ACIL YARDIM! PRIMOBOLAN- DHT- SAÇ DÖKÜLMES

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve procu tarafından 25 Ağustos 2005 başlatılmıştır.

1. procu

procu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle tüm forum kullanıcılarına selam kelam...hehalde önceki yazım foruma ulaşmadı neyse.

Arkadaşlar ben bu sporu dört senelik üniversite öğrenciliğim sırasında düzensiz olarak da olsa (derslerimin ağırlığından dolayı sadece yaz tatillerinde 4-5 ay) yaptım; ancak- yetersiz beslenmeden olacak- pek fazla etkisini göremedim. Aslında vücudum sıkı bir kasa sahip ama hacim konusunda aynı şey söylenemez. Son zamanlarda işin bilincine varıp protein, amino, creatine vb. suplementleri komleks şekilde kullanmaya başladım ve bende bunların da kısa-orta vadede pek bir katkı sağlayamayacağı kanaati oluşmaya başladı. Bunun üzerine çevremdekiler primobolan önerdiler. Tabii hemen kullanmak yerine araştırmayı uygun gördüm ve bu anabolizanın DHT üzerinden etki ettiğini fark ettim.

İşte bütün olay burada başlıyor...

Ben androgenetik alopesi yani erkek tipi saç dökülmesine maruz kalan birisiyim ve doktorlara göre vücudumda DHT konsantrasyonu baskın bir haldeymiş. Bu yüzden bana finasterid etken maddeli bir ilaç verdiler. Bu ilaç vücudumdaki testesteronun androjen DHT'ye dönüşümünü bloke ediyormuş. Yaklaşık üç yıldır kullandığım bu ilaç çok şükür saçlarımdaki dökülmeyi büyük ölçüde durdurdu hatta biraz saç bile kazandırdı diyebilirim.

Primobolanı tam kullanmayı düşünürken böyle bir aksiliğin ortaya çıkması benim için kötü oldu. Yani, ben bir yandan aman saçlarım dökülmesin diyerek vücudumdaki DHT'yi baskılayan bir ilacı kullanırken diğer taraftan vücuttaki kas oranını arttırmada DHT üzerinden etkili bir steroidi kullanamam.

Bu yüzden bu konuda tecrübeli arkadaşlara şunları sormak istiyorum:

1) Vücutta hemen etkisini göstermesi önemli olmayan ama bırakıldıktan sonra kazanılmış kasların uçup gitmesine de meydan vermeyen, yan etkileri (karaciğer vb.) diğer steroidlere daha az, Primobolan gibi düşük androjenik ve Türkiye piyasasında kolay bulunabilecek, sahteleri az olan ve en önemlisi saç dökülmesine sebebiyet vermeyen bir alternatif steroid var mı?

2) Kullandığım bu finasterid etken maddeli ilacın vücudumun yavaş gelişmesinde etkisi var mıdır acaba?

Şimdiden bu yazıyı okuma ve cevap yazma zahmetinde bulunan herkese teşekkürler... :?:

2. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Senin başka bir derdin var mı?
    İstersen sana özel bir ilaç imal edelimde kel kalma?
    Ne dersin?
    Hadi bakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.506
    Ödül Puanları:
    123
    bellı kı amatorce ugrasıosun yarısma derdın yok paran varsa amerıkada da tanıdıkların varsa(turkıyeye gelıp gıden) androsten(pro hormon) kullanmanı tavsıye ederım bırak sac dokulmesını hıc bı sorunun olmaz ! dısardan sentetık hormon almadıgın gıbı su depolamazsın ve aldıgın kas da kalıcı olur

4. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Onun istedigi ilac deca durabolin ama kullanirsa ereksiyon olamaz... :)
    Kus otmedikten sonra neye yarar kas? :D Yaw böylelerine gıcık oluyorum... Adamlar kısa yoldan herşeye sahip olacaklar. saçımız gitti başımız gitti doktora gidelim öyle soralım filan. Bırakın bu işleri siz. gidin protein kullanın.

5. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Daffy hala bıraktıgım gibisin. siteye döndüm ve sana şöyle bir bakıyorum da hala pro hormon sayıklıyorsun. pro hormonla kim ne yapmış? testosteron kullanmadan hiçbişi yapamazsınız.

bunu kafanıza sokun. testosteronun yanına anabolizan alabilirsiniz anca. digerlerinide tek başına kullanamazsınız.

6. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.506
    Ödül Puanları:
    123
    doru yarısmacı adam pro hormonla hıcbısey yapamaz ama bu ısle amatorce urasan adam kendı kategorısındekılerın yanında cok farklı durur walla kendı gorusum su ; yarısmacı adam dısında kımse kullanmamalı steroid... kim ne yapmıs prohormonla konusuna gelince www.davebatista.com bole bi vucut amator adamı fazlasıyla tatmin eder

7. procu

procu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yahu Flea kardeş, sen saçsızlık nedir bilir misin? Vücut mu saç mı dersen saçı tek geçerim. Allaha şükürler olsun ki şu an saçlarım yerinde; ancak bu finasterid denen ilacı kullanmadan önce az daha kel kalıyorduk. Saç aşkının yüzünden ne idüğü belirsiz bu ilacı yaklaşık üç senedir aralıksız kullanıyorum. Ha denekler üzerinde 2 senelik bir araştırma sonucu herhangi bir büyük yan etki gözlenmemiş ancak daha ötesinde iş muallakta kalıyor. Benim de saç konusunda alternatif birşey çıkmadığı sürece bu ilacı kullanacağım bir gerçek. (Gerçi minoxidil etken maddeli ve gerçekten işe yarar bir ilaç var ama hem Türkiyede bulmak çok zor hem de ekonomik değil) yani işin kısası ben şu genç yaşımda kel kalmak istemiyorum. Bununla birlikte vücut geliştirme sporunun nasıl insan üzerinde bağımlılık yaptığını bilirsin, insan hep daha fazlasını istiyor.Belki ben yarışmalara katılmayı aklımdan bile geçirmiyorum ama en azından salona gidip de saatlerce çalıştıktan sonra emeğimin karşılığını almak istiyorum. Birçok yol denedim ancak işin bir noktadan sonra bunlara dayandığını anladım.
    Tabii bunları kullanmak için bilgilerden ve tecrübelerden yararlanmak şart. Mesala şarkıcı Doğuş'u örnek vereyim: adam ben salonda saatlerimi harcarken belki bu sporun ne olduğunu bile bilmiyordu ama sonra devasa kollarla çıkıvedi karşımıza (ha şu anda balon gibi sönmüş). Gel de kafayı yeme! Ama benim de arkamda Türkiye vücut geliştirme şampiyonu olsa ve tecrübelerinden yararlansam ben de gözüm kapalı girebilirim bu işe. Benim arkamda kim var biliyor musun? Bizim salonun gözü paradan başka birşey görmeyen hocası. Bu öyle bir adam ki bana anpolon+sustanonu vurmak için hergün peşimden koşuyor.'Ya bunların yan etkisi varmış' dediğim de 'kim uyduruyor, hiçbirşey olmaz, sana b komlex vitamin takviyesi veririm(?)' diyor. Beni kandıramadığı bir gerçek ama ya diğerleri. Bu başlığı açma sebebim, feleğin zembereğinden geçmiş, tecrübeli, geçekten bu işi bilen, yardımsever ve paradan çok insana, spora değer veren bir kardeşim çıkar ve bizlere en akıllı yolu gösterir diyeydi.
    Steroidlerin içinde sudan kas değilde gerçek kas kütlesini artıran ve bıraktıktan sonra da kazandıklarımızın en az yarısını muhafaza eden sadece primobolan olarak gördüm ancak o da en değerli varlığıma saldırıyor yani saçlarıma. Ne yapalım tek çare artık proteine ve creatine sarılacağız.
    Bu arada DaFFy kardeşe de katkılarından dolayı teşekkür ederim.Ben zaten amino, protein vs. ürünleri ABD üzerinden getirtiyorum ama dediğin şeyler herhalde gümrükten geçmez; çünkü amino tabletleri bile (doping hapları olabilirmiş) bu cahil gümrükçülere izahat vererek geçirtiyorum. O da gümrükçü tanıdığım olduğu için yoksa o bile olmayabilir.

8. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.506
    Ödül Puanları:
    123
    zaten gumrukten gecmıcegi icin gidip gelen biri var mı die sordum. Biri yanında getirdi mi hic bi sorun olmaz gumrukte.

9. Guest

Guest Guest

Saclarin dökülmesi ve bu sorunu Finasterid(Dilaprost yada propecia) maddesiyle cözmüs olduktan sonra tekrra DHT hormon bazli bir steroide yönelmen sana ikinci bir kez sac dökülmesi vakaasi cikarabilir ve bu kalicida olabilir. Olabilir diyorum cünkü genelde yan etkiler kurdan sonra gidiyor ama DHT orani yüksek maddelerin kalici olabiliyor. Mesela Bir uzman spor doktoru olan Graig Birlington sunlari söylüyordu: " sporcular fazla kafaya takar kellikle bazilarida kel kalmayi sever. Bens teroid kullanipda kel kalamayan bir sporcuya su kuru tavsiye ederim ki cabuk hedefine ulassin. TestosteronPropionat50mg+Stanozolol50mg günlük ve haftalik olarakda 300mg Metenolon(Primobolan)."
    Tabi doktorun bu sözleri bir espiri mahiyetini tasiyor ama olayin gerceklik boyutlarida vardir.

Primobolan maddesi DHt androjenik yapisi cok yüksek bir maddedir. Bu maddeyi tercih etmek yanlis olur. Tercih babinda Nandrolon Fenilpropionat yada Dekanoat maddelerini yerinde bir secim olacaktir. Bunun disinda Boldenon maddeside uygundur.
    Ama bu maddeler sana istedigin sonuclari vermezler. Sana en fazla 5 kilo verebilir ki bunu alman icinde antreman ve beslenmen düzenli olmasi gerekiyor.
    Benim tavsiyem su olacaktir:

Kendine düzgün bir beslenme anlayisi cizmelisin. Takviye edici madde olarakda Whey protein ve Creatin maddelerini temin etmelisin. Bunun disinda Ilave madde olarak L.Glutamin kombine etmen mümkündür. Günlük demir ve B vitamin alimina önem vermen sana fayda saglayacaktir.

PROHORMONLAR hakkinda:
    Prohormonlar testopsteronu aktif eden bir cesit yapmacik moleküllerden olusan ürünlerdir. Yan etkileri yokd enemez. Arkadasimiz saclari dökmez demis ama lakin DHT ile uyum sagladigini uzmanlarda bildiriyor ve saclarada ters etki yapiyor. Tabiki burada prohormonklarinda cesitleri vardir. Ben mesela 1-tetsosteron yada 4- andro gibi prohormonlari baz aliyorum. Prohormonlar Steroidlerin yarisidir. Bundan dolayi en iyisi öncelikle 6 ay saglam program hazirlayip dogal supplementlerle hacime katki saglamalidir.

NOT: (Eger BESLENME ve ANTREMANLAR düzene girmez ise, bu takdirde hangi maddeyi alirsaniz alin basariyi yakalayamayacaksinizdir.)

10. procu

procu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle teşekkürler PANZEHİR. Forumu google vasıtasıyla bulup hemen başlık açtığım için diğer başlıkları görme imkanı bulamamıştım. Şimdi bakıyorum da sen başta olmak üzere bazı arkadaşların tavsiye ve tecrübelerinden yararlanmak mümkünmüş.(Yalnız Flea denen arkadaş öğrenmeyi seven; ancak öğretmekden kaçan, alaycı birisi anladığım kadarıyla)

Neyse asıl meseleye gelirsek: Ben zaten günlük besin programı uygulamaya başladım ve üzerine whey+creatine alıyorum. Aslında 8 aylık bir aradan sonra spora başlayalı 2 ay oldu ve kilom bu arada 73'den 77'e çıktı(tabi kilo artışıyla birlikte yağ kaybı da oldu). Dışarıdan bakıldığında iyi bir gelişme fakat bu zaten benim eski günlerimdeki halimdi yani kas hafızası denen olay. Şu anda ise sanki kilo almakta zorlanıyorum gibi, ayrıca salonda benimle aynı zamanda spora başlamış bir arkadaş var ve bu arkadaşta bana göre bariz bir gelişme var(her ne kadar 'ben daha steroide başlamadım' dese de çocuğun ikide bir başının ağrımasından ve sarılık olmuşum demesinden kullandığı seziliyor). İşte bu yüzden steroid kullanmayı düşünmüştüm ancak söylenenlere bakılırsa herhalde yakın vadede steroidi düşünmem zorlaşıyor.

3-4 ay daha kilomx2protein+ creatine destekli doğal çalışmamı sürdüreceğim ve 85 kilo olmaya çalışacağım eğer başarısız olursam tek çare steroid; çünkü çevremdekilerin benimle aynı işleri yapıp da benden daha çabuk geliştiklerini görmek beni bu işten soğutmaya başladı.

Şu dediğiniz steroidlere gelince herhalde bunları eczaneden temin edemeyeceğiz. O halde, İstanbul dışında yaşayan birisi olarak bu ilaçların kalite-güven esasına göre gerçeklerini temin edebilmem % kaçtır ? Ayrıca bunları bıraktıktan sonra kazandıklarımı en az kayıpla muhafaza etmek için neler yapmam gerekir.

:) :?:

11. Guest

Guest Guest

Burada bazi arkadaslarin ters yada sana göre kirici yazi yazmasi moralinizi bozmasin. Cünkü yazi yazilirken belki günlük konusma gibi normal uslubta yazilmis olabilir ama bu tür kelamlari yaziya dökersen biraz kirici bir tablo ortaya cikabiliyor. Sonucta öylede olmus olsa bu tür konulari acmamak ve abartmamak gerekiyor.

Stüdyodaki cevren yada arkadaslarinin hizli gelismesi seni daha cok bu spora baglayacagina, senin egonu hizlandirip onlari gecme yarisina yada onlar kadar hizli bir adim atma adina kurlar düzenlemek yanlis fikirdir. Sen bu sporu kendin icin yapiyorsun. Arkadaslarin senden daha fazla gelismis olabilir(belki genetik yapisi kuvvetliydi yada steroid madeleri kullandi bunlarin hic önemi yok). Senin yapman gereken program vardir ve sen ona tabi olmalisin. Ayni anda arkadslarla baslayip senin geride kalmis olman, basarisiz bir grafik cizdigin anlamina gelmez. Zaten hic bir sahis ayni anda gelisme yada düzenli gelisme kayd edemez.

Sana dogal yöntemle uyman gereken bazi tavsiyeleri sunayim:

Antreman
    * Her 6 hafta sonunda programini degistirmelisin.
    * Antremanlarini 6-8 tekrar seklinde uygulamalisin ve her uygulamada agir kilolarla kendini zorlamalisin.
    * Kesinlikle cok set yada uzun süreli calismamalisin. Büyük kas grublari icin 2 hareket ve her hareket icin ise 2 set yeterlidir. Kücük kas grublari icin 2 hareket ve 1 set yeterli kalacaktir.
    Antremanlar 50 dakika'yi gecmemelidir.
    * Antreman arasinda sohbet ve uzun mola yapilmamalidir. YOgun tempoda uygulanilan bir set molasi 2 dakika olmaliidr. Eger nefes darligi varsa 3 dakika rahatca mola verilebilir.
    * Antremandan sonra yada önce seks(masturbasyon) yapilmamalidir. Yapilmis ise antremani geciktirmelidir. Yada egerzizlerden 5 saat sonra yapilmalidir. Her seksten sonra ise yada en iyisi önce olmak üzere protein alinmalidir.

Beslenme:
    *Bir ögünde tika basa mideyi doldurmak yerine bunu 6 ögüne bölmek daha verimli olacaktir. Mideyi full doldurmakla ancak göbekte yag birikimini saglamis olursun.
    *Beslenmelerin arasinda günlük protien ihtiyacini kilo basina 1,8-2,5gr arasinda protein ihtiyaciyla her gün karsilamalisin.
    * Protein olarak Et(balik+tavuk+hindi)+süt ürünleri(yogurt+süt+peynir) ve yumurta alimlarina önem vermelisin.
    * Beslenmelerinde yeterince karbonhidrat alimina da önem vermelisin.

Supplement:
    * En basta Whey protein alman yeirnde karar olur. Bu proteini ögle ikindi arasi yada sabah ögle arasi 1. posiyon olarak alinir ve 2. posiyon olarakda gece yatarken alinmasi uygundur. Antreman olmayan günlerde ikindi aksam yada aksam gece arasi alinabilir.
    * Creatin maddesini sabah ve antremandan hemen sonra olmak üzere günde iki kere sekerli icecekle alinmalidir. Burada tablet creatimler daha pratiktir ve tavsiye edilir. Creatinleri 4 hafta 15gr dozlarla kullanip 4 hafta ara vermen uygundur. Yada 8 hafta boyunca 8gr alip 6 hafta mola verebilirsin. Ikisi arasinda tercih yapmak mümkün.
    * Programini destekleyici HMB yada L.Glutamin gibi maddeler alinabilir.

12. procu

procu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim için ayırdığın zaman için ve benimle bu konuda ilgilendiğin için teşekkürler PANZEHİR. Tavsiyelerine harfiyen uymaya çalışacağım. İnşallah bu sefer iyi bir sonuç alabirim :) . Bu arada tüm forum kullanıcılarına sevgiler, saygılar... ;)

13. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    0
    bence kesinlikle vazgeç. sana daha az zarar vericek bir steroid seçersin.

Sayfayı Paylaş