almıs oldugum supplement lar için kullanım recetesi istiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve morjeen tarafından 29 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. morjeen

morjeen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle Herkese iyi forumlar. Ben " Universal 2700 amino 700 tablet (sustained release amino acids)" ve " Ultimate Nutrition 2 kg Saf Whey Powder" aldım

Çalısma programım, kendi aletlerimle kendi odamda olmakla birlikte hareketlerim biraz kısıtlı. Sizden isteğim aşağıda yazmıs oldugum programa uygun sekilde bana güzel bir amino-protein recetesi hazırlamanız. Unutmadan söyleyeyim, günde 4 ögün 3 tabak yemek yerim, ve 1 lt süt içerim. Yaş 19 , 6 aylık bir body geçmişim var

Pzt / Prş
    Bench press
    Dumb. Fly
    Pullover

Hammer Curl
    Scot Curl
    French Press

Ve squat la calf hareketi

Çarşamba Dinlenme

Salı/cuma
    Shoulder Press
    Dumb overside
    Lateral Side

Barfiks

3 farklı karın hareketi.

*** Programda, kücük değişiklikler yapabilirim. Ancak bölge calısmaları hep aynı günde seyir edecek. Buna uygun bir aminoasit-protein takviyesi sizce nasıl olmalıdır.. Saygılar.

2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Moral bozmak gibi olmasında hem başlayalı sadece 6 oymuş hem de evdeki imkanlarla yapıyorsun, bu durumda supplement sana ne katacak?

Salonda çalışsan dahi ilk defa başlamışsan 6 ay supplement için bence çok erken. Bunu yerine proteinleri doğal yoldan alsan çok daha iyi olur.

Beslenmene gelince günde 4 öğün mantıklı olabilir ama her öğün 3 tabak yemek hiç de sağlıklı değil. Bir de bu yemekler yağ ve karbonhidrat ağırlıklı ise, giderek yağlanır-kilo alır ve göbeklenirsin ama bu sende vücud çalıştım hacim yaptım kanısı oluşturur.

Gelelim supplement kullanımına, lütfen bunların destek ürünler olduğunu, ünlük besenme ile almanız gereken ama alamadığınız besin değerlerini yerine koymak için kullanıldığını unutmayın. Kısaca protein ve amino asitten sizi şişirip Arnold gib yapmasını beklemeyin. Bence amino + whey kombinasyonuan çok gerek yok sonuçta ikisi de protein sağlıyor, ama kana karışma sürelerinin farkına göre değerlendirirsek

Antremandan hemen sonra protein tutarı 20gr olacak şekilde amino tabletler (sanırım 4 veya 5 tablet yapar)
    Akşam yemeğinde et vb doğal proteinler alınmışsa yatmadan önce 1 ölçek whey, yok yemekte protein alamıyorsan hem akşam yemeği hem de yatmadan önce 1 er ölçek whey.
    Ertesi gün sabah kalkar kalkmaz 1 ölçek whey.

3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    proteinleri ve amino asitleri idman oncesi ve sonrası kullanmalısın. potein alımında problem varsa o zaman bu urunleri o açığı kapatacak şekilde ara ogun olark diyete alabilirsin. başkada diyeceğim bir şey yok kolay gelsin iyi çalışmalar.ç

Sayfayı Paylaş