Acemilik yanlış kas çalışması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 4Bodymuscle tarafından 30 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar ben 15 yaşındayım boyum 1.73 civarı kilom 70 sorunum şu ben 15 yaşındayım sol kolum artık yumurta oldu (gelişme aşamasında diyelim ama sıktımmı yumurta çıkıyor) sağ çok az çıkıor ve hiç sıkı değil elime dumbell vs. ağır birşey aldımmı sıkılaşıyor ama sıkamıyorum. Bunun sebebi şu olabilir 13 yaşındaydım sanırım sol elime 5 kiloluk dumbell alıyordum gidip gelip 10-15 kere kaldırıyordum sağ elimi hiç düşünmemiştim öylesine hevesten kaldırıyordum (solağım) ve bunun ciddi olmasından korkuyorum sizin önerileriniz nedir bu konuda?:(:(

2. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    ciddi bişey değil iki adet aynı agırlıkta ama kolunu zorlayacak dumbbell al eline düzenli olarak dumbbellleri kullan bir süre sonra sağ kol solu yakalayacaktır

3. acer

acer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    korkmayı bırakman..forumda zaten benzer konular var simetri bozukluğuyla ilgili yada aynı şekil sag sol kol farkıyla ilgili onlardan daha ayrıntılı bilgi alabilirsin. özetle sakın solu bırakıp sağ çalışma. aynı şekil devam et zamanla toplucaktır kendini yani sol u 5kg la 3x12 çalışıyorsan sağıda aynı şekil çalış. benim şahsi önerim dambılla değilde uzun barla çalışman iki kolla tuttugun için hareketten yeme gibi bir olayın olmaz ama dambıllda kollar eşit güçte olmadıgı için hareketten yiyor ve sağ kolla tam yapamıyor olabilirsin

Sayfayı Paylaş