Almanyada yaşıyorum.Amerikadan supplement siparişi verebilir miyim ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve freshcher tarafından 18 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. freshcher

freshcher Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar herkese.

Almanyada yüksek lisansımı yapıyorum şuan.iherb veya bodybuilding.com gibi sitelerden alışveriş yapma olanağım var mı ? gümrük mevzuatı nedir ? bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

teşekkürler

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Belli bir meblağ ın üzerindeki siparişlerde,vergi alınıyor.yani isviçrede bu 200 fr üzeri.
    Almanyada yaşıyorsan amerikadan suplement neden ısmarlıyorsun?almanyada suplement fiyatları isviçreye nazaran çok daha uygun,bir diğer şeyde bb.com gibi siteler avrupaya çok yüksek kargo maliyeti çıkarıyorlar,fiyat kıyaslaması yaparsan almanyadan almak senin için daha hesaplı olucaktır.

3. freshcher

freshcher Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim. İsviçre çok çok veyine çook pahalı biyer zaten ona şüphe yok..ancak almanyadaki ürünlerle amerikadan getirtmek istediğim ürünler arasında hem içerik hemde fiyat olarak dağlar kadar fark var.Türkiyedeyken malum hiçbirşey getirtemiyorduk gümrüğe takılır korkusuyla.Almanya'dada durum böyle değildir umarım..

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Belli bir meblagin üzerinde yurt disindan ismarlanan ürünler icin "mehrwertsteuer"denilen tüketim vergisi ödemek zorundasin,bu alt limit isvicre icin 200 fr ve %7,5,almanya icin alt limiti bilmiyorum fakat"mehrwertsteuer"%20 civarinda.Gümrüge takilma gibi bir sorun kesinlikle olmaz fakat bu vergiyi ödemek zorunda kalirsan kapiya postaci getirdiginde senden ister,birde asiri kargo ücretini üzerine koyarsan sana cok daha pahaliya gelebilir iyi arastir derim.
    Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş