1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

abilerim 15 yasındayım elestirilerinizi bekliorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve lion-@heart tarafından 22 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. lion-@heart

lion-@heart Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    url=https://upload4.postimage.org/body_building/bodyforumtr/252591/body_building.html][​IMG][/url]
    15 yasındayım
    işte bir aylık calısmanın sonucu
    elestirilerinizi dikkate alıcam
    olculerimi de en yakın zamanda eklerim.[/img]

2. player_tr

player_tr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    vücut güzel yalnız çok zayıfsın kilo almaya çalılş

3. dj_JAwsS

dj_JAwsS Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    ))

basarılarıon devamını dılerız kardes aynen bencede kılo al baya ii olur

4. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Bence ilk yapman gereken sey kilo almak. Fazla yağlanmadan kas kütlesi yapabilirsen daha iyi bi vucuda sahip olabilirsin. Sitede kafandaki soruların cevaplarını bulucaksın. Konuları okumanı ve bilgi toplamanı tavsiye ederim.

5. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    hazırda harcayacak paran yoksa önce para biriktir sonra biriktirdiğin bu paralarla beslenme ürünleri al kilo al diyenlerin lafına uyup ne bulursan yeme kaliteli beslenmeye calış yoksada kilo alacam diye kötü bir beslenme alışkanlığına kapılır ilerisi için kötü bir yatırım yaparsın sporu bir geçiş köprüsü olarak görme özelliklede bu sporu yazın okuldan kalan zamanında veya arasıra resimde veya televizyondaki döğüş filimlerindeki adamlara özenıp spor yapmaya kalkma ne için yapman gerektiğini düşünüp sınırlarını çiz belirlenmiş bir hedefe ulaşmak daha kolay olacaktır erken yaşta bu sporla tanışmakla bir çok kişiden 1-0 öndesin bu avantajını bugun olmasada bırakmazda devam edersen 5 sene sonra göreceksin

unutma bir yayı çok gerersen hedeften sapar az gerersende hedefe varmaz uygun olan miktarda germen gerek işte bunu yapabilirsen kazanmaya başlarsın

6. DinamiC

DinamiC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vucut güzel karın kasların bayagı olmus iyi görünüyor birazda arkadaşlarında dediği gibi kilo alsan çok super görünüm olur ben bu aralar kilo alma çabasındayım sende benim gibi edersin banada tavsiye edilen şeyi söylüyorum..antrenmandan önce makarna antrenmandan sonra yarım kilo tavuk ve 1lt süt iç sabahta yumurta atarsın arada...masrafıda tavuk butunun kilosu 3600 yanı gunde 1800 et eger sizin oralarda inek felan varsa kilosu 500bin eger yoksa hazır süt kilosu 1milyonmakarna desen 500bın felan da o yaklasık gunde 3milyon felan oda ayda 90mılyon eder.Ben denıyorum sende dene günlük proteinini karşılıyor..Belki benim topiC de okumussundur bana bunlar yazıldı bende okumamıssındır dıye yazıyorum...
    başarılar...

7. bestmodel

bestmodel Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    manken
    Bu spor için bence çok erken bir yaş.Kas Var tabiiki ama o kasın belirgin olmasının sebebi çocukta Gram yağ yok..Bence başlama yaşı 18 olması lazım.

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    katılmıyorum temel için bu yaş çok şey ifade eder ayrıca simetri düzgünlüğü ve adelenin kimliği için 15-16 yaşı şiddetle tavsiye ederim

fakat boyun uzamasını etkileyen faktorlerden uzak durulması gerekir bunlar

tarapezus hareketlerin geneli

Arnold Press,Military Press,Behind The Neck Press,Barbell Lunges,Dumbbell Lunges,Romanian Deadlift,Full Squat,Hack Squat,Leg Press

bu gibi hareketler boy uzama dönemi aşılmadan kesinlikle yapılmaması gerekir

9. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle katilmiyorum. vg'de tehlikeli olan erken yastan ziyade herhangi bir yasta nasil calisildigi. bu sadece erken yas icin degil, ileri yaslardaki insanlar icin de gecerli.

10. bestmodel

bestmodel Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    manken
    Ağırlık çalışmalarına başlama yaşında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, büyüme çağıdır. Özellikle fiziksel gelişme sırasında , boyun uzaması, kemiklerin epifiz adı verilen büyüme noktalarından sağlanır. Burada epifiz bölgelerine gelen darbeler ve o bölgelere binen fiziksel yük, bu bölgelerin erken kapanmasına neden olur. Böylece kemiğin büyümesi, boyun uzaması engellenmiş olur.

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bir çok kral vücutçunun hayatını okudum, birleştikleri bir nokta var, küçük yaşlarda, yani 14-15 yaşlarında bol bol barfiks çekmişler, kendi vücut ağırlıklarıyla egzersiz yapmışlar.
    Senin yapacağın hareketler belli,

Harika bir sırt ve geniş omuz için, Geniş tutuş, avuç içlerin ileri bakacak şekilde barfiks yapacaksın, ellerinin arasında yaklaşık 80 santim olacak.

Güzel ve kesik bir göğüs ve sağlam arka kollar için, Dips yapacaksın.

Biceplerin için, Dar tutuş, avuç içlerin yüzüne bakacak şekilde barfiks çekeceksin, ellerin arasında 20 santim olması yeterli.

Bu hareketlerin güzel yanı, boy uzamanı engellemek söyle dursun, tam tersine seni uzatacak hareketler, normal şartlarda sahip olacağın boydan 2-5 santim uzun olacağına eminim bunları düzenli yaparsan.

Bu dediğim şeyler sana hemen vücut vermez, ama ilersi için muazzam bir altyapı hazırlarlar.
    15 yaşında ne yapıp yapmadığın ilerde nasıl bir vücudun olacağını belirler, bence acele etme, ama azimle dediğim hareketleri en az haftada 3 gün yap.
    Aşırı çalışma, yani çok fazla idman yapıp kilo almanı engelleme, çünkü 15 yaşında metabolizma cok hızlıdır, vücut uzama için bir sürü enerji harcıyor, aşırı çalışmak yerine verimli çalış.

Geniş tutuş barfikste, 75 adet hedefle, bunu hemen yapmak zorunda değilsin.
    ama uzun vadede kesinlikle, 25 tekrar 3 set, ya da 20 tekrar 4 set, ya da 15 tekrar 5 set gibi bir hedefin olsun.
    Dar tutuş barfiks için 100 adet hedefle, bu da kolay geldiğinde beline ağırlık bağla ya da bir elinle diğer bileğini tutarak barfikse başla.

Dips için limit yok, bir seferde 30-40, ne kadar yapsan kabulum, toplamda 200 bile olur.

Millet yapmıyor bu dediklerimi, ağırlık çalışmak çok daha kolay çünkü, ama sen beni dinle, zarar etmezsin ;)

12. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    lion-@heart bencede karasan abini dinle o nun dediklerine bencede kulak ver ..gine cok güzel bi yazı olmus sevgili karasan :)

13. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    çook çook kilo alman lazım.aldıktan sonra düzenli bir programla ideal bir vücut yapabilirsin.

14. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    nickini görünce aklina geldi bunu söylemek degil mi edobey :lol: hani van damme in böyle bi filmi vardi... ;)

lion heart senin definasyon süper. bu cok iyi. kilo alacagim diye weight gainer falan alma... proteine yüklen, asiri yagli karbonhidratli yemekler yeme sakin.

ben senin yerinde olsam karasan in dedigi gibi barfiks falan cekerim... gögüsler icin sinav, karin kaslari icin mekik, bacaklar icin kosu ve gizli sandalye hareketi yaparak ilerisi icin süper bir alt yapi olusturabilirsin. ama illa agirlik calisacagim diyorsan bench press yapabilirsin. boy uzamasini durdurmaz ama belki kollar kisalir agirlik basa basa :eek: :lol:
    kollar icin "preacher curl" (bilmiyorsan forumdaki egzersizler bölümüne bak) yapabilirsin böylece kollardan baska bir yere agirlik binmemis olur.
    bacaklar icin ayak bileklerine agirlik takip kosu falan yapabilirsin. önünde uzun bi zaman var... agir calismaya baslama simdiden. kendini gelistir... daha cok bilgi edin, daha cok oku. saydigim hareketlerle alt yapiyi olustur... ki zannedersem alt yapi olusmus bile hatta yasina göre biraz kasli sayilirsin. ama acele etmene gerek yok bence iyi bi yoldasin ve cok gencsin. saygilar.

15. tutkuhur

tutkuhur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    izmir
    sporun faydaları bariz açık genç dostum yoluna devam ed.

fakat bi çok arkadaşında dediği üzere bu sporu yaparken bilinçsizce uygulama. görüntüne baktığımda belirgin kasların kilo alman gerek kas yapıcam derken :lol: başka şeylerden olma yola devam iyi günler.

16. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Karasan'ın da dediklerinden yola çıkarak; bence de vücut ağırlığını kullanarak çalış. Hatta bunu bir adım daha ileriye götür, vücut ağırlığı kullanarak yapılan bir spora yazıl. Dövüş sporlarından Thai-Box'u öneririm. 3-4 yıl thai-box yapar, 18-19 yaşından sonra da bodye başlarsan, thaiboxun vermiş olduğu esneklik, kalp-damar kondüsyonu, kuru kuvvet ve kas olgunluğu ile bodyde çok hızlı ilerlersin. Vücut yapın da zaten dövüş sporlarına uygun gözüküyor, yolun açık olsun.

17. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Blitz e kesinlikle katılıyorum, dediklerinin örnegi olarak kendimi gösterebilirim... 1 sene oldu body e baslıyalı, 3. ay da bench presste 100'ün üstüne cıkmıstım.. bunun en büyük sebebi de 6 senelik kickbox gecmisim, ve sagladıgı kuru kas ve eklem gücü :)

Kolay gelsin

18. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    blitz iyi fikir. madem agirlik calismayacak olabildigince degisik sporlar yapsin. hem esneklik kazanir hem teknik ögrenir kendini gelistirir... bos durmaz yani. keske su savunma sporlarini bende yapsaydim eskiden... gerci bende cocukken yaptim biraz böyle bruce lee falan seyrettikten sonra yataga koltuga girisiyordum :lol: ama bu sayilmaz sanirim ;)

19. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    blitz acik acik söyleyim bazen seni kiskaniyorum :p helal olsun valla.

20. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    pardon onu pump forever yazmis... hey allam yarabbim. kafada bin tane tilki dolasiyor neyi kime yaziyorum bende bilmiyorum. oplar bi el atsin lütfen. her neyse artik senide kiskaniyorum blitz!!! :lol: sen artik ivan dragosun ben rocky... daglari cikip kosmak geldi icimden... :lol: :lol: :lol:

Sayfayı Paylaş