activa ac 2055

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve webbe tarafından 8 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. webbe

webbe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herkese selamlar, ben 2. el aslında temiz kullanılmış ama 1 yıldan biraz daha uzun bir süre öylece yatmış bir kondisyon bisikleti aldım. bisikleti yaklasık 20 dk rahat surdukten sonra bi anda pedali boşa donmeye başladı ben de on taraftaki koruyucu kapağı söküp bakim dedim. burda sanki silgi kırıntısı gibi parcalar gördüm tahminimce bunlar kayışın parcalarıydı. aldıgım kişiye ( ki kendisine güvenirim) sordugumda benim icinde supriz oldu beklemiyordum boyle bişeyi dedi. yani bisiklet son kullanıma kadar sorunsuzmus. sizce sorun kayışın uzun bi süre kullanılmadıgı icin özelligini yitirmesi midir, yoksa baska bi problemde olabilir mi:(

2. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Pedal boşaldı dediniz.

Kayışmı kopmuş? yoksa dişlilermi boşalmış?

O gördüğünüz kırıntılar tüm kayışlı bisikletlerde olur.Neticede bisiklet kayışları çok sürtünme yapar kayışlar sağ yada sola veya etrafındaki herhangi bir yere sürekli sürtünüyorsa silgi gibi ufalanması normaldir.

Kondüsyon bisikletlerinde genelde o kısımlar kapakla gizlendiği için dışardan bakıldığında kimse birşey göremez.Ama genelde hemen hepsinde sürtünmeden dolayı böyle kırıntılar oluşur.

3. webbe

webbe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kayıs kopmamıs, kapagı acıkken kayısın boslugunu almak icin parmagımla bastırıp pedali oyle cevirince normal sekilde donuyor sanki saglammıs gibi, ama kayışa baskı uygulamadıgımda kayıs diyelim ki 3 tur attıracak kadar donuyor ama diger kısım bir tur donuyor yani kayıs carklara tam tutunmayıp uzerlerinde kayıyor.umarım anlatabilmişimdir.

Sayfayı Paylaş