aileyle nasıl konusmalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve foreverdiexd tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. foreverdiexd

foreverdiexd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaslae ben 13 yaşındayim nisanda 14e giricem bu yaz tatilinde spor salonuna yazilmak istiyorum boyum 171cm kilom 56kg ama aileme ben spor saolununa yazilmak istiyorum diyemiyorum utaniyorum nasil demem gerek sizce ailemin cevabinin evet olacagini biliyorum ama soyleyemoyorum nasil soylemeliyim :(

2. Afitab

Afitab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cümleten Selamunaleyküm.Foruma az önce kayıt oldum ve bu konu ilgimi çekti.Bak güzel kardeşim eğer ailenin evet diyeceğini biliyorsan bu fırsatı kaçırma.Benim yaşım senden büyük olmasına rağmen ailemi ikna edemiyorum.İstesem şimdi yazılırım ama gönülleri kırılsın istemiyorum.Hayır demiyorlar ama bahane buluyorlar.Eğer ailene benim hedefim düzgün bir vücuda sahip olmak, aynaya baktığımda mutlu olmak istiyorum dersen ve bu vücudu kavga gibi saçma şeyler için istemediğini ispat edebilirsen seni zaten salona kendi elleriyle götürürler. Utanmak yerine açık açık söyle.Sonuçta onlar senin ailen ;)

3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Kardeşim 13 yaş çok erken bu spor için şimdi bana karşı çıkanlarda olucak spor güzel ama şu önündeki 1-2 yılı derslerine ver kafanı iyi bi liseye gitmeye bak. Bu yıllar içinde futbol , basketbol gıbı sporlar yap. Bu spor dışardan güzel görünüyo ama çok zor beslenme düzenini bikere süper yapman lazım. Antrenmanları aksatmaman lazım zaten istediğin vücudu görmek için en az 1 yılını vermen gerek ( bu bile çok az bir süre ) yani yaşında daha ufak antrenmandan gelınce yorgunluktan ders çalışamıyorsun zaten. Ben 15.5 yaşında başladım ki bana göre en iyi dönem. Ergenliğin ilk aşamasındasın daha biraz gelişimini gör. Boy uzamasını engellemez deniyor ki bencede engellemez ama sen hiç riske atma ben 13-15.5 yaşları arasında 10-12 cm uzadım yani bi süre beklemeni öneririm.

4. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bunda utanılcak hiçbirşey yok bende sandımki ailen izin vermiyor izin veriyormuş işte daha ne :)

5. eesezgin

eesezgin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Spor yapmanın utanılacak bir şeyi yok ki. :)
    Ama 13 yaş bence de biraz erken. Denildiği gibi kafanı derslerine ver. Eğer bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsan temel at. Beslenmene bugünden dikkat et. Tabi ki git kutu kutu protein al demiyorum. Dengeli beslen. Eğer şimdiden abur cuburdu, kolaydı, şuydu buyduyu bırakırsan ilerde bu işe başladığında çoğu kişiden bir adım önde başlarsın. İleride dediğim de çok ilerisi değil merak etme :)

6. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    İlla Spor salonu olucak diye birşey yok evde kendi vücudun ne güne duruyor?Başlangıçta mekikle şınavla başlayabilirsin daha sonra şınavın değişik versiyonlarını ve karın hareketlerini bulup yapabilirsin.Bir internete Street workout diye arat belki hoşuna gider

Sayfayı Paylaş