agırlıga baslamadan once ne yapmalıyız

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve volkan14 tarafından 10 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. volkan14

volkan14 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba ben haftada 3 gun kardıyo 3 gun agırlık antrenmanı yapıyorum agırlık antrenmanında baslamadan once yıne kosmalıyım zaten dıger gunler kosuyorum sıkıcı oluyor baslamadan once KOSMALIMIYIM kosmamalımıyım yoksa sadece ESNEME HAREKETLERI yapsam yeterlımı??

VE BITIRIRKENDE AYNISINI MI YAPMALIYIM CEVABINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İstersen başında, ister sonunda, istersen hem başında hem sonunda koşabilirsin. Aklında bulundurman gereken antrenman öncesi yorucu kardio kaldıracağın maksimum ağırlıkları olumsuz etkileyebilir. Toplamda da gereğinden fazla yapılmış kardiyo kas gelişmesini yavaşlatacaktır.

Benim tercihim ya yoğun olmayan bir antrenmandan sonra ya da ağırlık çalışmadığım günlerde yapmak. Ama belli bir kuralı yok bunun.

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bunları kendimde dahil pek uygulayan görmedim ama şöyle olması makbuldür:
    1-ısınma
    2-gerdirme/esneme
    3-antreman
    4-soğuma antremanı
    5-gerdirme/esneme

Germe ve esneme kavramları sürekli birbiri ile karıştırılan kavramlardır. Germede belirli bir süre kaslar sabit durumda tutulur. Esnetmede ise kas sürekli bir gevşer bir kasılır. Germe, kas esnekliği geliştirilmesi için uygulanan bir çalışma şeklidir.İlk önce germe sonra esnetme yapılmalıdır.
    şunuda ekleyeyim ısınma ile esneme germe hareketini karıştırmayın ısınma çok daha farklı bir olaydır
    ısınmayı kısaca şöyle açıklayayım çalışacağın bölgeyi öncede hafifçe çalıştırıp antremana hazırlamaktır

Son düzenleme: 11 Eylül 2013

Sayfayı Paylaş