben yinede bir link atayım bir bak istersen. http://www.bodybuildingtr.com/html/egzersizler/boyun/boyun.htm

14. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Verdiğin linkteki hareketleri baktım. Boynun üstüne ağırlık koymak mantıklı değil ve sakatlıklara yok açabilir. Bence denemeyin.

Sayfayı Paylaş