Aklıma takılan 1-2 soru yardım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve azeer tarafından 7 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. azeer

azeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar

Ben yıl başında 120 kiloydum şuan 90 kiloyum. Haftada 3 gün ağırlık çalışıyorum.Ağırlık çalışmadığım günler 20 dakika HIIT 2 dk lık 10 set şeklinde ve takiben 40 dakika hafif tempo %60 - %70 nabızla devam ediyorum.

Merak ettiğim sorular
    1- Ağırlık çalıştığım günler 2500 kalori alsam 180-200 gr protein alsam ve antrenmanda ağır girip 8 tekrarlı setler yapıp antrenman sonu basit şeker içeren gıdalar tüketip insulin salgılanmasını sağlasam.Yani o gün yağ yakımını tamamen unutup kas inşası için çaba sarf etsem.Ağırlık çalışmadığım günler ise 100 gr protein alsam 1500 kalorilik bir diyet ve gün boyu insulin salgılanmasını engellersem aynı anda kas gelişimi ve yağ yakımını yapabilirmiyim ? Yoksa vücudumu tamamen yıpratırmıyım. Şuana kadar yağtığım şey her gün 1800-2000 kcal lık bir diyet ağırlık çalışmamda 20 tekrarlı setler şeklinde hafif ağırlık ile.

2- Ben bacak çalışmıyordum ilk antrenmanımı 2 gün önce yaptım ve bacaklarım ilk şokunu yaşıyorlar kondisyon bisikletinde HIIT şeklinde bacak kaslarını zorlayan bir şeyi yapmalımıyım ? Yoksa HIIT yi unutup hafif tempodamı yapmalıyım.Veya antrenmandan sonra kaç gün dinlenmesi lazım HIIT için.

Kullandığım ek besinler - whey protein , L karnitin

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    asagı yukarı senınle aynı durumdaymısız bende sene basında 126 kıloydum sımdı 77 kıloyum boyum 181.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ins-lin-ayn-g-n-t41164.html

senın anlatmak ıstedıgın baslık burada var ıstersen bır bakın derım . gunde ne kadar pro karbo ve kalorı almanızı gerektıren bır baslıkta
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenmeye-giri-t58540.html

ve benım uyguladıgım beslenme programım da bu

Sabah:
    **200 gram yulaf ezmesi
    **100 gram yogurt
    **3 yumurta akı

ARA
    **50 gram yulaf ezmesi
    **100 gram yogurt

Öğlen yemeği
    **150 gram tavuk gpogusu yagsız teflonda pısırme
    **100 gram yogurt
    **2 dilim kepek ekmeği

17:00Antremandan sonra 1 servis whey
    17:45 1 servıs amıno X

Akşam yemeği
    **150 gram tavuk
    **100 gram yogurt
    ** 2 dilim kepek ekmeği

Saat 20:00 son aksam ögunum
    **50 gram yulaf ezmesı
    **100 gram yogurt

yatmadan hemen önce 1 servıs whey proteın ..

bu seferkı lıstemde
    beslenme ile 1957 kalorı
    308 gram karbonhidrat
    155 gram proteın
    22 gram yağ
    subm.
    3 servıs whey 318 kalorı 72 gram proteın.
    toplamda: 2275 kalorı
    308 gram karbonhıdrat
    227 gram proteın
    22 gram yag

ınsallah yardımcı olur sana

3. azeer

azeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim boyum 175 benimde 2. soruma yanıt verebilicek biri yokmu ? Salondaki hocama soruyorum bir şey olmaz yap sen diyor pek bilgili biri değil daha kendi göbeğini eritemeyen biri.Güvenemiyorum.

4. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Bacakların için Çok ağrı varsa dinlenmek önermekteyim ancak hareketi yapabilecek durumdaysa hafif tempoda devam et.

eğer spora yeni başladıysa hamlık dönemi nedeniyle ağrıyabilir zamanla geçer
    eğer önceden beri yapıyorsanız kas zedelenmesi yada yırtılması yaşamış olabilirsiniz.buda zamanla geçer.

5. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    1-Söylediklerinizden bu işi araştırmış biri olduğunuz ortada doğru şeyler söylüyorsunuz ama sizde proteine odaklanmışsınız isterseniz 500 gram protein alın karbonhidrat dengesini sağlamazsanız kasdan yakarsınız o yüzden yaklaşık 300-350 gram arası karbonhidrat almanız gerekiyor antrenman günlerinde.Boş günlerinizde de kardiyo yapacağız bu güzel bunun yanında karbonhidrat alımını azaltmamız ve bir miktar yağ alımını arttırmamız da fayda var yani protein karbonhidrat yağı bir bütün olarak düşünmeliyiz vg ile uğraşıyoruz diye sadece proteine odaklanmak yanlış
    2-zaten kardiyo yapıyorsunuz çok da gerek olduğunu zannetmiyorum çok zorlamanın alemi yok.Kardiyo yeterli bacak çalıştırmak istiyorsanız leg extension leg curl tarzı hareketler iş görecektir.

azeer bunu beğendi.
  6. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenmeye-giri-t58540.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş