Aklıma takılan Sorular!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve oquzhan123 tarafından 12 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. oquzhan123

oquzhan123 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merabalar bir kaç sorum olucak :)

1. forumda bir konuda : kas oluşumunun %15 ini atreman %20 sini dinlenme %65 ini beslenme oluşturuyor diye okudum buna göre : ben beslenmeme dinlenmeme dikkat etmesem sadece atreman yapsam 10 kas yaparım ama beslenmeme dinlenmemem atremanıma dikkat etsem 50 kas yaparım diyebilirmiyiz ? veya daha fazla

2.Kas var ama sertlik cok sertliği sağlıyan şey nedir ?

3.Kaslar nasıl belirginleştirilir ? sadece fitnesslemi yoksa başka bişey?_

bu kadar arkadaşlar sididen teşekkür ediyorum

2. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    beslenmene ve dinlenmene dikkat etmeyip sadece antrenmana önem verirsen belki bir miktar kas çıkar ama hem temel sağlam olmaz hemde vücutun yakıtı biter spor yaparak dinç hissedecğine yorgun hissedebilirsin o yüzden birine önem vermemek yerine hepsine önem vermelisin. örnek 50 lira ayakkabıyı 20 liraya alamazsın 30 lira daha lazım dimi bunun gibi.
    kaslar sen çalıştıkça ve geliştikçe zaten sertleşecektir. bunun yanında kondisyon hareketleri ve güç çalışmalarıda uygularsan dahada sertleşir.
    Aslında her spor dalıyla kaslar belirginleşir. atletizm olsun yüzme olsun fitness olsun ama kiminde çok belirginleşir kiminde az bu yüzden görünüm açısından genelde body tercih ediliyo ama yaş küçükse vücut tam oturmamışsa fitness ve kültür fizik en ideali bende bunları uyguluyorum umarım işine yarar kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş