Adonis Diye Tabir Ettiğimiz Kas ve Baklava Kası Hakkında.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Einsteiin tarafından 26 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Einsteiin

Einsteiin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar şimdi ben 17 yaşında bir gencim boy 192 kilo 70 çok zayıf birisiyimdir vücudumda ki yağ oranı da fazla değil.BB sporuna 2-3 hafta olmuştur başlayalı burada ki bilgili abilerimizin sayesinde kendime bir program hazırladım ve haftada 4 gün bu programı uyguluyorum Omuz-Göğüs-Kol-Arka Kol şeklinde programım fakat adonis kasları denilen göbekten cinsel organın olduğu bölgeye kadar "V" harfi şeklinde inen kasa da merak saldım vücudum elverdiği için geliştirmek istiyorum.Hiç (yaz ayları için diyorum) spor yapmama rağmen şu an da o bölge de çok dikkatli bakılınca görünen bir çizgi var ve bastırınca fark ediliyor sanırım vücudum da denemmi istiyor kısacası bu kası hangi hareketlerle geliştiriim hangi günler kaç setten ne kadar yapmalıyım ayrıca Baklava deseninde ki karın kasların da da aynısı geçerli bu iki kas grubunu hangi hareketlerle hangi günlerde kaçlık setlerle geliştirmeliyim?Aslında benim arıştırmalarım dumbell side bending ve Çakı hareketini gösteriyor ama size danışmadan iş yapmak istemiyorum. Alanında en iyi olan bu forumdan yardım bekliyorum.:)

NOT.Ant. programım salı(göğüs+kol) çarş.(omuz+arka kol) cuma(göğüs+kol) cumartesi(om.
    +arka kol) diğer günler boş..

2. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Alt karın hareketlerini düzgün yapmaya çalış.Birde bir arkadaşım idrar yaparken sıkıp bırakmakta adonisi çalıştırıyor demişti.Ancak hiç inanmamıştım inanmam da denemem de ama aklında bulunsun:D.

Programı da yanlış yazdın heralde sırt ile bacak nerde?

3. Einsteiin

Einsteiin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim de alt karın hareketlerinin ne olduğunu bilmiyorum daha yeniyim bu sporda
    Ayrıca sırt hareketleri için barfiks ile ilgili hareketler görmüştüm mümkün olmadığı için eklemedim, bacak ise eklemem gerekir mi ki?:(

4. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Eğer bu sporda bir yerlere gelmek istiyorsan bacak çalışmak zorundasın.Az da olsa ekle bence.

Alt karın içinde Flat Bench Lying Leg Raise yapabilirisn

Hareketlerin nasıl yapıldığını bu linkten ulaşabilirsin.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kar-n-t204.html

5. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    adonis genetiktir.varsa çıkar,yoksa hiç uğraşmayın.adonis kası olmayan bir sürü şampiyon var.onlar çıkartmasını bilmiyorlar mıydı.

6. Einsteiin

Einsteiin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim siz eğer bilginiz var ise bana bacak için programa ekleyebileceğim bir iki hareket önerebilir misiniz?

7. ReveR

ReveR Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    ben kendimi bildim bileli hiç body yapmadığım halde küçüklüğümden beri trapez-adonis ve biceps hep şişkindir body başladıktan sonra tabi daha cok gelişti herneyse arkadaşın dediği gibi genetik ama.. size şimdi bu adonisi geliştirmenin en etkili yolunu söylüyorum hiç bi yerde bulamassınız :D 2 tane ağır dumbelli (10kg+ ) 2 elinize alıyorsunuz dik duruyorsunuz daha sonra kollarınızı hiç kıvırmadan dumbellı bel gucunuzle bi sağ ayak bileğinize değiyorsunuz kalkıp sol elinizdeki dumbella sol bileğinize yani inebildiğiniz kadar aşağıya,önden değil yandan eğilceksiniz. ama unutmayın bunu sadece bel gücünüzle yapın 1 hafta yapın sonuçları görüceksiniz kolay gelsin ;)

8. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Leg extension 3*10
    Leg press 3*10
    Leg curl 3*10
    Calf 3*20

Başlangıç için yeterli olucaktır hareketlerin nasıl yapıldığına aynı bölümden bakabilirsin.

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    adonis geliştirmek için abcoaster denen bir alet var. onun dizleri konulan kısmı sağa sola dönebiliyor. o şekilde yapabilirsin. google'da ab coaster diye ara, bolca resim var..

10. Einsteiin

Einsteiin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonuna gitmiyorum yani bu hareketleri evde yapmam imkansız aletsiz yapabileceğim hareketler yok mu?:(

11. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    vücut ağırlığınla squat yap, box jump yap, squat jumping yap. kalfların için parmak ucunda zıpla, ip atla. adonis kasına da kafayı takma derim. ben de abdominaller için ciddi kafa patlatıyordum bir aralar. kilo almam bile durdu bir süre, kollarım kalınlaşamadı, sonrasında gereksiz bir uğraş olduğunuanlayınca tekrar yoluma devam edebildim. olmuyorsa olmaz bazen.

12. Einsteiin

Einsteiin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim şimdilik çakı ve dumbell side bending ile adonis e çalışıyorum 3x50'den de mekik çalışmayı düşünüyorum hergün fakat şu program da dediğiniz vücut ağırlığınla squat yap derken haltere vücut ağırlığım kadar ağırlık mı takacağım halter kullanmayacak mıyım anlayamadım.

13. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    yok öyle değil :D haltersiz dumbbellsız çömelip kalkmak gibi.

14. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Squat ı eğer evde dumbell ın ya da barbell ın varsa onlarla da yapabilirsin sorun olmaz.Hatta büyüme için daha yararına olur

Sayfayı Paylaş