Almanya'da master !!!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Setenay tarafından 7 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar; malum bu sene okulum bitiyor,
    Ben lisansüstü eğitimimi Almanya'da yapmak istiyorum.
    Yalnız burslu olarak. Aynı zamanda da çalışmak istiyorum.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa, yardım bekliyorum.
    En kolay oraya ne şekilde gidebilir ve en ekonomik şekilde nasıl eğitim alabilirim :confused:

Almanya'da burslu master için hangi şartlar gerekli, Almanya'da yaşam nasıl, hangi üniversiteler iyi...

Ben psikoloji üzerine eğitim almayı amaçlıyorum.
    Okulda yan dal olarak psikoloji okudum.

Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden paylaşımları dolayısıyla teşekkür ediyorum thums:

2. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kannst du Deutsch?

http://www.avrupada.com/tr/pg_19.html

Burs olarak da değişik vakıfların bursları oluyor genelde iyi derece İngilizce ve orta derece Almanca bilgisi istiyorlar.

Ben de Avusturya Lisesi'nden mezunum masterı Almanya'da düşünüyorum hayırlısıyla

Setenay bunu beğendi.
  3. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Neee :) :)
    Burada Almanya'da master eğitiminin ücretsiz olduğu yazıyor, nasıl oluyor bu
    Bir fikrin var mı bu konuda 2shae :confused:
    DAAD diye bir burs programı var, ona da bakıyorum bu arada ben !

http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/alle-studiengaenge/06541.en.html

Almancam Yok; 2. dönem yoğunlaştırılmış kurs alacağım

Son düzenleme: 7 Ocak 2010
  4. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    almanyada üniversiteler devlet üniversitesi zaten yani burs olmasa bile harçlar çok yüksek değil. ama şöyle bir durum var. almanya gibi bir ülkede 1000 euro nun altında yaşanmaz öyle bir durumda. harç sigorta vs gibi masrafları karşılayacak bir burs bulsan bile karşılıksız diğer masraflar için hibe alman zor.

Setenay bunu beğendi.
  6. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Çalışmayı düşünüyorum

7. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    umarım herşey istediğin gibi olur . ama öğrenci için iş bulmak pekte kolay değil part time olarak. kaldı ki almanya gibi bir ülkeye pek çok ülkeden öğrenci geliyor ve hem çalışıp hem okumak isteyen çok kişi var. almanya okumak için iyi bir ülke ama yaşam masrafları çok yüksek

Setenay bunu beğendi.
  8. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Çok kararlıyım; basıp gidicem

Yapıcam, kafama koydum weightlifter ;)

Teşekkürler...

9. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Bolum ne?
    Almanya'yi ben de dusunuyordum ama Almanya malesef dil istiyor, kendi bolumum icin konusyorum munih teknik universitesi(en iyi okullar siralamasinda 80 kusurlerde biyerdeydi) almanca istemiyor hatta toefl bile istemiyor.
    Calisma kosullarina gelince almanya icin bilmiyorum ama hollanda belirli bir sure haftada calismana izin veriyor ama yine burslu master isteyip bir yandan da claisacagim diyorsan sorun yaratabilir.
    ben hollanda ve isvec'te bazi okullara basvurumu yaptim; eger oralar hakkinda bilgi istiyorsan daha detayli bilgi verebilirim.

Setenay bunu beğendi.
  10. Rumi

Rumi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    End. Müh. son sınıftayım bende düşünüyorum king87. Banada bir yardımcı olursan sevinirim...

11. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Eger maddi durumunuz iyi degilse, Almanya'da okumayı bir kere daha dusunun. Hem calısmak hem de yabancı bir dilde sinavlara girip ustune de tez yazmak zor is. Bir koltukta 2 karpuz tasınmıyor. Benim cok arkadasım okumaya gitti ama maddi kulfetin altından kalkamadılar. Cogu okulu bitiremedi, bir helga ile evlenip isci oldular...

Burs isini ayarlamadan maceraya atılma derim. Euro, Tl'ye benzemez. Adamın iflahını keser, simdiden diyeyim.

http://www. turkstudent .net/ bu adreste aradıklarını bulabilirsin....

Setenay ve Rumi bunu beğendi.
  12. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Setenay merhaba

yerinizde olsam Fransa veya İspanya gibi ülkeleri düşünürdüm... Almanca bilen biri olarak çok çok zor bir dil olduğunu söyleyebilirim... öğrenmeside çok zor bir dildir... ayrıca son yıllarda Türklere karşı bir hareketinde başladığını düşünürsek en iyisi yukarıda belirttiğim daha sıcak ülkelere bakmalısınız...

euro konusunda da malesef ülkemizin acı bir gerçeği... dolar daha uygun diye düşünürsek Amerika'yı da düşünebilirsiniz...

kendinize iyi bakınız, başarlar :)

13. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    erasmus sokrates programlarini takip etmenizi tavsiye ederim

14. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

Erasmus hakkımı kullandım zaten :) :)

15. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    ispanyolca ve faransizcaya göre almanca daha kolaydir, fransizca konusan biri olarak soyluyorum. yasam standarti olarak da ispanya, almanya ve fransa ya göre daha dusuktur. dil konusunda almanya, ekonomi yonunden ispanya derim. almanya da türklere karsi ayaklanma varda fransada hiç mi yok. adamlar camilere bile saldiri yapmaya basladilar :), hollanda ve isviçre gibi yerlerin daha ilimli oldugu söyleniyor gidip görmeden kesin bisey diyemem tabi. :)

dinamik.ip bunu beğendi.
  16. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    halil_37 mesajına teşekkürler.. bende almanca bilen biri olarak söylüyorum ki kısa dönemde (2-3 ay) gibi bir dönemde öğrenebilecek ayrıca kolay bir dil değildir... ben örnek olarak fransızca dedim... Türkler bir çok ülkede sevilmiyor fakat almanya da bakan düzeyinde Türklere karşı bir nefret olduğunu Türklerin daha fazla almanya'da istenmediğini okudum... fransadan bu derece sert bir tepki gelmedi tamam sarkozy sevmiyor ama bundan 2-3 yıl önce bir olay olmuştu Türk bir ailenin bebeği kaçırılmıştı bu olaya gerçekten hassasiyet gösterdi ve birebir ilgilendiğini okudum... gerçi bunlar hep şovluk işler ama almanya'da Türklerin kaldığı mahallede apartman yakıldı hiç bir hükümet yetkilisi oraya gitmedi... sanırım daha ılımlı fransa... ayrıca isviçre de de son dönemlerde neler olduğunu okuyoruz... ama hollanda, ispanya özellikle de ispanya çok daha iyi ve ılımlı bir ülke... ingiltere, norveç, isveçte eklenebilir aslında bu ülkelere fakat sterlin pahalı... ayrıca evden aileden alıştığınız düzenden uzaklaşmakta her zaman zordur bende bu yüzden şurası rahattır diyemeyeceğim... :)

17. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43

2 - 3 ay da zaten hiç bir dil kolay kolay ogrenilmez. ama fransa yerine ben sahsen hollanda da felan yasamak isterdim. hem turk sayisi çok hem yasam rahat yabancilar için. ispanyada fln fazla türk yok.....

18. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer ingilizce bilirseniz hollanda isveç vb ülkelerde çok rahat yaşarsınız..İngilizce bilmeyen bir Allahın kuluna rastlayamazsınız...Herkes kendine göre sempatik bulduğu ve öğrenmek istediği dili kolay öğrenir hobi diye 10 dil öğrenenler var, istek meselesi ama ben kendi açımdan objektif olarak bakarsam en kolay diller italyanca ve ispanyolca gibi sonra ingilizce en zorda önce fransızca sonra Almanca...Rusçayı falan zaten hiç sormayın.....Hiç yabancı dili olmayan birinin ilk öğrenmesi gereken ingilizcedir.....Bu arada Almancayı bilen hollandacaında yarısını öğrenmiş olur....Bütün avrupada cümle düzeni gramer yapıları benzerlik taşırken Türkçe benzerlik taşımıyor finceye benziyormuş..Tabi yabancı biri içinde Türkçe zordur.....Bir dili öğrenirken en çok konuşulan 250 kelimeyi öğren ve 1. basamak hikaye kitapları al oku 250 kelime içeriyorlar sonra 500 falan gerisi gelir ben bütün dillere sırasıyla heves ettim sonunda hiçbirini öğrenemedim..Ama artık çalışma yöntemlerini kavradım bunun bir zamanı yok tamamen senin nekadar öğrenmek istediğinle ve azminle bu süre kısalır veya çoğalır...Kolay gelsin.....

Sayfayı Paylaş