Altın Çilek Hapı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 4Bodymuscle tarafından 13 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar sadece altın çilek hapı hakkında kullananlar varsa bilgi verebilirmi kaslara zarar vermeden yağları eritiyormuş o açıdan . ben 1 ay boyunca kullanıcam ancak almadan önce gerçekteni şe yarıyormu merak ettim.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bence spor yaparak verin fazla kilonuzu hemde sağlığınıza iyi gelir spor yaparak verılen kılolar

3. Sarcofago

Sarcofago Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yalan ticaret onlar benden söylemesi gainmax kilo aldırıcı hap aldım birşeye yaramadı en iyisi yağ yakıcı al derim

Despo bunu beğendi.
  4. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Cüzdanınızı eritebilir ama vücut'da herhangi bir bölgeyi eritmesi mümkün değildir. Ayrıca bilimsel de değildir.

Altın çileğin besin değeri bellidir, hangi yöntemle, içerisinde bulunan hangi madde ile yağ yakımını tetikleyecektir? Cevapsız sorular...

Altın çilek'i Migros'dan almıştım, bir tane tadına baktıktan sonra kutusuyla birlikte komple çöpe attım! Tadı bana oldukça uzak! Bedava verseler almam!

Ama besin değeri açısından oldukça önemli bir meyvadır, biraz pahalıdır, bütçesi uygun olanların alıp yemelerini öneririm.

Ama hap olayı tabii ki palavra!

5. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Bakanlık'tan önemli 'altın çilek' açıklaması:

(27 Nisan 2011)
    Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, basın yayın organlarında ve internette “mucize bitki” olarak tanıtılan “altın çileğe” sadece 'meyve' olarak tüketimine izin verildiğini, 'takviye edici gıda' olarak üretim izni düzenlenmediğini bildirdi.

Kaynak : Hürriyet

Despo bunu beğendi.
  6. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    hapı değilde, kuru olanından kullanan varmı? Babam bir miktar almış. Bunu nasıl kullanmalıyız :)

7. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Türk Eczacıları Birliği'nden "Altın Çilek" uyarısı:

(28 Nisan 2011)
    Türk Eczacıları Birliği, (TEB) son günlerde özellikle zayıflamada etkili olduğu yönünde tanıtımı yapılan “altın çilek” meyvesinin bu tür bir etkisi ile ilgili yeterli düzeyde çalışma yapılmadığını ifade ederek, “Altın çileği mucizevi ve zayıflamaya yardımcı bir ürün olarak lanse eden kişiler, hepimizi yalnızca yanıltmaktadır” uyarısında bulundu.

Kaynak : Hürriyet

dishiwelet bunu beğendi.
  8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    'Altın çilek işe yaramıyor'

Bakanlık’tan önemli ‘altın çilek’ açıklaması

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, basın yayın organlarında ve internette “mucize bitki” olarak tanıtılan “altın çileğe” sadece ‘meyve’ olarak tüketimine izin verildiğini, ‘takviye edici gıda’ olarak üretim izni düzenlenmediğini bildirdi.
    Tarım ve Köyişleri Bakanlığından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, internet üzerinden vatandaşı yanlış yönlendirebilecek içeriğe sahip reklamlar konusunda bakanlık ekiplerinin seri bir şekilde müdahil olduğu belirtilirken, bu çerçevede; 2009 ve 2010 yıllarında 268 internet sitesi için Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.
    İlgili mevzuatta, “Özel beslenme amaçlı gıdalar dahil herhangi bir gıda maddesinin etiketinde, o gıda maddesinin hastalıkları önleme, iyileştirme ve tedavi etme özelliği olduğunu bildiren veya ima eden ifadeler yer alamaz. Bu hususlar gıda maddesinin tanıtımı ve reklamı için de geçerlidir” ifadesi yer aldığına işaret edilen açıklamada, bu kapsamda, “zayıflama amaçlı veya yardımcı tedavi amaçlı” ürünlere bakanlık tarafından üretim izni verilmesinin söz konusu olmadığı vurgulandı.
    SADECE TÜRK GIDA KODEKSİNE UYGUN ÜRÜNLERE İZİN VERİLİYOR
    Kanun kapsamında bakanlık tarafından üretim izni verilmiş takviye edici gıdaların adları, üretim izin tarih ve sayıları ile üretici firmalara ait bilgilerin, bakanlığın “http://www.kkgm.gov.tr” adresinde ilan edildiği hatırlatılan açıklamada, ayrıca, Alo Gıda 174 hattına başvurular doğrultusunda ilgili firmalar ve bu firmaların ürettikleri ürünler hakkında kamuoyuna bilgi verildiği belirtildi.
    Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu gereği, takviye edici gıdaların üretim, ithalat, ihracat ve kontrolüne ilişkin usul ve esasların bakanlık tarafından belirlendiğine işaret edilen açıklamada, şöyle devam edildi:
    “Bu çerçevede; takviye edici gıdalar, bitkisel çay, bitkisel karışımlar, bitkisel karışımlı macun vb. gıdalar için ilgili mevzuat hükümlerine uymak kaydı ile Bitki Danışma Kurulu’nca oluşturulan bitki listesi dikkate alınarak Türk Gıda Kodeksi’ne uygun şekilde üretim yapabilmektedirler.
    Bitki Danışma Kurulu’nun aldığı karara göre, sadece ‘meyve’ olarak tüketimine izin verilen bahse konu bitkiye (altın çilek) ise takviye edici gıda olarak üretim izni düzenlenmemiştir. Adı geçen ürünün üretildiği ve satışa sunulduğu işyerleri ile ilgili gerekli kontrol ve denetimleri yapmak üzere il tarım müdürlüklerimiz harekete geçmiştir. Yapılan tanıtım ve reklamlar ile ilgili de Sanayi ve Ticaret Bakanlığına başvuru yapılmıştır. Özellikle internet üzerinden vatandaşı yanlış yönlendirebilecek içeriğe sahip reklamlar konusunda Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, ekipleri aracılığıyla seri bir şekilde müdahil olmaktadır. Bu çerçevede; sadece 2009 ve 2010 yıllarında 268 internet sitesi için bakanlığımızca Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Ayrıca Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile koordineli olarak sorumlular hakkında diğer yasal işlemler de gerçekleştirilmektedir.”

VoLhuLk ve Bodysoft bunu beğendi.
  9. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73

Karikatür : Latif Demirci (Hürriyet)

Ekli Dosyalar:

• pilav.jpg
      pilav.jpg
      Dosya Boyutu: