Aşırı yağlanma sorunu.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve M_TayfunAydin tarafından 16 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. M_TayfunAydin

M_TayfunAydin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Business Management
    Yer:
    Adıyaman
    Merhaba. Ben foruma yeni üye oldum ve forumda araştırmama rağmen bu konu hakkında bir detay bulamadım.

Benim boyum 1.86 kilom ise 85 ve yaşım 21. Karın kaslarının olduğu bölgede hafif bir şekilde fazlalık ve yağ kitlesi var. Doktora gittim bana genetik olarak vücud yapında aşırı yağlanma sıkıntın var. Eğer Spor yapmazsan ve diyete başlamazsan daha da aşırı kilo almaya başlayacaksın dedi. Bende bu nedenle spora başlamayı düşünüyorum. Pazartesi günü bir spor salonuyla anlaştım, spor salonunda başlıyacağım. Söz konusu durum sağlığım olunca %95in yapmış olduğu spora başladıktan 1 ay sonra bırakma ve sabırsızlık gibi bir sorunla yaşayacağımı düşünmüyorum. Nedeni ise sporu gösterişten daha önemli sağlık açısından yapıcak olmam. Şimdi asıl sorum şu. İlk bir ay doğal olarak spor salonu hocası alışmaya dayalı hareketler ve egzersizler vericektir sanırım bununla beraber bu egzersizlere uyacak bir diyet programı.

Benim gibi aşırı yağlanma sorunu olan bir insanın Nasıl bir çalışma çizelgesi olmalı? Örnek olarak çalışabileceğim setler, hareketler, şekiller nelerdir, önerileriniz nelerdir. Salona gitmeden evvel neler yapmalıyım ve spordan sonra neler yapmalıyım. Hafta da kaç gün aralıklarla çalışmalıyım, Spora yeni başlayan insanların yapmış olduğu başlıca hatalar nelerdir, bunları nasıl aşabilirim. Hafta içerisinde neler yemeliyim, neler yememeliyim?

İkincisi olarak suplement almalımıyım? Yağ yakıcı ilaçlar vb varsa eğer onlardanda almalımıyım? Ne tür bir ekipmana sahip olmalıyım (ilaç olarak) Sonuçta burada ki bir çok insan yıllardır bu sporadevamlılıklarından dolayı tecrübe sahibi ve bana önerebileceğiniz her şey benim için çok iyi olacaktır.

Ayrıca evimde, büyük bir koşu bandı, 2x 8kg dumbell ve bisiklet de mevcut. Spor salonuna bir nevi psikolojik baskı olması ve en azından spor yapmayı yemek yemek gibi biri alışkanlık haline getirmek sebebiyle yazıldım. Alkol asla kullanmadım sigara içiyordum onuda bıraktım 1 ay önce.

Konuyu yanlış bir yere veya yanlış şekilde açtıysam özür diliyorum. Cevap vericek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim, hayırlı forumlar ;)

Son düzenleme: 16 Temmuz 2014
  2. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Forumda yeni başlayanlar bölümünde bütün sorularınızın cevapları var, biraz dolaşıp okursanız çok faydası dokunacaktır.

3. M_TayfunAydin

M_TayfunAydin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Business Management
    Yer:
    Adıyaman
    Evet fakat forumda genellikle normal bir vücut türüne sahip olan insanlar hakkında yorumda bulunulmuş. Küstahlık yapmak istemem fakat aşırığı yağlanma sorunu olanlarla ilgili bir detay bulamadım :(

Sayfayı Paylaş