Acemi Bodyci

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve acemi Jojuk tarafından 4 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize
    s.a arkadaşlar 1 hafta önce vucut geliştirme sporuna başlamaya karar verdim ama daha önce hiç uğraşmadığım için hiç birşey bilmiyorum şimdi diyceksiniz bi antrönöre git diye ama benim yaşadığım yerde böyle faaliyetler yok.........
    4 gün önce 3500gr hardline bipro protein tozu aldım fakat nasıl kullanıcağımı bilmiyorum bana yardımcı olabilecek biri varmı :(:(

bench_O Yaşım:15 Boyum:1.79 Kilom:70

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Protein tozunu 1 ay kullanınca kaslarım çıkacak hevesiyle aldın onu belli ki.

Sence bu ürünler böyle mucizeler yaratabilseydi, etrafındaki herkes kaslı adamlar olmaz mıydı?

Vücut geliştirmeyle ilgili hiçbir şey bilmiyorsun ve protein tozuna para verdin öyle mi?

Parana yazık etmişsin.

Nedenleri için;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/protein-tozu-marka-t34036.html?p=357021#post357021
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/2-ayl-k-spor-ve-t34073.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ba-layal-1-ay-oldu-t34223.html?p=358481#post358481

Okuman gereken bazı başlıklar;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-le-lgili-en-ok-t11364.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler-t6.html

acemi Jojuk bunu beğendi.
  3. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    sen o aldıgın tozu,koy kenara kullanma şimdilik...2-3 ay devam ettikten sonra,yavaş yavaş beslenme ihtiyacı artacak vücüdunda,böylece aldıgın tozla beslenmeni takviye edeceksin ama şuan hiç gerek yok.

4. brkzcn3

brkzcn3 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bencede 2 ay sonra kullan kardeşim şu anda beslenmene dikkat et fazla protein almaya çalış tavuk balık lor yogurt vb.

5. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize
    hepinize teşekkürler Ama 1 Sorum Daha Olucaktı Araştırma Yaparken okuduğum bir yazıyı paylaşmak istiyorum.... 2kişi Kendi aralarında tartışıyorlardı Acaba hangisi doğrudur????:)

BatuHan Altınok
    Protein tozunu ilerlemiş sporcular kullanmalıdır.
    Yeni başlayan çaylakların vücudu protein tozunu kabul etmez.
    Dışkı yoluyla aldıkları proteini geri verirler.
    Buda binevi boşa para vermek demek.
    Bu konuda herkesin bilinçli olması lazım.

F.Meltem Gülşen
    Batu arkadaşımızın aklı karışmış. Protein tozu spora yeni başlayan birinin ilk günden itibaren kullanmaya başlaması gereken ilk ve en önemli takviyedir. Sporun hemen sonrasında protein takviyesi antikatabolik etkisi açısından çok önemlidir. Vücudun ihtiyacı olan proteini karşılaması için ilk bakacağı yer kaslardır. Eğer protein takviyesi alınmıyorsa vücuttaki protein kaynakları kullanıldıktan sonra kaslardan bu ihtiyaç karşılanacağından kısa süre içinde kas yıkımı oluşmaya başlayacaktır.

Spor yapan birinin kullanabileceği bir çok takviye vardır. Protein tozu, amino asit, creatine, glutamine, bcaa, tribulus, L-arginine gibi. Ancak bunların en başında dediğim gibi protein tozu gelir.

Protein tozu en temel takviyedir. Spora yeni başlayanlar yada profesyoneller için olsun protein tozu kullanılmıyorsa hiç spor yapılmaması kaslarımızın korunması için daha faydalıdır.

canlı destek hattından bilmediğiniz konularda destek alabilir sağlıklı bir şeklide vücudumuza zarar vermeden spor yapmak ve kas gelişimi için neyi nasıl kullanmanız gerektiğini uzman ekibimizden öğrenebilirsiniz. [/B]

Lütfen kulaktan dolma bilgilerle değil bilinçli bir şekilde hareket edelim.

Meltem Gülşen biraz inandırıcı geldi Uzman ekip falan

bench_O

Son düzenleme: 8 Şubat 2011
  6. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Meltem gülşen uçurmuş biraz ilk günden kullanmak çok saçma batuhan altınok'un dediği gibi zaten ortada bişey yok aldığı protein nereye gideceğini bilmeden atılacak vucuttan, önce bir vucut karar vermeli nereye protein lazım diye sonra vucut geliştikçe belki ek takviye olarak kullanılabilir protein tozu kullanmakta kesin çözüm değil beslenerekte bu karşılanabilir ama profesyonel olduktan sonra vucuda artık yemek yetmiyor ve takviye gerekiyor ilk günden kullanmak parayı çöpe atmaktır.

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    1 2 aylık sporcuda nekadar kas olacaka kas yıkımı gerçekleşicek :D spora yeni başlayanların ihtiyacını yedikleriyle karşılaması çok kolay duruma göre 3 veya 6 ay sonrada kullanılabilir.

8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben de ilk başlarda bu 3 ay mevzuunu çok duydum
    3 ay ama neye göre 3 ay?
    kaldırdığın ağırlıklara göre mi?
    haftada kaç defa spor yapmana göre mi?
    beslenme yetersizliğine göre mi?
    bu soruları daha da artırmak mümkün...

ama bildiğim birşey var ki, kesinlikle ilk antremanla birlikte değil :)

yani bir müddet vücudunun alışmasını beklemek gerekecek
    kaslarının tepkilerini, beslenme düzenin oturmasını, dinlenme sıklığını iyice oturtmak gerek
    yani 3 ay kesin bir süre değil ama "ilk gün" kesinlikle değil :)

ben 2 ay sonra başladım, zira artık vücudum hamlığından kurtulmaya başlamış, ağırlıklar artmaya başlamış ama yorulma sürelerim de uzamaya başlamıştı, "recovery period" denen süreyi kısaltma zamanının geldiğini anladım ve desteklere başladım...

uzun lafın kısası bu süreye, kendi vücudunu iyice dinleyerek, kendin karar ver...

en önemlisi, bu geçiş döneminde beslenmene çok ama çok dikkat et,
    loru-yumurtayı-sütü-eti sofrandan eksik etme...

Sayfayı Paylaş