Ailem supplement'e karşı çıkıyor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve hmtrnk10 tarafından 3 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    arkadaşlar ben 2 aydır düzenli olarak supplement kullanıyorum ve düzenlide spor yapıyorum.Daha önce spor hayatım baya gelişmişti, antreman ve supplement kullanımım şöyle:
    Haftanın 3 günü antreman (bb)
    Haftanın 2 günü Basketbol Antremanı
    Basketbol ve off günlerde supplement kullanmıyorum
    BB olduğu günlerde ise sabah kalkar kalmaz (kahvaltıdan 30 dk önce whey protein)
    antremandan 30 dk önce 3 adet amino9000
    antremandan hemen sonra 3 adet amino9000
    antremandan hemen sonra whey protein
    gece yatmadan 15 dakika önce ise casein protein kullanıyorum
    Annem,Halam,Babam,Ablam, Arkadaşlarım bu supplementleri kullanmamı istemiyorlar ilerde çok sıkıntısını çekersin vb kelimeler kullanıyorlar.
    Bende bunun üzerine hastaneye gittim ve tüm kan değerlerimi ölçtürdüm creatine,kolestrol,karaciğer,böbrek her ne gerekiyorsa tüm kan tahlillerini yaptırdım,Hiçbir sorun çıkmadı aksine 2011 den bu yana yüksek değerlerimded düzelmiş fakat annem hala supplement kullanmamı istemiyor şimdi bir sorun yaşamassın ama ilerde çok sorun yaşarsın diyor.
    Annemi yani ailemi sizce nasıl ikna edebilirim??
    Daha önce konuları okudum steroid ile karıştırıldıkları hakkında konular var ama annemler pek tatmin olmadı burdan sizde yazarsanız belki tatmin olabilirler...
    Herşey için şimdiden teşekkür ederim

Başlık editlendi. "Lütfen, yardım" gibi kelimeleri başlıkta kullanmayınız.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Aralık 2012
  2. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Supplementler

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    arkadaşlar bi yorumu olan yok mu :/

4. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    seni cok iyi anliyorum,ilk baslarda babamdan kendim istemistim supplement almak icin bu konuya babam zaten sicak bakiyor halla da oyle,bundan 3 ay once hasta olmustum doktora gitmistim,ustumde t-shirt vardi
    doktor dedi vucut mu gelistiriyorsun evet dedim,supplement kulaniyormusun dedi,evet dedim,o da dedi ilerde cok zararini goreceksin kulanma birak felan,annem o gunden beri supplementlere sicak bakmaz doktor yuzunden gerci simdi iyi doktoru unutu ben ona acikladim supplement olayini..doktor da bir seyden anlamadigi acik..
    benim sinir oldugum sey supplementi steroid gibi gormeleri

Son düzenleme: 4 Aralık 2012
    FtgO bunu beğendi.
  5. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Bende bb nin 5. ayında whey protein kullanmaya başladım. Talihsizlik eş zamanlı olarak baş dönmesi yaşadım,vertigo baslangıcı teshisi koyulsa da bende ailemle yaşadığın soruna benzer sorunlar yaşadım hala da yaşıyorum.benzerlik gösteren söyle bir durum daha var kontroller sırasında bizimkilerin protein tozuyla ilgili sorusuna doktor kaldırdı protein tozu böbreklerinde tahribata yol açacaktır demezmi gelde çık işin içinden.

6. Emre35_

Emre35_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tanıdığınız iyi bir doktor var ise aileni onla konuştur.Yoksa bizim buralarda yazmamızla bir sonuç alamazsın.Aynı sorunu bende yaşadım :) Allah tan babamın arkadaşı doktor.

Ne cevap verceğini bilmeden gittik babamla yanına.Düzenli alındığında (spor yapmak şartıyla) ve bol bol su tüketmemi söyledi daha çok faydası olduğunu da belirtti o günden beri babamda karşı çıkmıyor :)

7. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    ben de baba olsam asla ve asla cocuguma kullandırmazdım hak verıyorum
    p.s: bende kullanıyorum.

8. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Benim dilimde tüy bitti söylemeden alıyorum artık. Söylediklerine de kulak asmıyorum. Protein tozum bitince kredi kartıyla alamıyorum. Bu ay protein tozu alamadım. :D

Son düzenleme: 6 Aralık 2012
  9. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    arkadaşlar vallahi anlamadım gitti zararını gören yada ispatlanmış bir tanı yokken ortada nasıl olurda herkes bu maddelere zararlı der anlamadım gitti :/

BeBeT0 bunu beğendi.
  10. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    meraklanma zamanla alisirlar,eger sen istersen senin onunde hic bir sey duramaz.

Son düzenleme: 7 Aralık 2012
  11. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bazıları diyor bu supplementler karaciğere yükleniyor diye bende söylüyorum etkisi az diye çünkü ürün hap degiş toz yani emilimi roket gibi

1. Olarak bu supplementleri su ile alıyoruz yani toz şeklinde içtikten sonra direk mide sonrasında emilip direk idrar olarak atıyoruz.
    2. Olarak su ile alınan malzemelerin böbrek harici bi yere zararı olacagını sanmıyorum kaldıki böbrek acayip bir organ öyle kolay kolay ne bozulur nede birşey olur(çok ağır şeyler olmadıkça)

Ürünler hap olmadıktan sonra sıkıntı yok bence...

Lise biyoloji kitabı herşeyi açıklıyor.ancak hala anneler babalar birazda olsa karışıyor.

En son annem isyan edip ne yaparsan yap demişti.

12. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Karaciğer böbrek olayı falan hikaye Türk halkının genel beslenmesine ve yaşam tarzına bakacak olursak sporcular ve dengeli beslenenler hariç herkesin vücudunda ve iç organlarında problem vardır olmasa da er yada geç olacaktır usulünce vg yapan ve sağlam beslenen bizler karaciğerinden sorun çekecek olan en son insanlarız bu konuda kimsenin bize birşey söylemeye hakkı yok !

Supplemente yumurtaya tavuğa spora af atacaklarına oturup akşama kadar yedikleri şekerli gıdalara, margarinlere, hamur işlerine işlenmiş gıdalara baksınlar sporsuz hayatlarına baksınlar, isyan bayrağını çeken ve insana yakışmayan vücutlarına baksınlar 10m koşsalar tıkanacaklar erken yaşta kalp damardan gidecekler ama niyeyse hep onlar sağlıklı oluyor biz sağlıksız oluyoruz bunun tek bir sebebi var o da CAHİLLİK.

Ben ailemle çok kavga ettim cahil olduklarını da her fırsatta söyledim anne baba da olsa biryerden sonra sözlerini dinlememek ve karşılık vermek gerekiyor yoksa asla istediklerini yapamazsın, bana şu an karışmıyorlar hatta memlekete gideceğim zaman babam dolaba tavuk yumurta stogu yapıyor supplement getireceksem mutfakta yer ayırıyor çünkü aldığım sonuçları gördü ve hatasının farkına vardı, senin ailene de düzgünce anlat bir tane kanıt gösterin bırakacam falan de gene olmazsa ilerleyen dönemlerde güzel sonuçlar aldığında sağlıklı ve turp gibi olduğunda kendileri anlarlar zaten.

Son düzenleme: 9 Aralık 2012
    rockybalboa7, hmtrnk10 ve SiskoBatu bunu beğendi.
  13. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Digiturk bünyesinde home tv adında bir kanal var.
    Program adını hatırlamıyorum ancak o kanalda pasta tariflerine bakıldıgında birkısmına aşcıların protein tozu kattıgını gorursunuz.
    Ben de ilk gördügümde cok şaşırmıştım, anne ve babaları ilac olmadıgı yönunde ikna etmek icin iyi yöntem:)

Basarılar.

14. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    vallah benimkiler ne oldugu bile bilmiyor. Kücüken nesquick cok icerdik öyle birsey zannediyor galiba, Onun icin fazla detaya girmeyin ;-)

15. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    hocam teşekkür ederim anneme bu forum aracılığı ile bilinçlendirmeye çalışırıyorum yazdıklarındanda faydalanıyorum hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu konuda çok başlık var onlara da bakın..Karaciğere fruktoz ve alkol çok yük bindirir diye bilirim ..onun dışında marjinal yan etki olmaz..

Sayfayı Paylaş