Airmail

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve gollom tarafından 29 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gollom

gollom Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci(kimya)
    Yer:
    izmir
    Ben netrition'dan bi kac urun aldım airmaille yollatırdım 1 yada 2hafta içinde elime uglasması lazımdı bugun 9uncu gune girdi bu airmail nedir nasıl ulasabılırım herhangi bir telefon numarası falan varmı?

2. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık olarak 1 ay sürebilir.

3. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    usps (United state postal service)22. gün elinde olur telaşlanma.ptt getirir evine atar.mavi bir çuval deutch yazar üstünde .inşallah yol hariç 100 euroyu geçmemişsindir.Bunun haricinde gelir telaş yapma.

4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Selam gollom,

Bildigim kadariyla Airmail digerlerine oran daha hesapli ama bayaa zaman aliyor.

Netrition´a mail at derim ve Track and Trace varmi yokmu bir sor. TT varsa nerede oldugunu takip edebilirsin.

5. CYBER-COUNTER

CYBER-COUNTER Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Slm. Hazır başlık açılmışken ben de bir şey sorayım. Emin olmak için.
    Ben netrition.com dan UPS ile getirtiyorum. Şimdi;
    Yurtdışından alışveriş yaparken uyacağımız kurallara (100 $ geçmemesi vb...) riayet etmek koşulu ile dediklerinize göre;

1-Airmail'in UPS den tek farkı zaman mı? Yoksa gümrük falan da sorun olur mu? -ki cok abartılı bir süre olmazsa benim için zaman ve beklemek sorun olmaz.

2-Airmail olayında PTT ile kapıya getirme garanti mi? yoksa bazen gidip almak gerektiği oluyor mu?

3-Airmail ile gelirken yolda, aşırı sıcak vb. nedenlerden ürünlerin bozulma ihtimali olabilir mi?

Türkiye ye göre ucuza gelmesine reğmen yine de kargoya çok ödüyoruz be abi :D

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.:)

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    burasi airmail sirketimi yav... :(

7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben UPS ile pazartesi günü öğlen sipariş verdim, mallar çarşamba sabahı kapıma geldi. Yerinde olsam fazla kafamı yormaz, UPS ile ısmarlardım en garanti yol ve de Türkiye'ye göre ucuza geliyor ne de olsa.

8. CYBER_COUNTER

CYBER_COUNTER Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    :D :D :D
    Saydam Hoca Ona bakarsan netrition veya UPS şirketi de değil ama daha önce airmail ile alışveriş yapan olmuşşa yardım eder diye düşünmüştüm ;) :)

9. CYBER_COUNTER

CYBER_COUNTER Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Kargo parasından da biraz tasarruf edebilir miyim acaba diye düşünmüştüm. İyi olurdu valla :D Neyse. Sağol ,uper

10. gollom

gollom Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci(kimya)
    Yer:
    izmir
    Arkadaslar yardımlarınız ıcın saolun aklımdakı tum soru ısaretlerı ortadan kaldırdınız ozellikle 22gun surmesi endisemi ortadan kaldırdı sıparıs verdıgım yerde 1-2hafta yazıyordu gelme suresı airmaille ,benım sınavlarım oldugu ıcın zaten 1-2hafta kullanmıcaktım onun ıcın airmal sectım 15'ıncı gune gırdı hala gelmiş deil danıstıgım kısıler Gumrukte kalsa bıle sana kagıt gelır gumrukten gıdıp ıslemlerı haletmen ıcın dıyorlar hıc bısı gelmedı beklıyoruz bakalım sunuda solemeden gecMeyım bı dahaki sefere Ups'yı tercih edicem. cyber cok ıyı sorular sormusun bu arada ilave bisi sorucak sey, pek bırakmamısın benimde aklıma takılan airmaile ile ups arasında fark varmı ups'nın kendıne aıt fıloları var ve bunları vasıtasıyla ulasıyor sanırım airmail deniz yolluylamı veya trenlemı gelıyor dırek gumruk'kemi ugruyor onu bende tam bılemıyorum ;)

11. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    slm arkadaşlar bu netrition.com dan aldığınız ve 100$ ı geçmeyen ürünler upsile kesin geliomu??ben daa önce bunu bodybuilding.com da denedim göndermediler ve paramı banka yoluyla zor geri aldım.acil cevabınızı bekliyorum paramı kaptırmak istemiorum..

12. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    ha birde ups ile türkiye ye 90$ civarındaki bi ürün ne kadara gelio???arkadaşlar acil cevaplarınızı bekliorum

13. CYBER_COUNTER

CYBER_COUNTER Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    maksimum 100$ fiyat, maksimum 10 lbs ağırlık sınırı ve aynı üründen en fazla 1 tane olacak. Benimkiler siparişden 21 saat sonra geldi. Ben de cok şaşırdım. Yani gelip gelmeme konusunda endişien olmasın UPS diyorsan gelir.

NOT:
    Ben aldığımda 11,2lbs gelmesine rağmen bir şey olmadı. -Bu konuda yardımcı olacak arkadaş varsa beklerim.- Yine de sen garantiye al 10 lbs yi de geçirme.

14. CYBER_COUNTER

CYBER_COUNTER Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    90$ lık ürün fiyatı yanılmıyorsam 70-80$ gibi bir şey olur ki zaten fiyatın kargo ücretine farkedeceğini sanmam.
    Türkiye fiyatını hesaplarsan kargoya rağmen cok daha ucuz olduğunu görürsün.

15. lajolla

lajolla Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz once siparis verdim UPS ile tam 43.00USD shipping( gonderim ucreti) aliyo..Ameraikadan Istanbula...aldigim ürün 49.00USD.

16. lajolla

lajolla Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Gollom , UPs in kendi ucaklari var..Ucaklar AHL ye geliyor ve UNSPED in antreposuna gumruklenmeden aktariliyor. UNSPEd in antreposu bir futbol sahasinsan buyuk. İceride her mal kategori kategori ayrilıyor. Tekstil bi tarafa , ilaclar bi tarfa. Burada gumruk memurlari mallarin takilip takilmayacagina karar veriyolar..Fatura bedeli ve hacim olarak buyuk mallar dikkat ceker ve biz bu mallari gumruksuz olarak vergi odmeden kapimiza kadar getiriyoruz. Bunlar numune olarak islem gorurler ve bu yuzden hic bi islemme tabi tutulmadan kapiniza gelir. Ancak bu mallar orda takilirsa ve gunruk mevzuatina uygun islem yapin derlerse bu mali cekemessiniz. Ve devlete kalir. Dongu boyle arkadaslar. Benim isim lojistik bu islerin icindeyim yani.

saygilarimla

17. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Geçenlerde 3 değişik marka yağ yakıcı ısmarladım, ürünlerin toplam maliyeti 87$ idi, UPS'e 46$ verdim. Öte yandan dün baktım 2 kutu 5er lbs. protein tozu alacakmış gibi bir hesap yaptırttım bu sefer 57$ tutan ürün için UPS 87$ istedi. Sonuç olarak önemli olan fiyat değil ağırlık ve eğer 10lbs. civarı 1 paket yaptırırsanız kargo parası resmen uçuyor. En iyisi ufak yağ yakıcı, creatine, glutamine tarzı şeyleri getirtmek ama protein tozları bile oldukça ekonomik kalıyor o da ayrı.

18. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    ilk olarak cevap yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum..bizim bu numune katagorisindeki malların takılma olasaılığı varmı veya varsa nedir???bi kere bu yüzden ağzım yandı şu an korkuyorum yani..

19. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    CYBER_COUNTER aldığın ürünler 11 lbs tutmuş bunlara ne kadar kargo parası odedin?bide airmail mi ups mi?su 1 lbs kaç kiloya eşdeğer gelio benim bildiğim nerdeyse yarısı ama.

20. fixxer

fixxer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    grafiker
    Yer:
    istanbul
    netritiondan sipariş vermek istiyorumda böyle bi yazıyla karşılaştım...bilgi almak istediğim konu devam ettiğim taktirde bir sorun olur mu..reçete filan gerek var mı böyle yazılara...

The following restrictions may apply to your order.

Turkey has very restrictive food import laws. Please have the proper paperwork in place as described below.
    We will not ship the following product(s) to Turkey:

If you continue through the checkout process and order these
    product(s) without the proper import permit or medical prescription to do so,
    you risk having your product(s) seized by your customs,
    for which you will receive NO REFUND,
    and possible arrest by your customs department.

By submitting this order you confirm that you have the necessary import papers or
    medical prescription to import these product(s).

If you do not have the necessary import papers or medical prescription,
    you can go back and provide a different shipping address
    or remove these product(s) from your shopping cart.

Based on these restrictions, it may be necessary for you to adjust the contents of your shopping cart.

Sayfayı Paylaş