Akşam Yemeğinden 2-3 saat sonra neler yenilebilinir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 14 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sorunum şu ikindi antreman öncesi öğünüm var.Antremanı yapıyom sonrası akşam öğününe denk getiriyorum ama bu akşam öğünü karbonhidrat değeri çok düşük oluyor , Salata + Haşlanmış Tavuk + Yoğurt + Çorba gibi , sonra saat bu sıralarda ya 7-8-9 oluyor.Bende erken yatamıyorum , yani olmuyor :D saat oluyor 11:30 yani vücud uzun süre karbonhidrat almamasından kaynaklı galiba kan şekerim düşüyor.Ve acıkıyorum bu saat sıralarında ne yemem uygundur?Benim kafamda lor peyniri var.Yanına neler olabilir , yatmadan 1 bardak süt içiyorum birde.

XasTurk bunu beğendi.
  2. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Akşam yemeğine biraz karbonhidrat katabilirsin.Özellikle esmer bulgur ya da esmer makarna olabilir.Bu kan şekerini dengede tutup açlık hissini yok edecektir.Süt ve lor peynirin yanına 1-2 tanede yumurta beyazı koyabilirsin.Süt ve lor uzun salınımlı protein olduğu için gece boyunca kaslarını beslemiş olursun.Yumurtanın sindirimi de kısa sürelidir.Böylece dengelemiş olursun hem de acıkmamış olursun.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  3. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    yulaf ezmesi,meyve,bebe püskeviti olabilir.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  4. boksörr

boksörr Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Balıkesir
    Küçük boy yağsız yoğurt, 3 – 4 adet ceviz, 2 – 3 adet kuru kayısı ya da 8 – 10 adet siyah kuru üzüm yoğurda karışdırıp yiyebilrsin

SiR_Arawn bunu beğendi.
  5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yulaf ezmesi akşam kısmında karbonhidrat fazla alamam.Meyve hele imkanı yok şeker alamam , bebe püskeviti gibi rafine ürünlerde olmaz.Amacım her daim yağ oranı azaltmak olduğu için.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Aralık 2013 ---
    Evet benim light beyaz peynir değilde o görevi lor peyniri üstleniyor yiyorum , yoğurtta ama bazen doyuruculuk hissi olmadığında zorlanıyorum konuyu açma sebebimde o dayanıcam artık :)
    Süt genelde en son yatarken içiyorum , dediğiniz gibi akşam yemeğine biraz karbonhidrat artışı yapıcam , karbonhidratsız oldumu ilerleyen süreçlerde vücut direncini yitiriyor.Yumurtayı bi aralar denedimde akşam 1 yumurta beyazı :D yapmaya üşeniyom ama en mantıklısıda bu benim 3 beyaz dediğim karışım 1 kase yoğurt , içine lor koyuyorum yiyorum , yanınada 1 yumurta beyazı 3 beyaz güçlü protein :) yatmadanda 4. beyazı tükettikmi tamam.
    Ceviz belki , kuru kayısı ve kuru üzüm içerisindeki şeker oranlarından dolayı akşam tüketmek pek kafama yatmıyor gibi , katı ürünler yerine yukarda yazdığım gibi daha çok böyle yoğurt-lor gibi daha sıvı ve yumuşak az kalorili şeyler kafamda var ama ceviz olabilir.

Sayfayı Paylaş