Alacağım Suplementler Sizce Nasıl?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve toprakyalin tarafından 19 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 1,5 yıldır bb yapıyorum 1.88 boyunda ve 94 kiloyum. Şimdiye kadar hiç suplement kullanmadım. Forumda araştırdıklarım kadarıyla şöyle bir kombinasyon satın almak istiyorum sizce nasıl? Ustalarımızın tavsiyelerini bekliyorum.

Gaspari Nutrition MyoFusion (Protein Tozu Casein içermesinden dolayı tercih ettim)
    Gaspari Nutrition AminoMax 8000 (Aminoasit)
    MuscleTech Cell-Tech Hardcore Pro Series (Creatine amaçlı) veya BSN's CellMass extradan bcaa vs almaktansa sanki bu ürünü almak daha mantıklı geldi

MuscleTech Cell-Tech Hardcore Pro Series için bir arkadaşımız şöyle demiş; ürün şeker içerdiğinden dolayı mutlaka kilo alımı yapacaktır ve bel çevrende artış gözlemlemen çok muhtemel. Eğer göbek yapmadan hacim istiyorsan cell mass'ı öneririm. Cell tech kullanıp spora ara vermek zorunda kalırsan göbeğinde seninle beraber kalır ama cell mass kreatinden dolayı hacim kazandırdığı için fazla kilolarında gider.

Son düzenleme: 19 Şubat 2012
  2. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    up........

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Gasparinin urunleri iyidir aminosuni bccasini ve myofusionunu kullandim. Ama artik onceligim likit aminolar eger likit dusunmuyorsan gayet iyidir birde yanlis hatirlamiyorsam BSN' amino x i de dusunebilirsin bcaa ya ekstra para vermek istemiyorsan bcaa agirlikli bir urun. Bunun yaninda myofusion kaliteli fakat neden whey tercih etmiyorsun ? Ben bu tozu nitro-tech ile beraber kullanmistim ama ogun aralari amacli. Creatinde de celltech derim. Ama bu urunu kullandiktan sonra gobek oluyor mu bu konuda yorum yapamam.

4. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ürünleri aldığım yerdeki uzmana vücut yapımı göstererek bana aşağıdaki suplementleri almamı tavsiye etti. Ben kendisine extradan creatin, bcaa ve glutamine almam gerekir mi diye sordum şimdilik bunlar yeter gerek yok dedi..

Scitec Nutrition Mass 20 den 1 klio verdi hepsi toplam 400TL gelmiş oldu.

Kullanımınıda şu şekilde tarif etti :

Protein tozu sabah 1 ölçek, idmandan bir saat önce 2 ölçek ve idmandan hemen sonra 2 ölçek (1 ölçek Syntrax Whey Shake + 1 ölçek Scitec Nutrition Mass 20)

Gaspari Nutrition AminoMax 8000 Kahvaltı, öğle ve akşam yemeğinden sonra 2 şer tane. Antremandan önce 5 antremandan sonra 5 tane dedi.

Amino Burst 16500 içinde her akşam uyumadan önce yarısını içeceksin dedi.

Sizce en uygun verimi nasıl alabilirim arkadaşlar yardım edermisiniz?

Syntrax Whey Shake

Serving Size: 1 Level Scoop (32g)
    Servings Per Container: 71

Amount Per Serving:
    Calories 120
    Calories from Fat 15
    Total Fat 2g
    Saturated Fat 1g
    Trans Fat 0g
    Cholesterol 45mg
    Sodium 150mg
    Potassium 260mg
    Total Carbohydrates 4g
    Dietary Fiber 1g
    Sugars 1g
    Protein 23g

Scitec Nutrition Mass 20

Amino Burst 16500

ALL NATURALE ALL PURE

5000 mg L-Ornithine
    4000 mg L-Arginine
    1000 mg L-Lysine
    500 mg L-Carnitine
    3000 mg Vitamin Mix
    Kullanım Şekli : Günlük 1 yada 2 tüp

İçeriği : ( 1 Tüp 30 ml)

L-Alanine............................158 mg
    L-Arginine........................4000 mg
    L-Ornithine......................5000 mg
    L-Carnithine .....................500 mg
    L-Aspartic Acid...............1314 mg
    L-Glutamine......................470 mg
    L-Isoleucine (BCAA)........152 mg
    L-Leucine (BCAA)..........1374 mg
    L-Valine (BCAA)..............916 mg
    L-Lysine..........................1000 mg
    L-Methionine......................44 mg
    L-Phenylalanine..................98 mg
    L-Proline............................128 mg
    L-Serine.............................104 mg
    L-Taurine...........................134 mg
    L-Threonine.......................134 mg
    L-Tyrosine.......................1330 mg

Vitamin Mix ................................................... 3000 mg
    Vitamin A ........................................................ 200 mg
    Vitamin C ........................................................ 400 mg
    Vitamin E ........................................................ 200 mg
    Thiamin ........................................................... 200 mg
    Riboflavin ....................................................... 200 mg
    Niacin .............................................................. 200 mg
    Vitamin B6 ...................................................... 300 mg
    Falote ............................................................... 300 mg
    Vitamin B12 ..................................................... 400 mg
    Biotin ................................................................ 400 mg
    Pantothenic Acid .............................................. 200 mg

Gaspari Nutrition AminoMax 8000

aminoasit miktarı 8000 mg

Hidrolize Laktabulmin
    L-Leucine
    Taurine

100g amino asit profili :

L-Alanine....................1938 mg
    L-Arginine...................1026 mg
    L-Aspartic Acid..........3914 mg
    L-Cystine......................646 mg
    L-Glutamic Acid..........6536 mg
    L-Glycine......................798 mg
    L-Histidine....................722 mg
    L-Isoleucine (BCAA)..2508 mg
    L-Leucine (BCAA)...35066 mg
    L-Valine (BCAA).......1748 mg
    L-Lysine.....................3458 mg
    L-Methionine................838 mg
    L-Phenylalanine...........1178 mg
    L-Proline.....................2432 mg
    L-Serine......................1938 mg
    L-Taurine..................31000 mg
    L-Threonine................1862 mg
    L-Tryptophan...............532 mg
    L-Tyrosine..................1330 mg

Son düzenleme: 23 Şubat 2012
  5. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Uupp......

6. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Kusura bakmayın moralinizi bozmak için söylemiyorum tamamen şahsi görüşüm ama bence 400 tl ye çok çok daha iyi bir kombinasyon yapabilirdiniz. Ben anlamıyorum 1 yıldır bu sporu yapıyorsunuz ve satıcı size nasıl creatin glutamine bcaa gerek yok diyebildi. Bu kombinasyon bence amino asit ağırlıklı bir kombinasyon olmuş 400 tl ye iyi bir protein tozu , bcaa, creatin, glutamin, aminoasit hatta belki aol bile alabilirdiniz. benim anlamadığım kullanım tavsiyesi olarak antrenmandan sonra 5 tablet amino ve ardından 2 ölçek protein tozu önermesi çok tuhafıma gitti açıkçası aminoyu gün içerisinde veya protein tozunu gün içerisinde kullanın dese anlarım. Ben ilk defa böyle bir kullanım tavsiyesi duydum eğer bu ürünler böylede kullanılıyorsa ve ben bilmiyorsam sizden de şimdiden özür diliyorum ama bana mantıksız geldi açıkçası şöyle söylese anlarım protein tozunu gün içerisinde kullanın yada aminoyu gün içerisinde kullanın diye ama bu kullanım şekli mantığıma yatmadı.

7. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam satıcı kişi tanıdık diye güvendikte aldık. Hata mı yaptık :( Bide forumda konuyu açıp yazdım arkadaşlara bunları almayı düşünüyorum dedim kimse cevap yazmadı :( Peki siz 400 TL lik kombinasyon yapsaydınız neler alırdınız bari bir dahaki sefere madur durumda kalmayım.

8. spectacular_iey

spectacular_iey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam ne yaptınız 400 tl yi resmen çöpe atmışsınız , bu konularda satıcılara güvenmeyin işin ticaretindeler ve ürünlerden pek anladıklarını sanmıyorum.. tecrübeli arkadaşlara danışarak almaya gayret edin .. Size cevap yazmayıp bu duruma düşüren arkadaşlar utansın !!!

9. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Demek istediğim şu bu kombinasyondaki ürünler 3 aşağı 5 yukarı aynı ürünler gainer hariç çünkü hepsinin içerisinde amino asitler var. fakat içerisinde creatin yok glutamin az yani bu ürünler size tabiki bir şeyler kazandırır fakat 3 adım ileri gitmek varken 1 adım ileri gidersiniz bence bu ürünlerle ben 400 tl ye kombinasyon yapacak olsam bcaa,creatin,whey,glutamin ve aol alırdım yukarda da yazdığım gibi

10. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    creaitne ve glutamine olmalıydı bcaa agırlıklı olmus ve myofusion neden almadım anlamadım

11. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    beta-alanın beta-alanın beta-alanın diyorum.

12. Kasper13

Kasper13 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    beyler abartmayın ilk kez supplement kullanıcak biri için fena ürünler değil. Whey shake kaliteli bir protein, likit aminoda iyi. Aminomax bcaası yüksek ve taurine destekli bir ürün. Bir tek scitec dusundurucu herhalde oda karbonhıdrat alımını ıyı yapamadıgı ıcın onunla desteklicek. İnsanı karamsarlığa itmeyin. Creatine ekler yani çok yüksek maliyetli bişi değil zaten. Bütün markaların 300 gramlıkları 50 tl civari. 400 u veren onuda verir. Yani kısacası iyi sporlar dostum.

13. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar kusura bakmayın bu konularda yeniyim bu yüzden forumda araştırıp sizlerden birşeyler öğrenip doğru adımlar atmak istiyorum. Gaspari AminoMax 8000 alırken kampanya vardı Gaspari Glutamine Powder 300gr 67TL - Gaspari Qualitine Creatine 300gr 44TL bunları alıcaktım. Gerçi tam olarak ne işe yaradıklarını bilmiyordum ama kombine yapayım dedim son anda vazgeçtim. Gaspari Myofusion almaya gittim sonra satıcı arkadaş bana Syntrax Whey Shake içeriğinin daha iyi olduğunu gaspariye göre daha saf whey olduğunu söledi bende o zaman Optimum Gold Standard 100% Whey alayım dedim Optimumlarda artık eskisi gibi çabuk karışmıyor ve usa den gelmiyor dedi vazgeçtim dediği gibi Syntrax Whey Shake ve 1 kiloda Scitec Nutrition Mass 20 aldım. Sonra bu gün gittim Creatin ve Glutamin de alayım dedim şimdilik gerek yok bunlar bitene kadar gelişimini görelim ona göre başlarız dedi. Birde Gaspari AminoMax 8000 bitince Scitec Amino 5600 veririm hap sayısı fazla olduğu için gün içerisinde daha fazla alırsın dedi. Ben bu işten hiçbirşey anlamadım arkadaşlar iyi mi ettik kötü mü ettik bilmiyorum. Keşke konuyu ilk açtığım zaman yardımcı olsalardı o zaman böyle olmazdı :(

14. Kasper13

Kasper13 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum birşeyi yanlış yapmadın gayet normal aldığın ürünler. Scitec hariç hepsini kullandım ben iyi ürünler. Sen bir kaç zaman sonra creatine ekle yeter. Kafanı takma kullandığın protein tozu amerikada çok tercih edilen bir toz. Bakma sen burada daha yavaş yavaş ismi duyuluyor. Tadı da muhteşem. Buarada sana verdiği scitec'de de creatine var bunuda unutma. Dozu az ama idare eder başlangıç için. Moralini bozacak, isyan edecek bir şey yok anlayacağın güzelce sporuna konsantre ol sen.

15. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Aldığın ürünler iyi dostum aldığın kişi yönlendirmiş işte ilerde creatine eklersin olur biter ..

16. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler arkadaşlar içimi rahatlattınız. Gaspari AminoMax 8000 kullanırken antremandan önce 5 antremandan sonra 5 olarak alsam yeter mi? Ekstradan sabah öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer tane daha içsem faydası olur mu?

Protein tozu sabah 1 ölçek, idmandan bir saat önce 2 ölçek ve idmandan hemen sonra 2 ölçek (1 ölçek Syntrax Whey Shake + 1 ölçek Scitec Nutrition Mass 20)

Amino Burst 16500 her akşam uyumadan önce yarısını içecem.

Beslenmem mi de şu şekilde hazırladım:

Kahvaltı : 6 yumurta 1 sarı, iki dilim kepek ekmeği, 2 yemek kaşığı lor peyniri, süt, yarım yağlı yoğurt, yulaf ezmesi, müsli

Antremana gitmeden ve gittikten sonra üzüm suyu.

Öğlen : Bir buçuk tabak kadar makarna yada pilav, tavuk, yoğurt, tatlı, iki dilim kepek ekmeği

Akşam: Light süt, 2 yemek kaşığı lor peyniri, ıspanak

17. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    sayın topralyalın satıcınız sizin kas gelişimizi değil, kendi cüzdan gelişimini düşünmüş, malesef 400 tl nin büyük bir bölümü sokağa atılmış :(

18. Kasper13

Kasper13 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0

Aminomaxı antreman günleri önce 5 sonra 5 al. Antreman gunlerı sabah 1 olcek syntrax ıc. Antreman oncesı guzel yemegını ye ve 1 olcek scıtec ıc. Antreman sonrasıda 1 olcek syntrax ıc. Yani gunde 2 olcek syntrax whey 1 olcek scıtec almıs olucan. Likit aminoyu kullanacaksan suan aminomax icmene luzum yok. Antreman olmadığı günlerde de sabah 1 olcek whey ve scıtecı karıstır ıc. Aminomax isteğe göre 5 tablet icebilirsin ama maddi yönden bakarsan kullanmamanda olabilir off günlerde.

19. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar saolun beni bu konuda aydınlatmaya devam ediyorsunuz.

Şimdi olmazsa olmaz dediğiniz creatin ve glutamine de (Gaspari Glutamine Powder 300gr 67TL ve Gaspari Qualitine Creatine 300gr 44TL) bu gün alıp kombinasyonuma ekledim.

Kombinasyonumu aşağıdaki şekilde yaptım. Şimdi sizce eksik kalmışmıdır?

Not: Poşet içinde olan 1 kg Scitec Nutrition Mass 20

Sayın @Kasper13 dediği gibi Aminomaxı antreman günleri önce 5 sonra 5 al. Antreman gunlerı sabah 1 olcek syntrax ıc. Antreman oncesı guzel yemegını ye ve 1 olcek scıtec ıc. Antreman sonrasıda 1 olcek syntrax ıc. Yani gunde 2 olcek syntrax whey 1 olcek scıtec almıs olucan. Likit aminoyu kullanacaksan suan aminomax icmene luzum yok. Antreman olmadığı günlerde de sabah 1 olcek whey ve scıtecı karıstır ıc. Aminomax isteğe göre 5 tablet icebilirsin ama maddi yönden bakarsan kullanmamanda olabilir off günlerde.

Peki hocam Amino Burst 16500 içinde büyümeyi sağlayan etkin maddelerde olduğu için yatmadan önce yarım ölçek içmemi tavsiye etmezmisiniz. Yoksa Gaspari Aminomax 8000 bitirince mi bunları içeyim?

Birde aldığım Gaspari Glutamine Powder 300gr + Gaspari Qualitine Creatine 300gr ilk defa suplement kullanacağım için bu ay protein ve aminoyla devam edip. İkinci suplement kombinemde mi kullansam hani birden ağır gelmesin?

Birde Gaspari Glutamine Powder arkasında kullanım şekli olarak : Gıda takviyesi olarak, 1 ölçek (5gr - bir tatlı kaşığı kadar) ürünü 500ml su veya uygun bir içeceğe karıştırıp 15 dk. içinde için. Günde 1 - 2 ölçek ürün kullanabilirsiniz. En iyi sonuç için bu ürünü diyet ve egzersiz programı ile birlikte kullanılması tavsiye edilir yazıyo.

Gaspari Qualitine Creatine kullanım şekli : arkasında kullanım şekli olarak : Gıda takviyesi olarak, 1 ölçek (5gr - bir tatlı kaşığı kadar) ürünü 500ml su veya uygun bir içeceğe karıştırıp 15 dk. içinde için. Günde 1 ölçek ürün kullanabilirsiniz. En iyi sonuç için bu ürünü diyet ve egzersiz programı ile birlikte kullanılması tavsiye edilir yazıyo.

Şimdi bunlarla beraber ürünleri nasıl kullansam daha iyi faydasını görürüm?

Son düzenleme: 26 Şubat 2012
  20. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yokmu arkadaşlar bir cevap yarın kullanmaya başlayacağım..

Sayfayı Paylaş