aşırımı çalışıyorum?

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Onur Y tarafından 21 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Onur Y

Onur Y Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar 9 aydır bu sporu yapıyorum ve salondakıler sureklı aşırı çalıştıgımı soyluyolar artık bende kendımı aşırı çalışıyomuş gibi hissetmeye basladım:)

9 ayda 10 kilo aldım 60 kilo başladım ve 70 kilodayım(yağ oranında %1 kadar artış oldu) bu aralar göğüs ve kanata ağırlık vermeye basladım:

1.gün(kanat):

barfiks
    pull down(arka)
    cable row seated
    one arm dumbell row

2.gün(iç göğüs ağırlıklı):

dumbell bench press
    dumbell ınc. bench pres
    pullover
    butterfly

3.gün(bacak-omuz):

barla omuz press
    barla omuz press(öne)
    yana açış
    trapez(dumbell)

squat
    leg extansion
    leg curl
    kalf

4.gün(kol):

arkakol:
    cable push down
    dips
    french

pazu:
    barbell curl
    preacher curl(dumbell)
    alternate dumbell curl

5.gün(göğüs-bilek):

barla bench press
    ınc.bench press
    yana açış (dumbell)
    cable krossover

bilek:
    ters tutuş
    düz tutuş

ayrıca dumbell bench presste sabit kilo çalışıyorum barla benchde piramit sistem uyguluyorum...

düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler....

2. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Bence güzel bir program ama göğüs biraz fazla gelebilir haftada 2 gün göğüs var çünkü.
    Ama sen eğer verim alıyorsan decam et çünkü herkesin yapısı ve verim alacağı çalışma şekli farklıdır.
    Kolay gelsin.

3. cankendigelen

cankendigelen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    3.gün ve 4.günün yerini değiştir bnce göğüsten sonraki gün omuz girmesen daha iyi olur cumartesi-pazar dinlenmek yerine bacaktan sonraki gün ve pazar dinlenmek daha iyi olur diye düşünyorum.

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    kanat çalıştığınız gün bicepsler de çok yorulur ertesi gün ki açma hareketlerinde biceps yine zorlanacaktır. Bacak girilen gün kanat önerilir. Arka kol çalıştığınız günün ertesi günü göğüs giriyorsunuz. Bu göğüs performansınızı düşürecektir.

5. Onur Y

Onur Y Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    görüşleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar...
    haftada 2 gün göğüs şimdilik iyi gelişim gösterdi zaten 2.gün iç göğüs 5.gün alt ve kenarlara ağırlık veriyorum o yuzden göğüs o kadar zorlanmıyor

fakat ön kol değilde arka kol biraz sorun oluşturuyor 2 gün göğüs 1 günde arka kol çalışıyorum doğal olarak arka kola çok yüklenmiş oluyorum fakat göğüsüde 1 güne indirmek istemiyorum ya arka koldan vazgeçmem gerek yada göğüs tek gün kararsız kaldım açıkçası

ayrıca genelde antremanım 1 saatten fazla sürmez bu yuzden 2 büyük kas grubunu aynı gün yapmıyorum bacak ve kanatı aynı gun yapmayı dedım fakat antreman 2 saat surmeye basladı o yuzden kanatı tek güne ayırdım

6. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum kanattan sonraki gün bicepsin dinlenmesi lazım, nasıl dar tutuş bench press de arka kol zorlanıyorsa burada da aynı şekilde
    ayrıca haftada 2 gün göğüsün fazla olabilecğei konusunda katılıyorum, aslında yazın kendime böyle yapmayı düşünüyorum ancak haftada 1 gün tam 4 hareket 1 gün şaşırtma amaçlı gibisinden toplam 7 set gibi

Sayfayı Paylaş