Aktif Üyeliğe Bir Süreliğine Ara

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Mestano tarafından 14 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar daha öncede birkaç yazımda belirtmiştim, bu sene öss'ye gireceğim, İtü Elektirik Elektronik Mühendisliği istiyorum, bu sebeple bundan sonrası benim için çok önemli ve derslere asılmak zorundayım. Bu nedenle aktif üyeliğime Öss sonrasına kadar ara veriyorum, forumda bulunduğum şu 5 ayda elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım, çok yardım aldım...
    Hepinize çok teşekkür ediyorum...
    Benim gibi Öss'ye girecek arkadaşlarında Vg'nin verdiği disiplinle derslerine adapte olmalarını istiyorum
    154 gün sonra mutlu haberlerle tekrar görüşmek ümidiyle...

Siz cevap yazın gelince okurum:D:D

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    hayirlisi olsun, basarilar simdiden :)

Mestano bunu beğendi.
  3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Basarilar Mestano,
    Tekrar görüsmek üzere;)

Mestano bunu beğendi.
  4. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Basarilar Mestano, Allah zihin acikligi versin. ITU cok guzel tabi, ama eger universiteden sonra yurt disinda master doktora yaparim diyorsan ozel universiteleri ( ozellikle sabanci, koc, ve bilkent) ciddi olarak degerlendirmeni tavsiye ederim bir mezun olarak. Yurt disi icin butun olay profesorlerden referans ve o referansi ITU'dekileden kolay kolay alamazsin. Aklinda bulunsun secim yaparken, hatta git gez firsatin olursa universiteleri. Bir kac hocayla konusursan ne demek istedigimi daha iyi anlarsin.

Mestano bunu beğendi.
  5. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    başarılı olursun inşallah mestano k.i.b.

Mestano bunu beğendi.
  6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    insallah hedefine ulasirsin,yolun acik olsun.

Mestano bunu beğendi.
  7. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    yolun açık olsun mestano tekrar görüşmek üzere...

Mestano bunu beğendi.
  8. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Verdiğin ve vereceğin emeklerinin karşılığını alman ve sonucun senin adına hayırlı olası dilekleriyle,kolay gelsin,Allah zihin açıklığı versin ;)

Mestano bunu beğendi.
  9. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    yolun açık olsun
    Allah zihin açıklığı versin
    sana bi abi tavsiyesi (:)
    bol bol soru çöz,konu eksiğin varsa da artık onları daha çok soru çözerek kapatmaya çalış.
    son bi söz,
    Pamukkale Matematik düşünen arkadaşların varsa tavsiye etme (:)
    (şahsi fikrim,hocalar çok insafsız)

Mestano bunu beğendi.
  10. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    başarılar allah hakkında hayırlısını versin

Mestano bunu beğendi.
  11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Kısa zamanda seni forumda görmek istiyorum !!SON UYARIYDI

Başarılar dilerim :)

Mestano bunu beğendi.
  12. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    bu sene sorular zor olucak dıye bılıyorum ve bu bana vurdu dıye dusunurken aynı sekılde bırısını daha vurması benı hem uzdu hem sevındırdı bu yolda yanlız degılım :):)

basarılar ınsallah hedefledıgın noktaya en cabuk sekılde ve en saglam bı sekılde gelırsın

darısı basıma :):)

Mestano bunu beğendi.
  13. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler arkadaşlar, bugün yarıyıl tatilinin sonu günü, diğer günleri ders çalışarak geçirdim ama bugünü tatil ilan ettim ve foruma bakacak vaktim bol bugün...
    Öncellikle herkese iyi temennileri için teşekkürler, iyi haberlerle gelirim inşallah.
    Tlq inş sende istediğin yeri kazanırsın, sorular zor mu kolay mı olacak bilmiyorum ama çift haneli senelerde soruları tubitak hazırladığı ve bu sene sadece and ve özel liselerin katıldığı için sorular diğer senelerden çok daha zor olması ihtimal...
    Spora devam ediyorum ancak beslenme konusunda çok düzensizim ve antremanlardada devamlılık sağlayamıyorum bakalım ne olacak sonumuz...

14. george_bush

george_bush Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    sabancı üniversitesinin müstakbel bir mezunu olarak dediklerine yüzde yüz katılıyorum.bu arada sen nerden mezunsun?

15. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    itü de elektrik- elektronik diye bir bölüm yok...ikisi farklı şeyler...ya elektrik müh istersin ya da elektronik müh...iksininde arasındaki puan farkı gözardı edilemez...İTÜ nün etiketi kalın bundan emin olabilirsin..türkiye de bu kadar stratejik konuma sahip olan başka bir ünv yok emin olabilirsin..yeri maslakta ve kampüs oldukça büyük , okul şu an şant,ye gibi , ama cok düzenlendi...elektrik-elektronik fakültesinde dünyaca ünlü sevabına ders vermeye gelen milliyetçi hocalar var...
    bölüme göre değişir kalite ama o fakültedeki hocalar gerçekten cok acımasız...alayını bırakıyor yani FF veriyor:D....

16. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Mestano, kolay gelsin son bir iki hafta kaldi sanirim.

ITU'den yurtdisina giden cok fazla mezun var. Referans acisindan hocalarin cogu doktorasini yurtdisinda yapmis durumda. Ama zaten yurtdisinda yuksek lisans/ doktoraya kabul edilmek cok da zor birsey degil. Iyi bir referans olmadan da istenen belli kriterleri (TOEFL, not ortalamasi vs.) yerine getirdiginde kabul alabilirsin. Hatta Avrupa icin not ort. da cok fazla onemli olmamakta. 2.4 ort. ile Isvicre'den kabul alan arkadaslarim var. Asil zor olan herseyi Turkiye'de birakarak yurtdisinda yasamayi goze alabilmek. Eger akademisyen olmayi dusunmuyorsan cok zor bir karar oluyor.

17. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    ITU'den benim cevremde cok fazla insan yok doktoroya/master'a gelen. Belki ben yanlis algiliyorumdur. Ama ozel universitedekiler kadar olmasa bile ODTU'den Bogazicinden de bir cok arkadasim var yurtdisina bu amacla cikan. Kabul edilmek zor degil demissin Blues, ama nereye kabul edilmek istedigine gore degisir bu. Stanford'da Berkeley'de ki ITU'luler bir elin parmaklarini gecmez. Hep ozel okullar, ODTU, bogazici. ITU'lulere bir gicigim yok, Turkiye'nin belli basli muhendislik okullarindan biri ve de mezunlari zehir gibi. Benim demeye calistigim devlet okullarinda yaklasik 150 kisi arasindan undergradda kendini gostermek hele hele referans icin hocanin pesinden kosan master/grad ogrencileri varken, ozel okullara kiyasla cok daha zor oldugu. Yoksa ITU'nun falan kalitesine dil uzatmak ne haddime!

18. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese yorumları için teşekkürler, sınav bitti, tek güvencem olan ma1 ve mat2 beklediğimden ve özellikle geçmiş senelere göre zordu. Artık sonuçları beklemek kaldı, sıralamama göre ya giricem bir yere ya da seneye çalışmaya devam edicem. Uzun zamandır spor yapmıyorum ve artık tatil ve spor zamanı diyorum, artık forumda aktif olarak bol bol görünücem:D

zuzu bunu beğendi.
  19. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle hoşgeldin, geçmiş olsun diyorum sınav için....sayısalcı isen ünv ye girmen daha kolay diye okumuştum gazetelerden....çünkü fen liselerinin yarısı mı ne girmiyormuş, yanlış okumadıysam...sen hangi bölümü istiyorsun onu da bilmiyorum gerçi..ama ben istanbul görmüş adamın başka şehire gidecegini düşünemiyorum:)...ben aslında izmirli olmama ragmen, istanbulda okuyorum...ama izmire hiç gitmek istemiyorum yazları..:D....

20. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    tekrar hosgeldin mestano.

Mestano bunu beğendi.