akşam sporumuzu yapsak herhangi bir sıkıntı olur mu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ATSIZ tarafından 14 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ATSIZ

ATSIZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet beyler ben calısan biriyim akşam saat 22 veya 22:30 gibi sporumu yani (p90x i) yapsam bir sorun yaşarmıyım yani daha da kilo alırmıyım

ha genel bilgilerimi vereyim
    boy:165
    kilo:59
    yağ oranı:13.9

buda diyet programım

8.30----Sabah
    Yarım litre su
    4 yumurta (1 tanesini sarısıyla beraber 3 tanesinin sadece beyazı
    50 gram civarı light beyaz peynir//100 gram lor peyniride olur
    Light süt 1 bardak
    1 domates,biber,salatalık

12.30----Öglen
    Bir tabak makarna üzerine ton balıgı eklenmis sekilde (bir ton balıgı kutusunun yarısını eklesem sorun olur mu ve makarnayı yağda yapmıcam sadece haşlayıp öyle yiyecem ha arada üzerinde yogurt da dökebilirim :D)
    1 elma

20.30---Akşam
    2 parça ızgara üzerinde tavuk
    Biraz sebze yemeği (akşam evde ne pişmişse)
    1 kase yogurt
    Salata icinde yağ ve tuz yok

21.30----P90xden önce 1 avuç (badem,fındık,ceviz,fıstık,beyaz leblebi karışımı)

----P90x bitiminden sonra 1 muz 6 çilek ve 1 çay bardagı light sütü blender dan geçirip içicem

22:30---bulundugum şehrin etrafında uzun bir koşu bu koşu hafif tempoda olacak

00:30Yatarken
    1 kibrit kutusu büyüklügünde light beyaz peynir

Ha günlük 5 litre su iciyorum bir sorun olurmu

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    önümüzde ramazan var .salonlar gece bile acik oluyor.herşeyin fazlası zarar zehirlenme kalp yetmezligi ve tansiyonda oynatmalar yapabiliyor.

3. ATSIZ

ATSIZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın ama yani kilo almam degil mi ?

4. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kilo almaya mı vermeye mi çalışıyorsun anlamadım ben. Yine de akşam antremanıyla ilgili söylenmesi gerekenler var: Şimdi spor yaptığında belli bir kalori harcıyorsun, mesela yarım saat koştun 300 kalori yaktın. Fakat yaptığın sporun tek faydası bu değil. Afterburn(geçyakma) efekti diye bir şey var. Spor metabolizmanı yükselttiğinden, takip eden saatler boyunca bu enerji yakma etkisi devam ediyor. Ta ki uyuyana kadar. Çünkü uyuduğun vakit metabolizma hızın, bazal(minimum) seviyeye düşüyor. Dolayısıyla sabah antremanı her zaman -kilo verme açısında- akşam antremanına göre daha faydalıdır.

Kilo alma amaçlıysan da, sporun akabinde uzun besinsizlik sürecinin(uyku) iyi olmayacağını düşünüyorum. Belki en az iki saat sonra(spor sonrası alınan basit karb + protein işini yaptıktan sonra) uyunmalı.

Sayfayı Paylaş