almanya cosmus arkadaslar...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ALLeyezONme tarafından 15 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ALLeyezONme

ALLeyezONme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiginiz gibi 7 aydir almanyadayim.gelir gelmez en yakinimdaki spor salonuna basladim..Turizmci olmam dolayisiyla türkiyede 11 farkli yerde salona gittim.Bunlarin icinde benim icin en önemli olan ve bana en cok sey veren 2 salon vardi.Birincisi lüleburgazdaki flexör hocam ve arkadasim,bir digeride tekirdagdaki fatih ceylan kankamdi.
    Burda sunu fark ettim arkadaslar.Bildiginiz gibi supplement ve anabol satisi burada epey bi yaygin.Her nekedar bizim primolari burda el altindan 25 euraya satsalar bile :))) Konu su ki...Yillarimi bu spora verdim ve nice saglam ustalar, insanlar tanidim.Burda beni sasirtan ne biliyomusunuz?15,16,17 yasinda insanlar,burda benim gittigim salonda 80+ definisler...Bunun nedemek oldugunu bu sporla profi ilgilenenler anliyabilir ancak.Kimse caktirmiyo ama,calisirlarken parlayan tenleri bana hicte yabancisi olmadigim bir gercegi hatirlatiyo maalesef...Maalesef diyorum cünkü herseyin bir zamani oldugunu savunan müsabiklarin ne denli hakli oldugunu hatirlatiyor bu bana...

2. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    25 euroya primo ha. bizdeki fiyatı 8.17 ytl. oda aşşağı yukarı 5 euro yapar. el altından almanyaya primo götürüp köşeyi dönmek gerek:D:D gelsin eurolar...adamlar sağlam da besleniyordur...öyle olmasa 21-22 yaşlarında müsabık olup derecelere giremezler......

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Spordaki başarıları bence sadece erken ilaca başlamakla ilgili değil.
    Genetik olarak çok büyük avantajları olduğunada inanmıyorum.
    Mesele spora verdikleri önem, sporun çok daha yaygın olması ve tabii beslenme yönünden çok çok avantajlı olmaları.
    Bizim ülkemizde protein almak, hele kırmızı etten protein almak büyük bir maddi mesele.
    Özellikle hacim döneminde ben et yemenin çok önemli olduğuna inanıyorum, içeriğindeki b vitaminleri ve protein yapısı nedeniyle.
    Bizde bulk zamanında bile tavuk yeniyor genellikle.
    Daha önce yazmıştım, burada iskeletor gibi olan nice arkadaşlar Amerika'ya gidip geldikten sonra resmen 2-3 beden büyüdüler.
    Belki büyük bir tesadüf, genetik yapıları iyiydi, ancak Türkiyede tam bir ekto-çok az mezo gibi görünen adamların, amerikada mezolukları ortaya çıktı.
    Sebep, adam gibi beslenme, bol bol et yemek.
    Türkiye'de adam kür yapar, ama protein olarak tavuk yer, o da 500-600 gram.
    Beslenmede çok ama çok geriyiz, çünkü oradaki insanların alım gücü, en az 4-5 kat üzerimizde...

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Maalesef öyle Karasan;zaten Jay Cutler'ın bu sporda başarı için kırmızı et tüketiminin olması gerektiğini önerdiğini forumdan okumuştum.Biz burda el ayası kadar kağıt gibi etlere biftek diyip dünya para verirken Amerikalılar bilek kalınlığında tepsi gibi biftek yiyolar :D

5. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    17-18 yaşında steroid kullanana değil kullandırtana bakacaksın.Prolar yada kür yapanşlar bunları ulu orta marifet gibi konuşmasalar yada genelde kötüler tarzda konuşsalar daha az insan kullanır. Tabi ülke bürokrasisininde büyük payı var steroid kullanımında supplementler daha ucuz olabilse herkes supplementlere yonelirdi.

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Pek katılmıyorum Veyron, çünkü Almanyada insanların supplementleri alım gücü var.
    Zaten orada eminim bu 17-18 yaşında 45-47 define kollara hem kür,hem iyi beslenme ile ulaşıyorlar.
    Tek başına kür 41-42 yapacaksa, diğer eksikleri kapatmak bir hayli avantaj sağlıyordur.
    Kür konusunda kullananlarda korkarak kullanıyor, asıl küre yönelenler bence yetenekli olanlar, çok umutsuz vakalarda kür kullanıp birşeyler yapmaya çalışıyor, ama bir çok yetenekli adam, kendisini gösterdiği an, onu ilaca yönlendiriyorlar ülkemizde.
    "Yarışmacı olacaksan ilaç kullan"
    Bu mantık yaygın, bence kullanması lazım yarışacak adamın, ama ilk senesinde değil 3.-4. senesinde en erken.
    Orada müsabık sayısı çok daha fazla olduğu için ilaç kullanımı, ilaca özenme daha yaygın bana göre.

7. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Katılmamakta haklısın karasan çünkü bendebu mesaja katılmıyorum.Ben yanlış anladığım için yanlış mesaj yazmışım . 16-17 yaşlarında gördüğü çocukları Türkiye salonlarında gördüğü gibi bir şey anlamıştım ben ordan tekrar okuyunca almanyadan bahsettiğini farkettim. Yani benim anlattığım şey türkiye ve doping kullanımı

Sayfayı Paylaş