ABD Hapishaneleri - national geographic

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve therion tarafından 17 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    national geographic de abd hapishaneleriyle ilgili belgesel yayınlanıyor. abd deki hapishane hayatları, mahkumların günlük yaşamları, kavgaları, aramalar, yasaklar vs vs. cok gercekcı ve cok guzel bi belgesel. bu belgesellerı ızlerken bısey dıkkatımı cektı. mahkumların cogunun vucudu hem hacımlı hemde çok şekıllı. abd hapısanlerınde gecen fılmleri ızlerken amma abartmıslar ınsanlar hapıanede hapıs yemeklerıyle bole vucutları nasıl yapsınlar dıye dalga gecerdımde belgesellerı ızleyınce gercegınınde oyle oldugunu gordum. tamam adamlar cıdden sureklı spor yapıyorlar (sınav-mekık-barfıks) bahcede,odalarında sureklı spor yapma halındeler ama bu kısıtlı ımkanlarla ve kısıtlı besınlerle öyle vucutları nasıl yapmıslar anlamadım.....

saygılar...........

2. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    zencilerde genetik diğerlerinde steroid :D

3. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    ya ıllakı sterod vardır cunku adamlar hapıste nekadar buyuk olursan okadar rahat edecegının farkındalar. ama bılıyoruzkı steroıd aldıgınız donemlerde cokta ıyı beslenmelısınız. özgurce bu ısı yapan ıstedıgı yemeğı yıyıp ıstedıgı kadar öğün yıyenler buna ragman bu adamların yanından gecemez. hapıstekı yemeklerın nekader besleyıcı oldugu yada gunde kac öğun yemek cıktıgını az cok tahmın edebılırız. ve ıcerı steroıd sokmakta cabası. valla hemen hergun oluyor belgesel 20.00 cıvarı bı goz atın derım.

4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bence ABD hapishanelerini bizim hapisanedeki beslenme ve spor şartlarına göz önünde bulundurarak yanlış çıkarımlar yapıyorsunuz. Oradaki hapisanelerin çoğunda body, fitness salonu, basketbol sahası %90'ında vardır.Problemli insanlar için hobi ya da aktif spor zorunlu olmalıdır. Diğer türlü hapishane kişinin şiddet dürtülerini kontrol altında tutmaya değil, kişinin akli dengesini bozarak daha hayvansal davranışlar sergilemesine sebep olacaktır. Deşarj olabilmenin zorunlu olduğu bu ortamlara kesici ve delici alet sokulabildiğini göz önüne alırsak, supplement ve kür ilaçları da sokulabilir ki supplementin de sigara sokabilmek kadar kolay olacağını düşünüyorum. Belgesili denk getirebilirsem, bugün izlemeyi planlıyorum.

5. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Amerikada özellikle zenciler için spor bir yaşama biçimi..Zaten genetik olarak spora çok yatkınlar..Yani hapishaneye girmeden önce 50 cm olan kol ölçüsü hapishanede 45 cm'e düşüyodur ama hala bize göre çok kalıplı :) Farkındaysan beyazlar arasında çok az vucudu iyi olan var..Bir bölümde çadır hapishanesini göstermişti 1000 mahkum; hırsızı,tecavüzcüsü,katili,uyuşturucu satıcısı,sapığı hepsi bir arada geniş bir alanda hücresiz çadırlarda yaşıyor..Cehennem bu olsa gerek..

6. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    a.b.d. haspishanelerinde mahkumlar her türlü işte kullanılabiliyor.inşaat işlerinde özellikle.belki bu da geliştiriyordur onları.

7. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Beyazların vucudu yok çok az zencilerin genetik olduğu için iri düşüncesine katılmıyorum. Tamam zencilerin anatomikyapısı beyazlara göre farklı olabilir buna katılıyorum ama bi de şu var; çok eskiden bir gazetede okumuştum doğru yada gerçek gazetenin yalancısıyım ama bana mantıklı geldi. Özellikle Abd de yaşayan zencilerin ergenlikten sonra düzenli olarak streoid aldıklarını bunu almalarının altında yatan bilinç altı sebebi ise geçmişten gelen ezilmişlik psikolojisini yenmek için ve bu psikolojiyi daha çok güçlenmek ve görünüm için aldıklarını söylüyordu. Sonra zencilerin vucut yapası atletik gibi olabilir ama dikkat edin bütün güç sporlarında beyazlar iyidir. Bir güreşte yada halterde zenci göremezsiniz...

8. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    bende denk geldiğinde izliyorum şöyle bi tespitim var bikere adamlar bizden iri bu bi gerçek ancak amerik başta olmak üzere avrupa da özellikle slav ırklarında beslenme alışkanlıklarından dolayı obezite var yani çok yüksek kalori alıyolar bunun farkına varanlar da spor yapıp rahat gelişiyolar supllementler bedava zaten burda 100 lira olan whey 29 $ ve bizden zenginler + bide steroid meela tr deki tatil yerlerinde turistler ya bodyci yada şişman oluyo

Son düzenleme: 18 Eylül 2008
  9. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    bana bıraz sacma geldı yani ------- hepsimi ?

benim aklımda kalan ise iri vucutlarının temeli köleliğe dayanıyor
    düşünsene bir ırk yüz yıllarca çalıstırılmıs ve tüm ağır işlerde çalıstıkca buyuyen vucut kollar v.s. ve nesılden nesıle devam eden bır buyume bı nevi genetik hafızaya oturmuş bir sistem yani sonraki nesil büyümeye daha elverişli
    buda başka bir tez
    vücutlarındaki yağ oranı daha düşük, ağırlık merkezleri yukarda, testosteron düzeyleri yüksek, kalçaları dar ve hızlı seyiren lif oranları fazla

yani konu aslında daha cok acılıma sahıp şöyleki
    afrikalı zencıler neden hızlıdır yada zencilerden neden iyi yüzemez

bence tamamen genetik bir olay ve nesilden nesile dahada büyüyerek taşınmış genler

onur04 ve musclefan bunu beğendi.
  10. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Ben zencilerin genetik farklılıklarını zaten söyledim yukarda. Hatta burunlarının basık ve geniş olması bile sporda daha avantajlı olmalarını sağlıyor. Ayrıca kas tellerininde fazla olması gerekiyor hatırladığım kadarıyla(yanlılabilirmde). Benim ne demek istediğimi sen hiç okumadan yazmışsın.Tabiki her zenci bunu yapıyor demek çko yanlış olur ama zaten her zencide kalıplı değil zaten.Benim demek istediğimi bir daha oku istersen.

Bu arada banada kölelikten dolayı genetikleri iyi olduğunu söylüyorsun. Öyle bikaç yüzyılda insanların genetiği değişebiliyormu ki ?

11. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    bence öle kölelikle faln bi genetiğn değişeceğini sanmıyorum,ha ama şuna inayorum hep ezildikleri için liderlik vasfı fazla taşımıyolar zenciler,hapisane de benim inandığım bi şeyi doğrular gfbi gelyo bana ,nasılmı? şöle ; bir çok tanıdığım var abi ben bodye başlayalı hayvan gbi yiyorum dior ,günde 3 ekmek sbah kahfaltıda da 3 yumrta yiyorum dior,haftada 4 gün kol çalışyo,idmanı en az 1,5 saat süryo bilmsel olrak bu adamın pek fazla gelişmemesi lazım ama bi bakıyorum elman almış başını gtmiş kol 41 olmuş omuzlar o biçim,yeni başlıyo olslar bu denli ölçü almalraını analarımda yok evveli de var ...bazen ezberim şaşıyo yani.demek istediği şu arkadaşlar piskolajik faktörlerde çok önem taşıyo,adam iananmış bikere 3 yumratayla 3 ekmekle beslenmesi hayvan gbi olduğuna,,hapisanede öle gbi gelyo bana. admlar ezilmemek için mecburlar güçlü olmaya o nednle o hırsala o imkanla da yapyolar böle inanamyacğımz vücutları..tabi bu benim inandığım bi tez

12. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    ozzers, evet genetik mirasları iyi adamların.ama bu 2-3 asırda gerçekleşebilecek kadar hızlı bir değişimin sonucu değil.biliyorsun evrimleşmek on binlerce yıl alan çok yavaş bir süreç.bizim bilemeyeceğimiz tarihin derinliklerindeki bir sebepten adamlar böyle evrilmiş :)
    şehzade, o okuduğun haber bence hazımsızlık sonucu yapılmış.onların böyle bir üstünlüğü olduğunu kabullenmeyip çürütmeye çalışan bir haber gibi geldi bana.eski ırkçı zihniyetin kalıntıları.

13. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53

Son düzenleme: 19 Eylül 2008
    musclefan bunu beğendi.
  14. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Adamların fiziksel görünüş için genetikleri tartışılmaz. Ten reklerinin koyu olmasıda vucudunu bir o kadar iyi gösteriyor ama dediğim gibi örneğin ağır sporları yapamıyorlar. Güreş ve halterde yok gibiler. Hatta ağırlık kaldırma müsabakalarında yok gibiler. Bence okuduğum yazının gerçeklik payı bir nebze olsun olduğuna inanıyorum. Zannetmiyorum bunu ırkçı bir yaklaşım olduğunu; çünkü sonuçta bir dönem ırkçılık yapılmış ve gerçekten kölelik dönemlerinde çokcada ezilmişler. Şimdi ise ergenlikten sonra özellikle kenar mahallelerdeki zenciler sokakta caddede hapishanede daha iri görünmek için neden almasınki? Bakınız hepsi iri ayrıca iyi kötü body sporu yapıyoruz ve yıllarcada yaptım diyebilirim şimdi kimin vucudu testolu kimin değil çok kolay anlaşılabiliyor. Sizce tv de gördüğünüz özellikle hapishanedeki zencilerin vucutları doğalmı ? Öyle vucut yapmak suplementlerle olabilirmi? en az kolu olan 41cm ortalama da en az 46. Daha irilerini demiyorum bile.

15. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bir çok dalda zenci atlet yok, olsa da başarısı yok. Çıkanlardan genelde Doping cenneti amerikadan çıkıyor. Konuyla ilgili karşıt görüştekilerin (biri de ben) yazıştığı bir başlık daha vardı.

Konu zencilere dönecekse:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/brandon-curry-t14781.html

16. amexes

amexes Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Zencilerin beyazlardan yapı olarak farklı oldugu tek nokta enerji üretimdedir.Hücrelerimizde bulunan enerji santralleri (mitokondri) zencilerde daha kıvrımlıdır .Böylece yüzey alanı genişler ,kimtasal reaksiyon miktarı artar ve soludugumuz aynı miktar oksijenle zenciler daha fazla enerji üretir

Akay ve salvadore_xp bunu beğendi.
  17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    amerikan hapisanelerinde dünyanın en pahalı ve etkili steroidleri bile mahkumlar tarafından kaçak olarak kullanılabiliyor diye biliyorum..

18. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Hapishanedeki adamlar alt tabakadan geliyor. Cogu normal hayatta ekmegini fiziksel kuvvete dayali islerle kazaniyor. Ayrica iri adamlar hapishanelere ozgu bir sey degil. Bizim burada dandik bir gece klubune gittiginizde, hapishanede gorduklerinizden cok da farkli degil adamlar. Burada redneck diye tabir edilen adamlarin ve zencilerin guzellik anlayisi bu. Bu adamlari New York'da bir gece klubunde goremezsiniz, ama orta amerikada kucuk bir kentte bir gece klubune gidin, her taraf bu adamlardan dolu.

Evet, iceride guclu olmak zorundalar, evet steroid kullaniyor olabilirler ama asil neden bence bunlar degil. Cocukluktan beri spor yapiyor adamlar, genleri de saglam, ustune de obezite problemi var. Genler gercekten cok onemli. Oyle adamlar var ki benden yanyana uc tane koysaniz anca bir tane ondan eder. Amerikan kulturunu en iyi temsil eden dusuncelerden birisinin daha buyuk daha iyidir oldugu dusunulurse bu adamlarin battal boy ebatlarina cok da sasirmamak gerek.

Son düzenleme: 22 Eylül 2008
    salvadore_xp, tatt ve everest bunu beğendi.
  19. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bence biraz da bölgenin refahından ve ekonomik durumundan kaynaklanıyor. Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisine bakarsak, kişinin sporla daha sonra da steroidle uğraşması için temel ihtiyaçlarını tam anlamıyla karışalaması gerekiyor. Bir diğer unsur da stressiz bir yaşam olabilir mi? Genelleme yapmıyorum; ABD'liler belki iskandinav ya da rus ırkına göre iri değiller; ama bize göre gerçekten iriler. Spor aneximandros'un da dediği gibi yaşam biçimi haline gelmiş ve favori sporları basketbol... İri ve uzun olmak her zaman bir avantaj olacaksa; bu konuda daha özenli olurlar ve gereğini de yaparlar...

20. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    onca iri adamın arasında kimse cılız kalmak istemez herhalde. ondan olmalı.. korkudan herkes spora sarıyordur :)) yoksa işler kötü......

Sayfayı Paylaş