Ailedeki ayrımcılık...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ozan119 tarafından 15 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    çok fena kafam bozuk konuşcak kimsem yok bari buraya yazıyımda derdimi anlatayım dedim arkadaşlar şimdi benim evde babam öğretmen ve tek çalışan 3 kardeşiz ama annem ve babam aşırı ayrımcı benim hiçbişeyimle ilgilenmiyorlar bide 5 yaşında kardeşim var..ablam herzaman herşeyin en iyisini alıyo hergün 7.5 liralık sigara alıyo benim sigaram fln yok oriflame den her ay 100-200 liralık alışveriş yapıyo üstelik lisede canı okumak istemedi okulu bıraktı 21 yaşında birsürü alışveriş yapıyo neyse artık bu ay bardağı taşıran son damla oldu ablam kredi kartı almış bizden habersiz ve 1 milyar limiitni yemiş babam herzamanki gibi ödedi fakat 500 lira vermiş ablama ödemesi için o da yatırmamış yine yemiş babam sonra tekrar ayrıca yatırdı kendi babamın maaşı zaten 2.5 milyar kiradayız.oriflame den 500 liralık borç yapmış icraya gitmiş onuda ödediler.ve babam bana sadece yol parası ve kitap parası veriyor aldığım protein creatini de kitap paralarından fln biriktiirp aldım zaten fakat ablam şuanda hiçbi tepki bile almadı hatta el bebek gül bebek devam ediyor.belki diyceksinizki abartıyor lan olurmu öyle şey fakat interneti bile ben 1 sene istedim ablam istedi hemen bağlattılar...artık yemin ederim yetim miyim falan diye düşünmeye başladım:confused: ve emin olun olduğu gibi yazıyorum herşeyi .lanet olsun diyorum yani böyle aileye işallah yaptıklarını çekmeden ölmezler.şuandada salonda oturmuşlar çay içip film izliyolar ben hiçbiriyle muhattap olmuyorum.bu ayda salon paramı vermedi hala böyle ....... işte hepsi...a32

bu yazıyı yazmak içimi biraz daha rahatlattı .teşekkürler.

2. ysn

ysn Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Sakin ol dostum . Boşuna sinirlenip paşa gönlünü üzmeye değmez :) Beterin beteri vardır diyip şükür etmek lazım .

3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen haklısın ama babanla bir konuş derim bence ablama gelince her istediği oluyor bana gelince olmuyor falan filan söyle yani aklından geçenleri

ozan119 bunu beğendi.
  4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Derslerin nasıl gidiyor? Umarım ki iyidir. Bunu sormamın nedeni seni ev koşullarının ne denli etkileyip etkilemediğini anlamak... Herhangi bir başarında düşme ya da isteksizlik başlamışsa bir uzman yardımı alıp kendin adına en iyisini yapmış olursun. Böyle bir durum yoksa zaten ne güzel...

Babanın yerinde olsam o kredi kartını iptal ettirip ablanı da meslek edinme kurslarına yönlendiririm. Bu şekilde olmaz, olmamalı da... Ancak baban neden ona daha çok para veriyorduru düşünürsek de yaşı daha büyük ve bir erkeğin eline bakacaksa bu babasının eli olmalı mantığı var. Yani dışarı karşı kızını koruma düşüncesi...

Para sana yetmiyorsa parayı yaratabilirsin ya da durumu kabulleneceksin. Az da olsa haftasonları birkaç saatlik yapılacak işler bulabilirsin ya da dediğim gibi bir süre daha aza kanaat edeceksin. No pain no gain...

ozan119 bunu beğendi.
  5. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    derslerim iyi çalışıyorum çünkü kendimi kurtarmak zorundayım. yine inşallah iyi bi meslek edinip kendi hayatıma atılcam artık bu ay olan olaylardan sonra kalbimde boşluk oldu yani mesele para değil aslında yaptıkları ayrımcılık...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:22 ----------

hiçbirinin yüzüne bakmak istemiyorum ama bu sinirden değil kalbimden gelmiyo çünkü sanki birine çok aşık olup sonra ondan soğumak ,usanmak gibi

6. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Aynısı bende de var babam beni görünce 20tl veriyo ablalarıma 100tl veriyo hepsinin işi var biri hostes hatta 3buçuk milyar maaş alıyo. Sanki benle dalga geçiliyomuş gibi hissediyorum babam onlara kredi kartı bile çıkarttı 1 milyarlık.

7. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Benim ilkokulda ailemle anlaşmam vardı. İyi bir anadolu lisesini kazanırsam bu bana harçlık olarak yansıyacaktı. Bende çalıştım lise işi halloldu harçlıklarıda kaptım. Tabii protein tozuna falan para vermiyorlardı, kardeşimle her yaz en az 2 ay çalışıp para biriktiririz. İşte lisede protein tozunu falanda birazda harçlıkları arttırarak hallettik. Lise sonda babamla yine bunu konuştuk, iyi bir devlet üniversitesini kazanırsam, bana bu yine harçlık olarak yansıyacaktı. Tabii dershane parası falan vermek 1-2 yıl fazladan, parayı harçlık olarak vermek onlarında işine geliyordu. Neyseki çok iyi bir üniversite kazandım, tabii harçlık fazla istemiyorum. Nede olsa 20 yaşına geldik ve düzenli para istemek baba para vermek demek adama biraz koyuyor. O nedenle hala yazları nerde olursa çalışıyorum senelik supplement harcamama bayaa bir katkısı oluyor. Ayrıca kendime ablan gibi kredi kartı çıkarttım ama limiti sadece 250 tl :D Tabii bunu babamlardan habersiz yapınca limit az oluyor ve genelde elime para geçtikçe o kartı internetten alışveriş için kullanıyorum. Bunlar dışında sanada tavsiyem kesinlikle hafta sonları gerekirse el ilanı dağıt ama kendi paranı kendin kazan. İnan onu harcaması daha zor oluyor ve harca harca bitmiyor:) Buna da örnek olarak kardeşimi verebilirim. Çocuk 2,5-3 yıl önce babama banka hesabı açtırmıştı kendisi için. birde kendisi gerçekten işin içinde kendi parası varsa kesinlikle harcamaz:D Minibüsle bir yere gidecekse yol 30 dakikadan kısaysa yürür, o derece:) İşte bu çocuk şu an 16 yaşında ve 3 yıldır harçlıkları, bayramda topladıkları, 3 yıldır her yaz tatili 2,5-3 ay çalışıp biriktirdiği para o hesapta. O benim gibi supplementede para yatırmıyor, hedefi 18 ine girdiğinde bir vosvosta olsa bir araba alabilmek. Birde ailemin temel bir prensibi var. Temel ihtiyacım dışında bir harcama yapacaksam, mesela bilgisayarıma yeni ekran kartı almak gibi 5tl bile belki verirler. Sonuçta bu benim keyfi bir ihtiyacım.

ozan119 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş