Agirlikmi daha önemli yoksa nekadar yaptigimmi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve YipMan tarafından 2 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selamün aleyküm arkadaslar. bir sorum olacakti ben simdi gecen hafta bi fitness salonuna yazildim ve özellikle gögüs bölgelerimi sertlestirmeye calisiyor. bunun icin birsürü alet var orda ve hepsinde agirligi ayarliyabiliyorsun. ben genelde 25 kiloya ayarliyorum ve 100 kez yapiyorum. sizce ben bunu 50 kiloya getirim 50 kez yapsam dahami etkili olur? soruma cevap verirseniz oldukca sevinecegimi belitrmek isterim. bench_O

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:37 ----------

niye kimse cevap vermiyo cok basit bi soru sordum :(

2. lord_aragorn

lord_aragorn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Sivas
    valla bende yeni başladım vg ye ama ilk başlarda ağır çalışmak yeni başlayanlar için sakatlıktan başka birşey getirmiyor.Hareketi doğru yap ama kilosu hafif olsun diyorum ben.Zaten belirli bir seviyeye gelince vücut kendi istiyor ağırlık artırmanı.

3. TUGCEE

TUGCEE Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    100 ve 50 tekrarmı maşallah :)

12-15 tekrar yap bari en fazla.

İlk olarak güzel bir program vücuduna göre,daha sonra beslenmen,antreman günlerin,dinlenme

hepsi bir bütün aslında.

lord aragon çok güzel söylemişsin ağzına sağlık.Aynen katılıyorum hareket düzgün olsun hafif olsun...

4. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Valla ben her türlü agirligi kaldirabiliyorum 15 kez ama 100 kiloyu 100 kez kaldirma zor oluyor tabi :D. Ama yinede soruma bir cevap alamadim nekadar agir yaparsak okadar faydalimi yoksa fark etmiyormu?

5. Ulysses

Ulysses Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çalışma sırasında kasların kendini parçalar ve çalışma bitimi aldığın besin ve supplement takviyeleriyle bunu minimuma indirgersin. Yeni başladıysan tendonlarının alışması lazım ilk önce yoksa sakatlanırsın. Fazla çalışmanın bi getirisi olmaz, 1-Beslenme 2-Uyku 3-Çalışma
    Çok uzatmak istemiyorum. Olayı çok güzel araştır bunu tavsiye ederim.

6. TUGCEE

TUGCEE Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

Alt yapı olmadan ki bu en azından 6-8 aylık bir süre.

Ağır çalışmak zararına olur hem kemiklerin hemde kasların acısından.İlk baslarda bu aylarda hafif çalış zaten kendin fark ediceksin ağırlık arttırman gerektiğini ve mükemmel bir alt yapın olucak emin olabilirsin.

Bu sporun en baş kuralı hareketleri düzgün nizami ve tam yapmaktır.Ağırlık hafiflik önemli değil vücut kendi ağırlığı dışındaki extra her ağırlık altında gelişir.

7. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bende kafamda bu soru ile çatışıyorum.Ben de 6 kglik dumbeller var.Bunun ağırlıkları artık hafif gelmeye başladı.Çok tekrar yapsam nasıl olur yoksa ağırlıkmı arttırmalıyım ?

8. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Kesinlikle ağır yada kesinlikle hafif çalış demek yanlıştır.
    Çünkü önemli olan hareketi doğru yapmaktır.
    10 kg ile hareketi düzgün yapmak 25 kg ile yanlış yapmaktan hem daha faydalı hemde daha güvenlidir ;)

9. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Serkoss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş