Aşırı pahalı!!

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve EdgeVII tarafından 28 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Selam daha önce supplementler.com dan 2 kere creatine almıştım,lakin %90 ürün piyasadan aşırı derecede yüksek ki kendi siteleri olmalarına rağmen!
    gittigidiyo-r- %10 komisyon almasına rağmen superpump max 99tl supplementlerde 151tl !
    Noxplode 169tl iken gg.com da 119tl vehemen hemen çoğu üründe bu şekilde aşırı farklılıklar var, haliyle bende çevreme bu siteyi önermiyorum uçuk derecedeki! fiyat farkından dolayı...

Bence fiyatlarda düzenlemeye gidilmeli... Yurtdışı fiyatlarını sayfalarca tartışıyporuz forumda ama aynı üründeki 50liralara varan farkları konuşmuyoruz

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    açık artırma siteleri ile yetkili satıcıları kıyaslamak çok insaflı olmaz..yetkili satıcıları kendi içlerinde kıyaslamak lazım ki hepsinin fiyatları neredeyse aynıdır..en fazla 1-2 TL oynar..lisanslı olupta pahalı olan oyuncaklarla çakma milyoncu oyuncaklarını kıyaslamaya benziyor birazda bu..

gümrüklerin kapatılmasına en büyük sebep olarak gördüğüm amerikadan getirtip güya ucuza satan doymak bilmeyen açık artırma siteleri satıcılarıdır..bence asıl tepkinin onlara gösterilmesi lazım dı ama kapılar kapandı artık..

Reha bunu beğendi.
  3. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    sana sonuna kadar katılıyorum diez. özellikle iherb duyulduktan sonra açık artırma siteleri bu ürünlerle dolup taştı. kadın forumlarında bile kadınlar bir şeyler getirip satıyorlardı. hatta sırf iherb ürünlerinden oluşan bir site bile kuruldu. aç gözlüler yüzünden olan dürüst, namuslu tükeiciye oldu.

4. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    İnsaflı olur çünkü gg deki satıcılarda tekil satıcılar değil, supplement siteleri olup gg dende satış yapanlar. Ki artık yurtdışından ürün getiremiyorsunuz kaldı ki bu satıcılarda tek tek ürün satmıyorlar stoklu çalışıyorlar.
    2-3 lira farkları anlarım ama 50 liralara varan farklar çok saçma,ben isterim ki bir çok bilgiyi edindiğim forumun sponsorundan alışveriş yapayım ama aynı ürünlerede 10larca lira fazala veremem ne yazıkki.

Aynı mantaliteye sahip bir firmada bulunduğum şehirde var mesela; birçok yerden pahalıya satıp nakit indirimini 5 lira yapan, diğer yerler daha ucuz diyince git onlardan al diyebilen kafada esnaf!! ımsı kişiye ait.

PeNa bunu beğendi.
  5. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    piyasada 3-5 tane çok güvendiğim site var. onların dışında da onlarca var zaten.

o 3-5 site arasında genelde fiyatlar aynı ama bazı dönemlerde bazı ürünlerde uçurum olabiliyor hani 1-2 lira değil de 30-50 lira gibi.

o yüzden bir ürün alırken hangisi daha uygun gelirse oradan alıyorum. tek bir siteden almıyorum ürünleri.

6. mahser07

mahser07 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben ultimate nutrition iso mass sipariş edecektim , çoğu sitede 300 ciwarı .. Spor salonuna gittim 239 tl . acaba sahte olabilir mi ? bunların sahteleri war mı piyasada

7. semihberk

semihberk Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Şu ana kadar 10 a yakın supplement siparişim oldu online olarak ve bunların hiçbiri supplementler.com dan değil sebebi tabiki aşırı fiyatlar ve kampanyaların neredeyse hiç olmaması, konu sahibi arkadaşa sonuna kadar katılıyorum..

8. Gye Baek

Gye Baek Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkçası gittigidiyor vs.deki fiyatlar bile aşırı pahalı. Türkiye'de bir supplemente ödediğimiz para ile yurt dışında aynısından 2-3 tane alınabiliyor.

9. doğanzzv

doğanzzv Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    59tl altındakı urune kargo ve kapıda odeme yapmamaları cok sacma yenı bır sıte kesfettım 40tl ve ustu urunler hem kargo ucretsız hemde kapıda odemelı ayrıca kapoda odemelı olunca 6tl gıbı bır masraf almıyor

10. 3nis

3nis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Satış Danışmanı
    Yer:
    Bartın
    Çoğu ürün elektronik olsun vs olsun bile gittigidiyordan " sağlıklı " alınamazken neden kendi " sağlığına " etki edecek olan " sağlık " ürünlerini ucuza alırsın ki :)

Ucuz etin yahnisindeki ucuz et sence nedir ? içini bilebiliyor musun ?

Gıda ürünleri arasında yetkili satıcısı arasında çok fark var ise ondan şüphe duymalısın.Neden biliyor musun ? Hiç bir üründe % 50 fark oynamaz yurt dışından getirseler bile ki sen kendin diyorsun :)

Güvenli bir yer yetkili yerdir.

Bu arada bende dün akşam 2 tane hardline L carnitine ve Hard line cla aldım.internette 30-40 lira farkları var ama adamlar bana garanti edemiyorlar.Nereden aldın diyorum şurası diyemiyorlar :)

11. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Avustralya'dan ürün getirmeyi düşünüyorum.100-150 dolarlık bir alışveriş yapsam kargo parasını ben mi ödemek zorunda kalırım acaba malum İstanbul - Sydney aktarmalı 32-33 saat sürüyor :( bir bilgisi olan varmı bu konuda.

12. bilkent

bilkent Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Gumrukten sporcu gıdası gecılmemesi olayını lobi eden ekip Farmatek'ten baskasi olamaz. Turkiye supplement pazarini domine ediyor, ve bayilerinde -birkac promosyonel urun disinda- fiyatlarin aynı olmasini zorunlu kılıyor. Eger supplementler.com bugun X urununu tavsiye edilen 100TL'den degil 90TL'den satar ve bunu web sitesinde duyurursa Farmatek'ten uyarı alır, tekrarladiginda ise bayiligi iptal edilir.

Benim supplement alim stratejim bellidir. Urunu secerim ve web sitelerinde en dusugunu bulurum. Akabinde acik arttirma sitelerine bakarim. 1000+ satisi olmus ve 98% olumlu oy almis saticilarda daha ucuzunu ararim. Son olarak yakinlarimdaki supplement bayilerine gider onlardan da fiyat alirim. Ve EN DUSUK fiyat vereni alirim. Neticede urun ayni urun.

Ayrica beni cezbeden de protein bar ya da shaker hediyeleri değil dusuk fiyattir. Bu sebeple eger yurtdisina gidiyorsam ya da giden tanidigim varsa da kucuk boyutlu supplement'lerden alirim.

Son olarak, Farmatek gibi tekelci yapilar oldugu surece (evet ******-Weider vb gibi firmalar da var, ama Farmatek'in elinde 20 kadar marka mevcut) hep daha fazla odemeye mahkumuz.

Tesekkur ederim.

13. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    40 50 tl fark varsa elbet bi halt vardır ne malum merdiven altı olmadığı adamlar aynı kutudan bulup 2 dkkada üstüne amblemi yapıştırıp satışa sunuyorlar benım eskı salondaki hocada satıyodu tüm ürünlerin üstündeki amblem kalkıyodu nerdeyse sonradan yapıştırdığı cok belli oluyodu fiyatları ise dediğinz gibi ucuzdu supplementler.com bana göre en güvenilir site piyasa fiyatı neyse fiyat o dur ne 5 kuruş aşşağı nede yukarı gördüğünüz fiyatlar olması gereken doğru fiyatlardır iyi alışverişler.

14. nikmacro

nikmacro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ****** onerırım arkadaslar cok uygun

15. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Fiyat konusu benimde dikkat çekmek istediğim bir nokta .
    Yurt dışında ve yabancı sitelerdeki fiyatları görünce içim acıyor doğrusu ,aynı ürüne 3 katı para veriyoruz Türkiyede açık ve net şekilde kazıklanıyoruz,gerek gümrük yüzünden binen ek vergiler gerek Yetkili firmaların daha fazla kar etme politikası kullanıcıları zorluyor.

Bu konuda ne yapılabilir;

Türk firması olarak piyasayagiren yabancı ürünlere alternatif olabilecek bir marka ...?Şu anda piyasada böyle bir marka mevcut mu ?Evet mevcut.

Peki kıyaslıyalım;
    Hardline Matrix 140 tl 52 servis
    Muscletech Nitro Tech 149 TL 51 servis
    BSN Syntha-6 52 140tl 52 servis
    Optimum Gold 150tl 71 servis

Sözü fazla uzatmıyım aynı durum nox ürünler,aminolar gainerlar içinde geçerli.

Bu durumda ben yabancı markaları tercih ederim.
    Sonuç olarak Türk firması kazansın piyasayı domine etsin isterim ancak fiyat kalite olarak cezbedici olması lazım ,yurt dışından gelen ürünlerle fiyatı aynı olmamalı ,sonuçta gümrük nakliye vs... giderleri daha az .

Buradan Hardline'a sesleniyorum :)

Lütfen Fiyatları aşşağı çekin sürümden kazanın piyasaya hakim olun hem siz kazanın hem Türk sporcuların bütçeleri zorlanmasın.

16. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey

Bu kadar korkmana gerek yok sana şöyle söyleyeyim TR de sahte ürün satan hiç bir firma yok. sadece 2 e alıp 5 e satan satıcılar var. söyledikleri; ürünlerimiz orjinal bunu söylemesindeki sebep, başkası aynı proteini 150 TL satarken kendileri 189 TL satmaları. buna bir gerekçe uydurmaları. kaça aldıklarını duysan ağlarsın 80-90 TL alıp 190 satıyorlar işte bu yüzden bu piyasada mantar gibi supplement marketler çoğaldı..

17. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Özellikle evet supplementler.com diğer sitelere oranla hepsinden daha pahalı ..

18. bilkent

bilkent Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar, hemen her urune zam geldi-gelmek uzere. 118 TL'li anotest 129, 129TL'lik Nano Vaport 136 oldu. 1,4kg Celltech (yeni seri) 129 TL.

Neden? Cunku dolar artti. En azindan boyle diyecekler. Su an tum Farmatek urunleri zamlı. Henuz etkilenmeyenler ise ****** ile Weider urunleri. ****** ile gecenlerde zam yapmisti.

Onerim urunu almadan once internette iyice arastirin. Ayni ürüne 1TL bile fazla vermeye gerek yok.

Ayrica urunleri "aşırı" kullanmanız sonucları cok degistirmeyecek. Protein tozunu sadece spor sonrasi kullanin, creatin icin yukleme yapmayin. Pre-workout'ta doz arttirmak yerine ara vererek vucudun tepkisini basa alın. Mass gainer yerine marketten yulaf ezmesi alın.

Aman 10-15TL zam da neymis diye dusunursek rutine biner bu durum. Ekonomide tuketici olumsuz tepki verirse onlar da fiyatlari asagi cekmek zorunda.

F35 bunu beğendi.
  19. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Fiyat bencede aşırı pahalı..Halbuki supplementler makul fiyattan satılsa tüketimi artar,sürümden kazanç sağlanır.Bu fiyatlarda insan bir kür yaparken bile devamlılığını nasıl sağlarım diye düşünüyor :(

20. bilkent

bilkent Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Supplementler.com tek basina fiyat indirimi yapip surumden kazanmaya gidemez. Cunku ana distribütor olan Farmatek, satis sitelerine yaptirim uyguluyor. Tum siteler Farmatek fiyatlari ile satmak zorunda. Aksini uygulayanin bayiligi geri alinir. Bu sebeple hemen her sitede ayni fiyatla karsilasiyoruz.

Su an ana sorun Farmatek'in bir monopol gibi hemen her markaya sahip olmasi. Keske rakebet olsa da bu durumdan kurtulsak.

Sayfayı Paylaş