Aile içi tartışma :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve F@T!H tarafından 19 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. F@T!H

F@T!H Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Az önce tartıştım 21:30'a doğru yatıcaktım annem sen bu kadar erken yatmazdın ne haltlar karıştırıyorsun filan diyip duruyor normal karşıladım nadiren bu saatte uyurum.
    Odamdaki fazlalık eşyaları çıkartıyordum sabah zaten kaldığım yerden devam ediyim dedim uykum kaçtı bir kere.
    Topladım odamı marketten alıncaklar vardı onları aldım geldiğimde odamın düzeni bozulmış bağırmamak için zor tuttum kendimi eski haline getirdim tekrar 10 dakika televizyon izleyim yatar uyurum dedim gene değiştirmeye kalkışıyor.
    Çözemedim geç uyurum erken uyusana der, erken uyumaya kalkarım bu saatte uyumazsın ne halt karıştırıyon gene der.
    Arkadaşlarla gezerim eskiden gece 3-4 hatta sabaha doğru gelirdim o kadar laf yapmazdı şimdi 10-11 geliyorum akşam yemediğim azar kalmıyor.
    Annem filan diyorum kızmamak için zor tutuyorum çabuk sinirlenen biri değilim ama sinirlendimi patlıyorum zaten.
    Arkadaşlarımın yanında küçük düşürüyor küçük çocukmuşum gibi davranıyor.
    Canım sıkılıyordu kitap filan aldım okumak için kitap okumazdın filan gene azar.
    Dışarı çıkarım azar işitirim 1-2 hafta dışarı çıkmamıştım geçenlerde dışarı çıkmıyorum arkadaşlarınla kavga mı ettin gene azar.
    Daha bir sürü say say bitmez odama aniden dalmalar filan eşyalarımın yerlerini sürekli değiştirmeler arkadaşlarımın yanında küçük düşürüyorum.
    Az öncede sinirden bağırınıp durdum bağırmamak isterim ama gel bana bağır diyene kadar uğraşıyor sanki bütün gün aynı.
    Stajdan gelirim 3-5 dakika gecikiyim nerde kaldın der erken gelirim işe mi gitmedin der.
    Staj çizimlerim vardı ben yarısına yakın çizmiştim bu akşam bir kısmını çizmeyi planlıyordum sayfalar tükenmez kalemlerle dolmuş benim yerime çizmiş kudurdum sinirden moralim bozuktu iyice deliye döndüm.
    Moral bozukluğundan dolayı bağırmadım ama sinirden kudurdum artık.
    Yeğenlerime ziyarete gitmezdim pek, bu aralar gidiyordum hediye filanda aldım niye o kadar para veriyon bozuyorlar zaten filan ne oldu da gitmeye başladın.
    Benim napmam gerekiyor laf yememem için haksız olduğumu sanmıyorum ama demin kızdım vaya arkamdan bağrınıyordu arkamdan konuşma yüzüme konuş filan vaya bağırdım sinirden başım ağrıyor hala baş ağrısı önemli değil ama napmalıyım.
    Ben artık dediklerine kulak asmayıp kendi işime bakmayı düşünüyorum yoksa ben mi yanlış düşünüyorum.
    Napmam gerekiyor ben tabi ki bağırmak çağırmak istemem ama insan bir yerden sonra çileden çıkıyor.
    Bende mi var bir gariplik ben mi çözemiyorum yoksa başkalarında mı çözemedim bir türlü.
    Nerede hata yapıyorum bana yardımcı olun lütfen hala sinirlerim geçmedi görsem gene bağırcam o derece.

2. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Samimiyetin için teşekkürler öncelikle.Umarım yardımcı olabilirim. :)

Şimdi öncelikle sende bir problem yok.Ama her nolursa olsun sinirli olmamakta fayda var çünkü öfke gelince akıl uçar gider.Anne-Oğul ilişkine yorum yapmak haddim değil,yapamam da zaten psikiyatrist falan değilim.Şöyle söyleyebilirim staja falan gidiyorum demişsin yaş kaç öncelikle ? Bence maddi durumun uygunsa bir arkadaşınla veya yalnız eve çık derim.Hem karışan olmaz hem de daha rahat edersin.Hem istediğin vakit anneni görmeye de gidersin ama evin sana özel olur.

He tabi eve çıkamazsan da şöyle yapmanı söyleyebilirim ; annenle sakince oturup konuş.İzah et işte bak sen eskiden böyle davranmazdın şimdi ne oldu ne değişti de.Benle ilgilenmek ayrı çocuğa davranır gibi davranman ayrı de.Ama kırma yani üslup hep sakin,efendi,saygılı olmalı.

Hala çözülmezse tekrar yazarsın o zaman konuşuruz.

2157 ve F@T!H bunu beğendi.
  3. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    F@T!H kardeşim aynı problemler ve fazlası bende de var valla :)

en sinir olduğum şeyler mesela benimde odama baskın yapar gibi pat diye dalıyo..

dışarda bi yere gidip yemek yicez diyelim.. işte menüyü alır garsonda başımızda bekler,ben diyelim çorba içmek istiyorum dedim,başlar herifin yanında hayır onu içme onu yeme ben sinirden kendimi öldürmek istiyorum o an :)

sonra benim en sevdiğim gömleklerimi falan makineye atıp son ayarda inat yapar gibi yıkayıp ne renk bırakıyoo ne beden.. :) çöp oluyo giyisiler 1 2 haftada

arkadaşlarla gezmeye gitsem zırt pırt arar, hatta o yetmez arkadaşlarımıda arar benim telefonum kapalıysa.. eve 11 12 de gelsem hakaretler.. v.s v.s....

Bu aile sorunları bende harbiden psikolojik sorun yaratttı ya sinir stresli bi insan değildim eskiden ama işte ama artık ne sinir kaldı ne stres.. sinirden gidicem bigün..

F@T!H bunu beğendi.
  4. F@T!H

F@T!H Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Ben elimden geldiğim kadar sakin olmaya çalışıyorum yok o kadar kızdırıyor ki gel bana bağır diyor sanki deliriyorum hele odama pat diye dalınması ve eşyalarımın benden izinsiz kurcanlanması hayatta en çok sinir olduğum şeylerden birisidir.
    Maddi durumum iyi ama beceremem bulaşık filan yaparım ama makine ile çamaşır yıkaması filan zor gelir.
    Ayrıca extra masraf açar.
    Aynı kaderi paylaşıyoruz demek ki :)

XxBadyxX bunu beğendi.
  5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    anne ve baba hatta kardeşlerle bi arada yaşamak çok zor kurallar vardır akşam eve erken saatlerde gelmek odana aniden baskın kısacası herşeye karışmak hele birde evde fitness vg yapıyorsanız ayvayı yediniz demektir bende oluyordu çünkü tam tüm dikkatimi spora vermişim odaya girip ne yapıyorsun bırak şu ağırlıkları demeler sporcu beslenmesi önemli yok efendim birde sana özel yemekmi yapacağız falan filan hele birde maddi durum çok düşükse evde hiç çekilmez kaç kez kendimi öldürmeyi düşünmüştüm zaten para yok birde sürekli evdekiler her yaptığıma karışırdı en doğrusu evden ayrılmak şuan durumum iyi olduğundan ayrı evdeyim kendi işimi kendim yapıyorum karışan yok kaçta geldin diyen yok kız arkadaşımda evimde kalıyor bazen rahatım ara sıra görüşüyorum ailemle daha iyi oluyor hem anlatacaklar birikiyor hem az gördüklerinden kızmıyorlar tatlı tatlı sohbet ediyoruz sonra tekrar evime gidiyorum

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    anneni önemsediğin aşikar
    mümkün mertebe kendi bildiğini yap ama annenin sözleride aklında bulunsun
    şu farkı tutturmak çok önemli
    annenin dediğini dinleyip yaparken kendi fikirlerin ezilmemeli
    sen kendi düşüncene göre davran ama annenin dedikleride sana öğüt olsun

öğüt olarak şunları söyleyebilirim
    anne babanıza bir öf bile demeyin
    onların dedikleri yanlış bile olsa tamam anne bakarız anne hallederiz anne vs deyin
    onları kırmayın
    dünya üzerinde anne sevgisikadar kıymetli bir sevgi yoktur
    bunu ancak onu kaybedince anlarsınız
    Allah kimsenin anne babasını başınımızdan eksik etmesin

2157 ve themertyildiz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş