aşırıya kaçma durumu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Blackice tarafından 7 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Blackice

Blackice Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kilo almaya çalışıyorum
    haftada 4 gün çalışıyorum

günde 2 kez 3'er ölçek universal gainer alıyorum (yaklaşık 40 gr protein 1200 kalori) bir de spordan hemen sonra üzüm suyuyla 1 ölçek iso sensation protein tozu içiyorum (30 gr protein). spor olmadığı günler de genelde öğle yemeğinden önce içiyorum protein tozunu.

bu fazla olmaz değil mi bunu öğrenmek istedim?

2. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi dediklerin 100 kilo biri için çok olmaz. Ama 50 kilo biri için çok olabilir. O yüzden beslenme programın ile birlikte kilon hakkındada bilgi verebilirsen yardımcı olmak isteriz.

3. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaş doğru söylemiş günlük kilon başına 4-6g arası karbonhidrat 2-3g (kas kütlene ve antreman şiddetine göre değişir) protein alman gerekir:) buna görede çoğunluğunu yiyceklerden karşılıyarak bu ihtiyaçların supplementlerdende yardım alırsan biraz (atıyorum günlük 50g proteinini supplementlerden alırsan) bu abartma olmaz sanırım

Son düzenleme: 7 Eylül 2010
  4. Blackice

Blackice Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler arkadaşlar.
    55 kiloyum ben.

beslenme programıma gelirsek de sabit şeyleri yemiyorum. mesela yağlanmaktan pek korkmadığım için fast food'a da abandığım oluyor daha sağlıklı et yemeklerine de. ama 50-60 gram protein'i mutlaka supplement dışında alıyorum.

Sayfayı Paylaş