alınan fazla miktar protein yağa dönüşür mü?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fırfır tarafından 27 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    herkeze merhaba!1 haftadır bir arkadaşımla dukan diyetine başladık.dukan diyetini hemen hepiniz bilirsiniz, dilediğince protein alıyorsun başkada bir şey yok:)fakat benim anlamadığım bu sınırsız kelimesi.biz böyle sınırsız yiyoruzda,protein fazlası yağa dönüşmez mi?bazı forumlarda üre olarak atılacağı söyleniyor,bazılarındaysa yağa dönüşeceği.spor olarak hergün salona yüzmeye gidiyoruz,haftanın 3 günüde fitness yapıyoruz.amacımız sağlıklı bir şekilde forma girmek,fakat forma girelim derken iyice şişmek istemiyoruz:) kesin bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.formda defalarca tartışıldı git bi oku demeyin çünkü hepsini okudum,her konuda olduğu gibi bunda da herkes değişik bişiy söylemiş:D

slymnasye bunu beğendi.
  2. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tabii ki dönüşür. Antrenmandan sonra gidip de 200-300 gr yerine 1 kilo tavuk göğüs fileto yersen yağlanırsın yani, bana öyle geliyor en azından. +Bir diyette "sınırsız" dan sonra gelebilecek tek kelime su'dur. Hadi bir de belki salatadır ama kesinlikle herşeyin bir sınırı vardır

berkay7743 bunu beğendi.
  3. eren178

eren178 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    protein yağa dönüşmez dukan diyeti için söylüyorum tabiki 0 carb 0 yağ 500 gram protein alırsan buda 2000 kalori eder günlük ihtiyacın 2500 ise 500 kalori kardasın kas yakmadan yağ gider ama bu ne kadar sağlıklı olur bilemem orasını ama bunun yanında karbonhidrat tüketirsen proteinler göbek olacaktır cünkü ilk yağ ve carblar yakılır en son protein karbonhidrat ihtiyacını görürse protein depolanır vücut çalıştıgında ise gözün kapalı istedigin kadar ye

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Protein, direkt olarak yağ ve karbonhidrattan daha zor da olsa yağa dönüşür. Dukan gibi diyetlerin umudu şudur, protein tok tutucu olduğu için kişi bunlardan istediği kadar yerse, doyduğu noktada zaten günlük kalori ihtiyacını geçmemiş olacağı için kilo almaz. Tabi bunun yalan olması yeterince et seven birisine bakar.

Yani dukan da bütün diyetler gibi sadece giren kalori-çıkan kalori prensibine göre başarılı olur veya olmaz.

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Benim bildigim de bu sekilde. Vucuda alinan makrolarin hepsi eger ihtiyactan fazlaysa gun sonunda depolanmak uzere yaga donusur.

Proteinin avantaji termojenik.etkisinin yuksek.olmasi. yani ayni miktarda depolanan protein, ayni miktarda depolanan karbonhidfattan daha az miktarda yaga donusur.

Diger mesele de fazlasi gun icinde enerji kaynagi olarak da kullanilabilir.

Yani su anlama geliyor. Ben 100 kiloyum. Vucut agirligimin 2 kati proteine ihtiyacim var. Yani 200gr. Ben 250gr protein aldim. 50gr yaga mi donusur? Hayir vucut o sekilde calismiyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

VeciiPanda ve doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş