Akşamdan yumurta haşlamak ve sabah yemek???

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve thekinger tarafından 5 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar sabahları çok erken kalkıyorum, işe gitmek için trafikle amansız bir mücadelemiz var. Bu nedenle sabah kalkıp yumurtayı haşlayıp soyacak zamanım yok. Sadece yiyecek zamanım oluyor.
    Akşamları yumurtayı kaynatıp haşlasam, sabaha kadar bozulurmu yada besin değerini yitirirmi?
    Eğer bozulmaz diyorsanız;
    Soyupmu bekleteyim yoksa kabuğuylamı?
    Dolaptamı dışardamı?

2. sthammer

sthammer Guest

dolapta bekletirseniz sorun olmaz.. haşladıktan sonra soyun yumurtaları akşam, hava almayan bir saklama kabına koyup dolaba atın..

thekinger bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Birkaç gün dayanır, ben de öyle yapıyorum çoğu zaman. Sabah mikrodalgada ısıtıyorum. Yeni pişmiş kadar güzel olmuyor tadı ama idare ediyor.

thekinger bunu beğendi.
  4. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    O halde akşamdan kaynatıp, kabuklarını soyup, hava almayan bir kapta sabaha kadar bekletebilirim. Umarım morarmaz :(

5. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bişi olmuyor diye 2-3 günlük toptan pişirip dolaba atma yeter :) sonuçta kahvaltıda artan yumurtayı ertesi sabah yediğimiz çok olmuştur. akşamdan kalna hiç bişi olmaz bence. (besin değeri açısından bilgim yok sadece bozulması ile ilgili yazıorum)

6. M.MASON

M.MASON Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    yumurtayı soymadan dolaba at orda sabaha kadar durur bişe olmaz. sabah kalkınca zeytinyağı kekik pulbiler ekmeği bandır yumurtayı ye iyi gider.

Sayfayı Paylaş