Aşırı sinirlilik hali ve öfke atakları.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Coyote tarafından 13 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar yaklaşık uzun bir zamandır iş yerınde aniden gerginleşiyorum ve bu sebebten dolayı 3 defa iş arkadaşlarımla yumruk yumruğa kavga ettim. Sitede acıklanıldıgı gibi fındık fıstık badem gibi besinleri cok fazla yiyorum. Testosteron yükselmesi öfke oluştururmu?

Ancak kavgalarım neticesi itibari ile rahatlayabliyorum.

Öfke kontrolü nasıl sağlanır ve ben bu stress e nasıl karşı koyarım :(

2. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Bİr psikiyatriste görünseniz iyi olur.Yanlış anlama ama en iyi tavsiye bu olmalı bence.

Coyote bunu beğendi.
  3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Haklısınız galiba geç bile kaldım.

4. ysr

ysr Üye

Beğenileri:
    325
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    salondan
    ağır diyet ve kür döneminde olsanız normal denilebilirdi ama.Paradise_In_Dubs dediğini denemelisiniz bence yapılabilecek en doğru sey

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sinirlilik ve gerginlik durumu B vitamini eksikliğini de bağlanabilir.
    Bu da karbonhidrat yönünden fakit bir beslenmenin sonucu olabilir.

6. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Sanırım bu bende de var. Son zamanlarda çok çabuk sinirleniyorum. Hani kendimi tutmasam babamla bile kavga ediceğim o derece. Gerçi bu geçen sürede bulunduğum ortamın ve bazı durumların etkisi de var ama Coyote'nin dediği gibi sporla ilgisi olabilir mi acaba?...

7. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    muz, balık (ya da yağı) ve çikolata ye...her ikiside mutluluk sağlar...genel bir ifadeyle omega ve magnezyum içeren bütün gıdalar mutluluk sağlar...

bonatschi güzel söylemiş, aşırı stresli olunan durumlarda bol bol karbonhidratlı gıdalar tüketilmesi gerektiğini uzmanlar söyler...vücut stresli durumlarla başa çıkmak için daha çok karbonhidrata ihtiyaç duyarmış...

herhangibir dahiliye uzmanının, sana tavsiye ettiği ya da edeceği hiçbir antidepresanı ağzına sürme, psikiyatrist dışındaki doktorların anti-depresan yazması son zamanlarda moda olmuş, aman haaa...baktın sinir hala devam ediyor pasiflora adlı şurubu deneye bilirsin (bitkisel içerikli bir şuruptur)...

not: spor mutluluk sağlar, vücuttaki gerilimi boşaltır...yani aksine spor insanı rahatlatır...(elbette damalrlarınızı steroidlerle doldurmazsanız!!!) hatta imkanın varsa boksa başla, madem yumruk atmak seni rahatlatıyor, kum torbasını nefret ettiğin insanlar olarak düşünüp döv!!!

Son düzenleme: 13 Şubat 2009
    TuGhAn bunu beğendi.
  8. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Yazılarınızı belli bir süredir okuyorum, bence bazı nedenlerden dolayı stres içine girdiniz ve ruhunuz çok çabuk doluyor. İçinizi boşaltmak için doğal olarak bazı ataklar gerçekleşiyor ve rahatlıyorsnunuz. Yapmanız gereken şey, şu an sizin sinirlerinizi bozan hiçbirşeyi düşünmemek. Düşündüğünüz olumsuz şeyler ruhunuzu doldurur, siz çoğunlukla kavga ettiğiniz nedenden dolayı dolmazsınız. Sadece o an patlama noktasıdır.
    Eğer bu 1 hafta daha devam ederse mutlaka psikolğa danışmalısınız.

Coyote bunu beğendi.
  9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın yigitharmancı, ben yapısal olarak aşırı duygusal bir insanım. İçime sinmeyen bir şey varsa bunu açık açık soyluyorum her zaman, bu duygusal yapı bana çok şey kaybettiriyor aslında. Yani kimsenin bana veremeyeceği zararı hep ben kendime verdım. Sedef hastalığı var bende ve sedefin olmasının tek sebebi sinir ve stress.

Sesimi çıkarmamayı deniyorum, konuşmamayı deniyorum ama öyle bir an geliyorki, öfke dehlizlerden taşıyor. Butun kararlar yerını ne olucaksa olsuna bırakıyor.

İnsanları seviyorum her ne olursa olsun. Önce birini öyle kırıp yaralıyorum, sonrada öyle pisman oluyorumki yaptıgım çok yanlış deyip kendi kendime ağlayacak gibi oluyorum.

Eskidende duygusaldım, ama bu kadar değildi. Son gunlerde ise uzun sureli hayallerimin çok azını gerçekleştirebildiğim için resmen yıkılmış gibiyim.

Her söylenilen bana bir küfür gibi geliyor, kim biraz sesini yükseltse gırtlağını sıkıp öldüresim geliyor. Kısacası kendime hakim olmakta zorlanıyorum.

Özellikle iş yerınde oluyor bu tarz sorunlar.

2 sene önceki halımı öyle özledimki :(

10. frhtck

frhtck Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    testesteron almaya başladığımdan beri bende de sinirlilik hali arttı. işten çıkıp spor salonuna gidene kadar birkaç kişiyle kavga etmemek için kendimi zor tutuyorum. ama spor salonuna girip çalıştıktan sonra kedi gibi oluyorum. insanın biraz otokontrol sağlaması lazım bence. bunun için de çevremde olup bitenle hiç ilgilenmeden sadece salona gidip çalışmayı düşünüyorum, başka hiçbir şeyi değil...

Sayfayı Paylaş