Aşırı Vitamin Hapı Kullanma?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mahony tarafından 1 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. mahony

mahony Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben apikopal ısmınde b1 , b6, b12 vitaminlerini içeren bir hap ve balık yagı alıyorum. her ıkısındende gunde 1 adet alıyorum. bu hapların sureklı kullanılmasının bır zararı varmıdır acaba? bellı bır sure kullanıldıktan sonra ara vermek gerekır mi? ya da hiç mi kullanmamalıyım yani bu vitamınlerı direk besinlerden mi temin etmek gerekır? yardımcı olursanız sevinirim....

2. endery

endery Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya bende 2 ay ara vermeden protein tozu kullandım karaciğerime de ağrı hissetmeye başladım sonra bende senin o dediğin vitamin ilacından alıp kullanmaya başladım ağrılarım geçti sonra walla ben günde 1 tane o haplardan alıorum peotein tozu ile birlikte içiorum

3. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    kullandığın apikobal sentetik bir vitamin ve içeriğindeki b vitamini değerleri ihtiyacının çok çok üzerinde değerlikler..bu tip sentetik vitaminleri uzun süreli kullanmamak gerekir,vücut bu tip vitaminlere belli bir zamandan sonra ilk günkü gibi tepki vermemeye başlıyacaktır..1 aylık kullanımdan sonra bir süre ara verebilirsin..eğer beslenme yoluyla gerekli vitaminleri ve mineralleri alamadığınızı düşünüyorsanız ekstradan takviye olarak vitamin kompleksleri alınabilinir.tahıllar,hayvansal proteinler,sebzeler ve meyveler ile dengelenmiş bir beslenme düzeniniz var ise vitamin takviyesi ihtayacına gerek kalmaz..eğer dietiniz bu şekilde düzenlememiş ise ,tek taraflı değilde,kompleks vitamin ve mineral takviyesi alınmalıdır.vücutgeliştirme yapman vücudunun sadece b1-b6 ihtiyacının olduğu anlamına gelmez,zaten apikobalın üretim amacıda sporcu destek ürünü olması değildir...beriberi,eklem rahatsızlıkları gibi vücudun aşırı b1-b6-b12 ihtiyacı duyduğu sıralar kullanılır.içeriğindeki aşırı miktardaki b complex vitamınlari idrarınla zaten dışarı atılacaktır..bunu idrarının kokusu ve rengindende anlayabilirsin.apikobal tabletleri bir sporcunun günlük b vitamını ihtiyacının yaklaşık 10 katı b compleks vitamin i içeriyor.aşırı kullanımlarda hem böbreklerini yormuş olursun,hemde bıraktığın zaman vücudun normaldan daha fazla vitamin eksikliği hissedecektir.son olarak natural sporcuların ekstradan apikobal almasının pek gerekli olduğunu düşünmüyorum,tavsiyem eger beslenmenızın eksik olduğunu düşünüyorsanız öncelikli olarak düşünmeniz gereken multivitamin -mineral kompleksleridir.eger aldığınız multivitamınin bazı vitaminler bakımından eksik olduğunu düşünüyorsanız bunu özel vitamınlerele destekleyebilirsiniz

4. endery

endery Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben daha öncceden weider protein tozu kullanıodum ve içinde b6 vitamini vardı o yüzden gerek kalmıodu ama şimdi hardline ın bipro denen protein tozunu kullanıom bu tozun içinde b6 vitamini yok hatta kutu üzerinde b6 vitamini ile kullanılması tavsiye edilir yazıo peki ben apikobal yerine ne almalıyım? tam olarak isim yazarmısın eczaneden alayım hemen

5. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    eczaneye gittiğinde satılan multivitaminleri sor ,daha sonra ürünleri değerlilik açısından karşılaştır.eğer ekonomik açıdan seni zorlamıyacaksa ben değerlilik açısından en çok solgar vm-75 i beğeniyorum,

Sayfayı Paylaş