Aklimdaki Sorulara Yanit Ariyorum..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CaTLaX tarafından 4 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CaTLaX

CaTLaX Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sosyal Pedagog
    Yer:
    Viyana
    Merhaba Arkadaslar..

Ismim Ferhat, Viyana'danim.

Bu forumda, Vücut gelistirme sporunda oldugu gibi yeniyim. Bu yüzden sizlere nazaran gereginden fazla acemi gözükebilirim. Forumda kirletmemek icin her soruma baslik acmamak icin tüm aklima gelen sorularimi daim bu baslik altindan siz üstadlarima, hocalarima yöneltecegim. Umarim bölüm yetkilileri bu durumu anlayisla karsilarlar..

Simdi gelelim bana..

Benim amacim kilo almak ve bunun yanisira hemde hafif derecede kaslarin belli oldugunu göstermek.

Bes haftadir, haftada 3-4 gün salona gidiyorum, yaklasik birbucuk iki saat calisiyorum. 18 yasindayim, 1.80 boyundayim, 60 Kiloydum, suan 66-67 kilo oldum. Salonum'daki Fitness Coach'a danismistim ilk gittigim gün bana "Weight Gainer" diye süt ile karistirilan bir supplement verdi. Calisma öncesinde ve sonrasinda bir sise (500ml) iciyordum.. Bu Weight Gainer'i tam olarak 4 hafta kullandim ve bitti.

Ben karakter olarak cok sabirsiz bir kisiligim, hemen hersey olsun istiyorum. Ama bununda imkani olmadiginin farkindayim. Sabir isteyen bir olay bu. Üstte verdigim calisma araliklari ve gittigim gün sayisi ve aldigim net 5 kilo sizce nasil? Foruma yazmadan önce kabalama önemli konulari okumustum, bir arkadasin söyle bir yazisi vardi; "normal olan haftada 500gr-600gr kilo alinmasidir." diyen bir yaziydi. Tam olarak bulamadim, kimin yazdigida gercekten aklimda degil. Aldigim kilo, Olmasi gerektigi gibimi yoksa, beklenin altinda bir miktarmi?

Bir baska soru ise, bir cok ürün var, ne biliyim iste Weight Gainer, Protein icin biseyler var, MCTÖL gibi bisey daha görmüstüm sanirim ve Kreatin felan var.. Ben bunlari nasil almaliyim.. Nasil almaliyim derken sunu kastediyorum.. Mesela suan aldigim Weight Gainer bitince, baska bir ürünlemi devam etmeliyim yoksa ona devammi etmeliyim? Yada bunlardan alip, istedigim zaman istedigimimi icmeliyim? :) Yada bana ne tavsiye edersiniz? Salondaki hocaya ikinci ayda hangi supplement'i kullanmaliyim diye sormustum fakat bana net bir cevap vermedi. Birkac ürünü kombine et felan dedi.

Bende hocanin bu yaniti üzerine her zaman gittigim fitness shop'a gittim ve hocanin dediklerini aynen aktardim. Ordaki eleman bana kombineli kullanmana gerek yok dedi, hem senin icin daha pahaliya patlar dedi. Sana su All-in-One'i verelim dedi. Bende inceledim felan, neyse aldik.

Ikibucuk kiloluk bir kutu ve icindede haplar var. Eleman bana antrenmandan hemen sonra icmemi + 2 hap ve antrenmana gitmedigim günleri sabah kalkinca ac karnina icmemi + 2 hap almami söyledi. Neyse aldim geldim, evde iyice inceledim, üzerindede aynen elemanin anlattigi gibi almam gerektigini yaziyor.

Eleman alirken üstüne basa basa tadinin kötü oldugunu söylemisti. Bende ne kadar kötü olabilirki, kurbagi bacagi sosundan yapmiyorlar ya diyerek pek aldiris etmedim. Tadi gercekten igrenc. Suana kadar iki defa aldim, birincisinde zar zor gözümü kapayip ictim, bugün ise afedersiniz istifar ettim. Ama bu iki defadir suna dikkat ettim. Hep ilk baslarda kolay iciyorum, dibinde az kalinca haplari aliyorum, dibindeki son iki üc yudumlada haplari aliyorum.. Tam bu noktadan sonra icim kötü olmaya basliyor. Acaba haplari bu supplement ile birlikte almamalimiyim?

Ürün bu.

- 500 Mililitrelik suya 4 kasik diyor kutuda acaba bu benim bünyeme fazlami geliyor?
    - veya bunun icindeki bana dokunan kaldiramadigim bisey felanmi var.. Birde su haplarin kapsülünün plastikleri bana bayagi bayagi biraz iri gibi geldi, acaba onlarmi bisey yapiyor?
    - 90 € ' ya aldim, bunu icemezsem bana koyar biraz biraz..

Suan aslinda bu 5 haftalik periyotta vücudumda ummadigim degisiklikler görüyorum. Kollarimda, özellikle Gögsümde, ve ise yaradigini görmek, emeklerimin bosa gitmedigini görmek beni her gecen gün dahada motive ediyor. Herhangi bir program uygulamiyorum, hemen hemen kafama göre calisiyorum diyebilirim. Bunun yanlis oldugunu biliyorum. Avusturya'da yasadigimdan dolayi, yabanci dilim her ne kadar iyi olsada, yerlilerin yabancilara ve özellikle müslümanlar hakkinda kafalarindaki olusturduklari profil, bizlere bakis acilarinida degistiriyorlar, hocalar daim basindan atar gibi cevaplar veriyorlar. Bana ikinci ayimda uygulayacagim bir Calisma Programi yapabilirse buradaki hocalarimiz cok memmun kalirim.

Sorularimi söyle bir toparlayacak olursam;

- 5 Haftada aldigim bu kilo normalmi?

- Ikinci Ayimda nasil bir antrenman programi uygulamaliyim.? Ilk ayimda tüm kaslari calistiran agirlikli bir program uygulamistim.

- Ikinci ayimda hangi supplementi kullanmaliyim. Benim aldigim o ürünümü (createston) kullanmaliyim? Yoksa baska biseymi tavsiye edersiniz, veya takviye olarak baska birseylermi önerirsiniz? O ürünü almadan su makaleyi okusaydim, burdaki gibi bir kombinasyon yapabilirdim.

- Aldigim o ürün ile yasadigim rahatsizlik neden kaynaklaniyor olabilir?

Sorularimi yanitlarsaniz cok sevinecegim.. Tekrar tesekkürler..

2. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ferhat kardes o kullandıgın ürün pro sporcular için.ayrıca ilk 3 ay hiç bir supplement kulaanılmaması gerekiyo yeni başlayanlarda .bence o ürünü veya başka herhangi bi suplementi ilk 3 ay kullanma hem az da olsa temiz kas çıkar hem alt yapını oluştur.forumda yeni başlayanlar için programlar resimli anlatımlarla mevcut.saygılar

3. CaTLaX

CaTLaX Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sosyal Pedagog
    Yer:
    Viyana
    Kardes peki bu ürünü 3 ay sonrada kullanmamalimiyim.. Tamamen yanlis bir secimmi?
    "Bu ürünü hic bir zaman kullanma"
    dersen bana biraz koyar, cünkü biraz ücret olarak pahaliya almistim. En azindan bana bu ürünle whey protein'i felan kombine edip icebilcegimi söyle. :|

4. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ben öyle bişey demedim dikkat edersen sadeceilk 3 hatta bana kalırsa 4 5 ay kullanma.ondan sonra zaten programın agırlaşacagı için istemesende kullanıcaksın o ürünleri ok.başka merak ettigin bi şey varsa memnuniyetle cevaplamaya çalışırım.

5. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca sence 1 ayda 7 kilo almak saglıklı mı.

6. CaTLaX

CaTLaX Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sosyal Pedagog
    Yer:
    Viyana
    Tamam tesekkür ederim hocam. Tavsiyelerini dikkata alacagim.

Bir sorum daha var.. Asagidaki linkten aldigim bu programi uygulamayi düsünüyorum ikinci ayda. Fakat burada ikinci ayin programi sadece iki gün, ben üc gün gitmek istiyorum. Üc gün icinde Karin, bilek ve sirt kaslarini calismayi tercih ettim. Bu tercihi nasil degerlendiriyorsun? ..ve bu üc Kas icin hangi egzersizleri yapmaliyim?

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-yeni-ba-layanlar-1-t8672.html

1. GÜN (Pazartesi)
    - Gögüs = 1-Incline Bench Press, 2-Incline Dumbbell Flyes, 3-Dumbbell Bench Press (FLAT)

- Ön Kol
    = 1-Dumbbell Curls, 2-Concentration Curls

- Kanat
    = 1-Wide-Grip Front Lat Pulldown, 2-Straight Arm Pulldown, 3-One Arm Dumbbell Rowing

2. GÜN (Carsamba)
    - Omuz = 1-Dumbell Press, 2-Bent-Over Dumbbell Lateral Raises, 3-Front Dumbbell Raises

- Arka Kol
    = 1-Triceps Pushdowns With Rope Attachment, 2-Dumbbell French

- Bacak
    = 1-Leg Press, 2-Thigh Abductors, 3-Leg Extension

3. GÜN
    (Cuma)
    - Karin =

- Bilek =

- Sirt =

7. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t4738.html kardes o yazdıgın program işe yaramaz onun yerine flexor hacanın hazırladığı üç aylık program senin işini görecektir.bu programdan sonra zaten suplement kullanımına başlıcaksın ve vücudunda eksik oldugunu hissettiğin yerlere göre program çıkartıp çalışacaksın.hadi idmana go go go..

Sayfayı Paylaş