Akvaryumu olanlar...:)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve TosSsi tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    acaba sitede balık besleyen var mı varsa ne tür balıkları besliyorsunuz yada sevdiğiniz akvaryum balıkları hangileridir ??

benim 50 lt bir akvaryumum var baya bi balığım vardı ama mantar sonucu öldüler :( şuan japon ve çok dayanıklı bir lepistes türü olan entler var içinde karşısına geçip seyretmeye bayılıyorum :D :D

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bende hastasıyım 1 adet 200 lt 1 adet 120 lt 1 adet 70 litre 1 adette 30 litre akvaryum var dostum....çok çeşit balık var hangisini sayayım ayrıca 2 tane bıldırcın birtanede tavşanım var..ileride daha büyük akvaryuma geçme planım var koloni falan kuruyorsun çok eğlenceli oluyor..

3. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    bende ufaklıktan beri çok balık besledim. Lepisdes, japon, astranot, çiklet, melek, vatoz ve en sevdiğim balığım olan bir red pirana(pygocentrus cariba) olmuştu. Gerçekten de en keyif aldığım balık oydu. Yine bir akvaryum planım var ama uğraşından korkuyorum. Alıcak olsam kesinlikle Serrasalmus çeşidi bir pirhana alırdım.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    benimde yıllarca akvaryumum oldu..hatta yüzlerce balığım öldü..nezaman ilgim azalmaya başladı balıklar daha uzun yaşamaya başladı.. :)

balıklar çok hasssas oluyorlar..elini suya sokma, çok fazla yer değiştirme vs.e gelemiyorlar..

şuanda akvaryumum yok ama bundan sonra alırsam duvara gömme tip, büyük ve okyanus balıkları olan bir akvaryum alırım...
    dibine beyaz kum..beyaz ışık..beyaz mercanlar..gizli filtre vs (varsa tabi)

5. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    Benim ufak var fzla ilgilenmiyor ama baliklar ölmedi daha ciklet yaptim hepsini...

6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    kesinlikle katılıyorum, benim pirana çamur gibi suda(genelde çine yem olarak balık attığım için suyu 2. hafta leş gibi oluyordu) yaşıyordu bi gün dedim bu akvaryuma bi çeki düzen veriyim suyunu değiştirdim(tamamını değil tabii ki bir miktar eski suyundan koydum) hayvan ertesi günü öldü. Valla insan kötü oluyor. O kadar büyüttüm suyunu değiştirdim diye öldü diyor:eek:

7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Diez deniz akvaryumu ileride bende çok istiyorum yanlız çok masraflı ama büyüleyici güzellikte canlılarıda çok ilginç..Ayrıca karides falanda besledim bu hobiden ömür boyu vazgeçeceğimi sanmıyorum gerçi bütün hayvanları seviyorum elimden gelse evi hayvanat bahçesine çeviririm evde beslenmesi en kolay gene balık...

Zigbog piranha besledim demişsin acaba pacu mu yani barışçıl olanımı yoksa dişleri olan saldırgan olandanmı bir de çok çabuk büyüyorlarmı?Tek mi beslenmesi gerek başka canlılarla uyumu nasıl?

Son olarak tatlı su balıkları arasında gördüğüm en akıllı balık astronot köpek gibi bir şey..

8. druiyigun

druiyigun Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    japonlarım ve beta balığım var. Japonlar sevimliler, beta ise çok agresif ve uyuz, hiç birşey umrunda değil gibi, ta ki kendi cinsinden bir betayla karşılaşana kadar.Anında gözü dönüyor ve bu olay biri ölene kadar sürüyor. Sinirlendirmek için aynada kendini göstermek bile yeterli. ilginç balıklar.

En iyisi kocaman farklı türlerin olduğu bir akvaryum ama bakımı gerçekten zor.

9. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Benım her bu balık maceramda hepsi intihar edıyor balıkların. Anlamadım ben. Son sistem akvaryum yapıyorum yasayabılecegı sartlarda once biri oluyor ertesı gun bırı balıkcıya soruyorum ıntıhr edıyolardır dıo xD

10. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Benim beslediğim red(vahşi) olan çeşitlerindendi. Evet, çabuk büyüyor. Ben bi akvaryumcuya gittim adam elime astronot da vahşi yaşar diye tutuşturdu balığı(ben yaşamaz diyorum adam yaşar diyor), götürdüm attım akvaryuma 2 side bi yana kaçtı. Sonra ışıkları kapatım geçe loş ışığı açtım, pirana tek hamlede kafasını yedi astronotun. Kim ne derse desin pirana sadece pirana ile yaşar(bazen birbirlerini yedikleride çok olur).
    Bazı insanlara çok vahşice geliyor ama bunu söyleyenin bir insan olduğunu düşünürsek vahşilik oldukça göreceli bir kavram olur :D

11. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    oooo forum akvaryumcu doluymuş ya :D bende ilerde evlendiğimde işi ilerleticem duvara sabit büyük bir akvaryum düşünüyorum

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Akvaryumumdan görüntüler

bunlarda benim balıklarım ve akvaryumum akvaryumda dikkat edilmesi gereken en büyük nokta balık aldığınızda direkt suyuyla beraber akvaryumunuza atmayınız. eğer direk atarsanız başka akvaryumdaki bakteri ve mikroplar sizin balıklarınıza zarar verir . diyeceksinizki bizim akvaryumda bakteri yokmu ? evet var fakat sizin akvaryumdaki bakteriler oluştukça balıklarında o bakteriye karşı bağışıklığı oluşur. peki nasıl yeni balık akvaryuma atılır transfer dediğim olayı anlatacağım .

yeni balık yada balıklar satın alınır eve gelinir. kendi akvaryumunuzdan bir yoğurt kovası kadar su alınır ve yeni alınan balıkları poşetin içinden kepçe ile alıp balığın suyunu süzdürüp bu kovaya atın ve 1 saat bekletin sonra başka bir yoğurt kovasına yine kendi akvaryumunuzdan su alıp kovayı doldurun 1 damla mavi mürekkep şeklindeki ilaçtanda damlatın diğer kovada 1 saat beklemiş balıkları kepçeyle süzerek bu kovadada 1 saat bekletin . 1 saat sonunda kepçe ile balıkları alıp süzerek akvaryuma gönül rahatlığıyla koyun. bu sistemi uzun zamandır uygularım 1 tane dahi balık kaybetmedim.

zigbog, Kan Mevsimi, okaaan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    usta çok güzelmiş akvaryumun ya hayran kaldım Allah nazardan saklasın..

şu mavi mürekkep dediğin sanırım beyaz benek ilacı ben de kullanıyorum markası contra-lchthyo akvaryumcu bi abim bunu tavsiye etmişti

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Kasım 2009
  14. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Flexör akvaryumun güzelmiş mavi prenses sarı prenses birde papağan görüyorum..Ayrıca filreyi daima dip çekimi yaptığınız akvaryumun suyuyla temizleyin ki yararlı bakteriler gitmesin..Balıkları inceledikçe kendilerine has zeka belirtileri gözterdiklerini görüyorum kurlaşmalar yavrularını korumalar anlaşmazlıklar özellikle belli balıklarla anlaşamamaları mesela Maymunkafa balığı tek eşli bir balık resmen karı koca hayatı yaşıyorlar yavruları için elinize bile saldırabiliyorlar eşi ölünce ya intihar ediyor yada eş tutmuyor soruyorum insanlarla kııyaslayın eşi ölünce hemen vakit kaybetmeden başka birini bulmaya çalışıyor yani balık deyip geçmeyin arkadaşlar o dünyaya girip incelerseniz çok ilginç şeylerle karşılaşmanız ve şaşırmanız mümkün.

FleXoR bunu beğendi.
  15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    teşk ederim , usta demessek daha iyi olur zira bura sanayi sitesi değil spor sitesi :)

papağan balıkları çok uysal o yüzden saldırıya sık uğruyorlar. sarı prenseslerim oldukça barışçıl ,yaşayan kaya ve mavi prenses kök söktürüyorlar,mavi prensesler sarılara oranla daha hırçın balıklar. balıklar aptaldır diyenlere katılmıyorum balık baktıktan sonra bu sözleri etkisini kaybedecektr.

zigbog bunu beğendi.
  16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bende köpek balığı diye satılan türden vardı..genelde her akvaryumda vardır.. (orta boy bir palamut kadar büyüyebiliyorlar ama uzun zamanda tabi ) çok hızlıydılar..akvaryumun camına bir dokunun akvaryumun içinde 2 sn.de 5 tur falan atıyorlardı :) ve dışarı atlayabiliyorlardı moliler gibi..

bir keresinde tatilden döndük bir baktık yerde köpek balığı ve kurumuş..o günden sonra atlamamaları için açık yer bırakmamaya çalışıyorduk yukarda..

tatile giderken 15 günlük eriyen tablet yemler vardı..suya karışıyordu..acayip birşey iyi aklı etmişler..

17. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    FleXoR akvaryum ve balıkların güzelmiş , Benimde bi ara lepisteslerim vardı her sabah birini yerde buluyordum :D

18. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    ustayı bu sporda usta olarak söylemiştim yanlış anlaşıldıysam k.bakmayın:)

19. muskulus06

muskulus06 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    sağlık
    Yer:
    ankara
    sarı prensesler özellik çok zeki balıklar tüm harketleri anlamalı siz akvaryuma yaklaştıgınızda hemen ön cama yaklaşıp adeta sızden yem vermenız için sevimli harketler yapıyorlar.bende 200litre akvaryum var sarı prenses erkek ahli erkek ıceman beslıorum.erkek beslmemin sebebi çok yavru alıyorlar ağızlarına ve kıyamıorum alıyorum ağzılarından çok uğrağ istıiyor oyüzden sadce görüntü için erkek beskiyorum.

20. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Bazı balıkların nedense akrobasi yeteneği çok öne çıkmış bunun için akvaryumlarınızı kapaklı alın veya kapat yapın benden tavsiye :D Hele ağresif türlere(pirana, astranot...) meraklı arkadaşlar özellikle buna dikkat edin çok fena insanın yüzüne sıçrıyorlar :D

Sayfayı Paylaş