Acemiyim, yeni başladım, sorularım var :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ukakac tarafından 26 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ukakac

ukakac Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar,

Her ne kadar uzun bir zamandır forumu ziyaretçi olarak takip etsem de aranıza üye olarak yeni katıldım. Bir şirkette web yazılım uzmanı olarak çalışıyorum ve bilgisayar başında çok fazla vakit geçiriyorum. Genç yaşıma rağmen o kadar yağlandım ve hantallaştım ki bu durumu kendime yakıştıramadım. Eşimi de ikna edip ikimiz beraber 14 ay spor salonuna kayıt olduk.

Başlangıç 4 gün boyunca deneme antremanı (20 Ocak - 23 Ocak) :

* 15 Dakika Bisiklet
    * 15 Dakika Yatay Bisiklet
    * 15 Dakika Bisiklet
    * 15 Dakika Yürüyüş
    * 10 Dakika Bisiklet

5. Gün :

* 20 Dakika Uzay Yürüyüşü
    * 15 Dakika Bisiklet
    * 10 dakika yürüyüş, 5 dakika koşu
    * 10 Dakika Uzay Yürüyüşü
    * 10 Dakika Koşu
    * 12 x 3 Butterfly
    * 15 x 4 Mekik Aleti, adını hatırlamıyorum, tam mekik gibi değil göbek kısmını sıkıştırıyor.

6. Gün :

* 20 Dakika Uzay Yürüyüşü
    * 15 Dakika Bisiklet
    * 10 dakika yürüyüş, 5 dakika koşu
    * 10 Dakika Uzay Yürüyüşü
    * 10 Dakika Koşu
    * Pull Down 12 x 3 Öne
    * Pull Down 12x3 Arkaya

Diyet Listem :

Sabah Uyanınca

1 bardak sıcak su + 1 dilim limon + 1 dilim elma + 1 parça kabuk tarçın + 1 çay kaşığı elma sirkesi.
    Kahvaltı
    2 Dilim diyet etimek + 1 tatlı kaşığı labne light peynir veya lor peynir, veya yağsız peynir + maydonoz + domates + salatalık
    2 Saat Sonra
    2 Adet taze kayısı veya muz dışında bir meyve + 5 Badem
    Öğlen
    Doyana kadar sebze yemeği + isteğe bağlı 100 gr et veya kıyma 200 gr diyet yoğurt veya 100 gr normal yoğurt + Salata (Yeşillik + Domates + Salatalık + 1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı)
    2 Saat Sonra
    2 Adet taze kayısı veya muz dışında bir meyve + 5 Badem
    2 Saat Sonra
    Kepekli tost (açlık durumuna göre) 1 veya 2 dilim esmer ekmek + 30 gr light peynir
    Akşam
    Izgara balık veya tavuk veya köfte + salata

Şimdi müsadenizle sorularıma başlıyorum;
    1) Spora başladığımda 87 kiloydum. Şimdi ise 84 kiloyum. Bu durum normal mi? (Sabah aç karnına ve antremandan 30-45 dk önce 30 ml L-Carnitine, sabah-öğle-akşam öğünlerinden sonra da CLA Force 3000 kullanıyorum.)
    2) Temmuz ayında tatil satın almıştım ve vücudumu toparlamak istiyorum. O süreye kadar göbeğimi düzleştirebilir miyim? (Kaslarım ne zaman çıkar gibi sinir bozucu beklentilerim yok merak etmeyin, bunun için çok fazla çalışmak gerektiğinin bilincindeyim. :))

Sayfayı Paylaş