alkol kullanımı karın için çok mu önemlidir ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sleepwalker tarafından 19 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 14 yaşındayım haftada 1 falan alkol kullanıyorum sigaramda var ama çok değil.Sigaraya başlkadıgımdan beri 2 kilo verdim ama ona rağmen vücudum iyi yani herkesin sölediği...6 aydır spor yapıorum.

Kilo verdim ama içki içtiğim zamanlar midem biraz şişiyo bu normal mi?

KİLO : 59

BOY: 1.70

2. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    içki içtiğin zamanlar midenin şişmesi normal. Çok normal. Ama sana burada normal olmuyan şeyi söyliyim mi... Senin bu yaşta hem alkol hem sigara kullanıyor olman..

angel_f!re ve zigbog bunu beğendi.
  3. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    14 yaşındasın sigara ve alkol kullanıyorsun. Yazık!!! senin gibi gençleri yolda ellerinde sigara ile görünce ne kadar karaktersiz özgüvensiz bir toplum yetişiyor diyip kendi kendime üzülüyorum. Yazık ya diyecek bir şey bulamıyorum. Yazık ki, o anaya babaya.

angel_f!re, Kairon, umutn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    +1 ,14 yaşında sigara,alkol ne demek ya.Yaşını geçtim hiç bir insan için güzel bir şey değil bu.Hele bir de spor yapıyorsan

5. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi sana ne desek sen dinlemessin.Sigara ile zayıflanıp içki ile kilo alınır mı var mı böyle birşey ? Genç yaşta ciğerlerini çürütüyorsun.

6. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ya ben o serseri tipli adamlardan değilim efendi efendi içki mi içiyiorum o kadar oda düzenli değil zaten ortam olduğunda.Neyse peki bu mide şişmesi kalıcı mıdır yoksa bi gün sonra geçiyor mu ?

7. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    sigara içiyorsan sporu bırakman gerek.. sigarayı bırakamıyorsan sporu bırakman gerek..bunu bilmen lazım.

8. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    İçki yağlanmaya neden olur.İçinde maya vardır.

9. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bütün içkilerde mi maya var birada falan diye biliyorum.Votkada da varmıdır?

10. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    14 yasında alkol alıyorsan tahmınen 20 yasında karaciger ve kalp yaglanmasına baglı rahatsızlıkların cıkacaktır.
    hepatit(karaciger hastalıgı) ilerlerse siroz olursun. siroz nedir. seni kıvrandıra kıvrandıra bagırta bagırta karaciger iflasına baglı öldüren bir hastalıktır.
    eger saglıklı yasamak istiyorsan ne alkol ne sigara kullanman gerekir. kullanırım diyorsan senin bilecegin iş sonucta hayat senin hayatın saglık senin saglıgın.. baskalarına muhtac olarak yasamak istiyorsan devam et derim...
    burda önemli olan efendi gibi içmek degildir önemli olan içip içmemektir. o yaşta arkadaş çevreni iyi seç kişiyi iyiyede kötüye de yönelten genelde arkadaş çevresi oluyor. kulaga masal anlatıyormusum gibi gelıyor ama bunlar tecrübe.....

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:52 ----------

içkinin her türlüsü zararlıdır. bundan 10 sene önce biri cıktı ayda bir kırmızı şarap kalbe iyi gelir dedi gercekten iyi geldi kullanan kalp hastaları tüm acılarından kurtuldu(öldüler)..

eger icki iciyorsanız vucudunuza cok büyük zarar veriyorsunuz. burda sadece göbegin cıkar yaglanırsın gibi şeyler demıyecegim bunlar cok basit seyler siz hayati organlarınıza zarar verirsiniz kullanırsanız...
    eger müslüm gibi bu dunya hiç bir tat vermiyor artıkk diyorsanız kullanmaya devam :)

angel_f!re bunu beğendi.
  11. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben fazla alkol almıyorum

12. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    önemli olan fazla alman degildir.. önemli olan alıp almamandır...
    nerden mi biliyorum hastaneye yatan hastalardan biliyorum.. kimi ayda 1 kullandıgını söyluyor kimi de sabah kahvaltısından önce bile alkol aldıgını söyluyor.
    sana surda bir zehir var desem gidip onu kullanıp, gelip bana az içtim bana bişey olmaz dermisin? alkol tamamen vucuda zarar verici bir maddedir. hiç bir faydası yoktur.
    haa o zaman devlet neden bu kadar izin verıyor tüketilmesine...
    olaya sosyal yönden bakın burda kimse sizin saglıgınızı düsünmüyor buna saglık bakanlıgı da dahil hepsi kazanacagı paranın peşinde...
    neden eleştiriyorum bakın bir hastaya muayene süresi olarak en fazla 5 dakka verıolar bir defa bir hastanın muayenesi önce hastayı dinlemekle baslar sonra tek tek sistemlerini muayene etmekle... bir de bazen yardımcı yöntemler isterler doktorlar sizden kanı alıp ya da bir görüntülü grafi filan... devlet buna da sınır getiriyor diyor ki bu sınırı gecersen harcamaların üstünü senin maaşından keserim diyor.. doktor da bu yuzden fazla detaya girmeden hatta bazıları sizi daha tam dinlemeden ilaç yazar oluyorlar.
    kısacası saglık senin saglıgın benım saglıgımı düsünürler diye kimseye güvenme sen kendi saglıgını düsünmelisin herkes içiyor kimseye bir şey olmuyor deme... herkes bir yanlıs yapıyor diye sen de yapmak zorunda degilsin kendini kandırma....

13. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben kendime hakim olabiliyorum bağımlı falan değilim içmicegim zaman içmem yani.İstedgim zamanda bırakırım ama yinede teşekkürler

14. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    en güzel kendini kandırma yöntemi bu zaten. ben istedigim zaman bırakırım demek. belki su an sende bagımlılık yapmadıgından bu kadar rahat konuısabiliyorsun ama öyle bir an gelecek ki o zaman bırakmanın imkansız oldugunu anlayacaksın. icmediginde her tarafın alkol isteyecek onsuz duramayıcaksın. illa bu anı beklıyorsan bu an geldiginde zaten iş işten geçmiştir yapacak bir şey yoktur.
    yok yakından iyi bir düşün kendini ölç biç tart... zira bunlar geriye bir daha dönemeyecegin ne kadar üzülsen de geri getiremeyegin kararlar..

15. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    olay serseri olup olmamakla alakalı değil vücuduna zarar vermen ve etik olarak yanlış şeyler yapmanla alakalı. Ailen duysa gurur mu duyarsın? hiç sanmıyorum demekki yanlış bir şey demi? gurur duyamayağın şeyleri neden yapıyorsun sonradan yüzüne çarpılıp untanmak için mi?

Haa şişme konusunda korkman gereken şey karaciğerin şişmesi. Göbekdeki yağlanma değil.

Ben az içiyorum diye savunma yapıyorsun. Gülsen mi, ağlasan mı. Senin yaşındayken deli gibi süt içerdim gelişiyim diye, boksla ilgilenirdim ama sigara alkol....duh 20 ine geldiğinde esrar, kokain devam eder bu. Belkide esrar içiyorsunda hiç şaşırmam. Sana kızmıyorum senin gibi dünya kadar çocuk, genç var bu toplumda. Buna sebep olan cahillik ve sosyal bilincin yokluğuna lanet ediyorum. Sana benden bir abi tavsiyesi sigarayı alkolu bırak hayatta kendine bir amaç edin. Kızlar için, ortam için vs.. hiç biri bu yaşta bu yaptıkların değmez. Bu tür şeylerle uğraşma. Bu forumda bu tür konular hoş karşılanmaz sebebi ise burası bir spor forumudur. Burda sana gelicek tek şey nasihattır. Tabii ki dinlersen...

rsxer bunu beğendi.
  16. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısınız ama ben ne ortam için nede kızlar için içyiorum bunları cahilliklede alakası yok zararlı oldugunu ben de biliyorum hoşuma gittiği için ama bırakcam.

Burası spor forumu evet ama ben bunları boş laf olsun diye yazmadım yardımınızı beklediğim için yazdım neyse yinede teşekkür ederim.

17. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Bizde sana yardım ediyoruz işte. Çevrende ki o alkol sigara arkadaşlarının yapmayacağını yapıyoruz. Sigara ve alkolu bırak diyoruz, al sana yardım. Benimde hoşuma, bir şişe scoht içtikten sonra otobanda motorla makas ata ata hız yapmak gider ama yapmıyorum. Neyse fazla uzatmaya gerek yok hayat senin yol senin. Bizden uyarması.

umutn ve sleepwalker bunu beğendi.
  18. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    14 yaşında bir çocuksun.Ergenlikiğin en şiddetli yaşandığı dönemdesin.Bu dönemlerde sigara ve alkol kullanmak (kabullen ya da kabullenme) arkadaşlar arasında hava atma kaynağıdır.Ben büyüdüm mesajı vermek istersin.Ama yanlış yapıyorsun.Benden söylemesi.Tam büyüme çağında yapılacak doğru antrenmanla çok başarılı bir vücut yapabilirsin.

19. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudum zaten çok iyi yaşıtlarıma göre o ayrı ve zigbog gerçekten haklısın

zigbog bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş