Aklıma takılan bir kaç soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xchllyx tarafından 2 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. xchllyx

xchllyx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 2 hafta oldu ben body e başlayalı ama aklımda ki soruların cevaplarını ogrenemezsem rahat olamaycam

1.90 boy 86 kg yağlı bir vücudum var bunun ıcın carnıtın aldım ve bununla bırlıkte hemen hemen 2 günde 1 40 dakika kadar yuruyüş ve koşu yapıyorum göbek ve bel tarafında yağlanma var bunların gıtmesi için bu koşu yeterlimidir ?

Belin yanlarındaki yağları eritmek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?

Son olarakta Sol kol ve sol Göğüs Kısmı sağ a göre biraz daha güçsüz kalıyor yani Aynaya baktığımdada sol göğüs sağa göre biraz daha az gelişmiş gibi duruyor bunu denklemem için nasıl bir program izlemeliyim ?

Bu arada Diyet yapıyorum yağlı ve tatlı ları yemiyorum Tuz kullanmıyorum ekmek hiç yemiyor gibiyim asitli içeceklerden uzak duruyorum ve bol bol su ve süt içiyorum

Hatalarım varsa Uyarılarınızı bekliyorum .

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakımı için sadece cardio yetmez beslenmeyi düzeltmek şart.

Bölgesel yağ yakımı olmaz. Düzenli çalışma ile hepsi gidecektir.

Her iki tarafı aynı çalıştırırsanız dengelenecektir.

3. KT

KT Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

cardio için interval sistemi öneririm daha az dakikada daha çok kalori yakman mümkün.
    bölgesel yağ yakımı malesef yok ama düzenli beslenme ve cardio ile bu sorunu asıcagına eminim.
    bu sporu yapıpta sağ ve sol kolu vb. eşit olanını görmedim gögüs içinde bu geçerli bu kafana 2.haftada takmanı gerektircek bir şey yok yeterki farklı agırlıklarda calısma 2 tarafıda aynı agırlıkta çalış bu da zamanla toparlar.

4. xchllyx

xchllyx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkürler interval nasıl oluyor biraz açıklarmısın okudum ama tam açıklanmamış nasıl olacağı ne yapmam gerekiyor

5. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet herkezde o sağ sol dengesizliği vardır hatta profösyönellerde bile.Karın çalış ama karın çalışmak karnını güçlendirir ama harcadığın kaloriye eşit yağı karında alıcak diye bi şey yok.En mantıklı kardiyo bence doğru antrenman sırında olandır.Yani koşu bandında yada eliptik bisiklette yaparken kalp atış hızını belirlemek kolaydır ama dışarıda koşuyosan bi şey diyemem bazı aletler var onun için.Aç karnına kardiyo yapmazsan vücut yağını değil o an vücudunda hazır üretilmiş halde olan besini yakarsın.Kardiyoya başlamadan önceki öğününle spor arasında en az 1.5 saat olsun ve bir kerede 20-30 dk arası doğru kalp atım sayında kardiyo yaparsan çok verimli yağ yakarsın.Kal atış sayımı nasıl hesaplarım diyorsan 220 sayısından yaşını çıkar örneğin yaşın 20 olsun 220-20=200 sonra bu sayının %80'i ve %50 sini bul.Bu da 160-100 aralığı yapar yani kalp atışın bu araklıkta olmalı o zaman çok verimli yağ yakarsın koşu banlarında ve eliptik bisiklerlerin hepsinde tüm antrenman boyunca bunu görebilirsin ve eğer kalp atışın alt sınırdan düşükse temponu yada makinenin direncini artırırsın.

Sayfayı Paylaş