Acaba Acelemi Ediyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ErdiE tarafından 4 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ErdiE

ErdiE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Kütahya
    Ben forumu araştırmaya 2 aydır başladım bir çok program gördüm yeni başlaayanlar bölümünde bir çok şey öğrendim ancak benim spor salonumda hoca herkeze aynı programı uyguluyor zayıf olanlarada kilolu olanlarada benim boyum 1.86 kilom 90 ve zayıflamak istiyorum sizce ne yapmalıyım. Birde kalçalarım biraz büyük ama benim programımda bacakla alakalı hiç bir hareket yok erken olduğunu söylüyorlar spor salonunda 2. ayımı bitirdim bu sporda benmi çok heycanlıyım anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.kafa_

2. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Sevgili Arkdaşım ErdiE. Hocanın Herkese Aynı Programı Uyguladığını Söylemişssin Zayıfta olsa şişmanda olsa. Genelde İlk 1-2 Ay Herkese hemen Hemen aynı programlar Uygulanır taş çatlasa arada 1-2 hareket oynuyordur. Buna Kas adaptasyon Programı deniliyor. Çünkü sağlıklı Spor Yaşantısı Olmayan bu spora yeni başlamış kimseye lak diye İzole hareketler verilmemeli diye düşünüyorum. Şuan İçin programında Temel Hareketler Olmalı. Tabi Hocadan Hocaya da fark eder fakat Yakın zamanda Programının Değişeceğini düşünüyorum. eğer Spor salonu Aşırı Kalabalık ise hoca seninle ilgilenememiş olabilir Sorunlarını birebir hocana danışkmanı öneririm sana güzel bir dille yardımcı olacağına eminim :) Birazcık daha Sabır :)

3. ErdiE

ErdiE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Kütahya
    çok t.ederim acele ettiğimin farkına vardım ama heycanlıyım bu konuda :)

4. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    u Spor tam yeri ve zamanında yapılması gereken 1 spor. herşey tam yeri ve tam zamanında olmalı. Aceleci Olmanında işini yarına bırakmanında bu sporda sana çok şey kaybettirebileceğinin farkına varmalısın :)

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    alıntı yaparak bacak kasının önemini yazıcam.
    bacak çalışmanın iki önemli faktörü vardır...birincisi clubberfree'nin de belirttiği gibi diğer bütün bölgeleri çalışıp bacağı çalışmazsanız bir orantısızlık oluşur vücutta...ama ikincisi ve en önemlisi, bacak vucüttaki en büyük kas grubudur ve bu nedenle o bölgeyi çalıştırdığında salgılanan testesteron(büyüme hormonu) diğer bölgelere göre daha fazla olacaktır ki bu salgılanma dolayısıyla diğer bölgelerdeki gelişimi de etkileyecektir...yani diğer bir deyişle bacak çalışmanız sizin bicepsinizin, tricepsinizin ve diğer bölgelerinizin gelişimini de ciddi bir biçimde etkiliyor...

alıntı[QuantuM]

yazı kısa ve öz anlatıyor

sizin sorunuza gelince bacak için neden erken anlamadım diğer kaslar nasıl çalıştırılıyorsa bacakta çalıştırılmalı bununee rkeni geci yokki hatta spora ilk yazıldığımızda vücut alt yapı oluşması için 1 günde tüm kasları tek set çalıştıran programda bile bacak var

bacak çalışman zayıflamanada yarıdmcı olur büyük kas fazla enerji harcar bacak hareketi koysun benimde genetiğim kalçalarım büyük dar değil backa ahreketleri dahada büyütmesinden korkardım hocama sormuştum dahada büyümezmi kalçam diye o hayır daha incelip şekillenir demişti aradan 1.5 sene geçti dediği gibi oldu.

kardio hareketlerinede bakarsan bisiklet koşma gibi hepsi bacak büyük oranda çalışıyor büyük kas olduğu için harcadığı enerjide büyük vücudun yarısı bacaktan oluşuyor ve tüm gün bizi taşıyor.

kaldıki 2 ay geçmiş hala koymamışsa yanlış bacak çalıştırmak tüm vücudunun hacim almasına katkıta bulunur hocandan koymasını iste.

bacakla ilgili güzel bilgiler var.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/b-y-me-hormonunu-gh-t2091.html?t=2091&highlight=bacak+b%FCy%FCme+hormonu
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bacak-al-man-n-kiloya-t15601.html?t=15601&highlight=bacak
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bacak-al-madan-hacim-sa-t24112.html?t=24112&highlight=bacak

Son düzenleme: 4 Aralık 2011
    ErdiE ve voltaj bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş