Aşırı kilo kaybı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve cnrnist tarafından 24 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. cnrnist

cnrnist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yanlış bir yere konu açıyorsam kusura bakmayın ama durum gerçekten çok acil..

Benim kız kardeşim 1 senede tam 30kilo verdi,1 seneye vurulduğunda normal gibi gözüksede tamamen sağlıksız yollarla bu hale geldi.

Kardeşim 85kiloydu şu an 55 kilo,kiloları tamamen aç kalarak verdi
    günde bir salatalık akşamları ise sadece çorba içerek
    zararlı olduğunu bir türlü anlatamadık aynı evde yaşamadığımız için
    müdahale edemedim kesinlikle doktora gitmek istemiyor,uzaktan bakıldığında zayıf incecik çok hoş gözüküyo fakat suratında yanak kısmında sarkmalar ve gözleri ölü balık gibi vucudunda sarkmalar olmadığını sölüyor sağlığımda bir sorun yok diyor uzakta olduğum için gözlemleyemiyorum.

size sorum ilerde kardeşimi ne gibi sağlık sorunları bekliyor olabilir
    bu saçma rejimi bıraktığında kiloları kaç katı olarak geri döner?

yazacağınız cevaplar çok önemli çünki son çare kendisine burda yazılanları yollıcam bana yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler

Son düzenleme: 24 Ekim 2008
  2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle kardeşinizin durumuna cok üzüldüm, size de çok kızdım bunu da belirtmek isterim..bu durumun şakası olmaz, kardeşinizi hastaneye götürmek için birkaç ufak oyun oynayabilirdiniz..son olarakta burası son çare değil, son çare dengeli bir beslenme ve saglıklı yaşam merkezleri + uzman doktorlar.

kardeşiniz kesinlikle doktora görünmeli..vücudu çok kas kaybetmiştir, dolayısıyla vücut direnci minimum noktaya gelmiştir..bu da hastalıklara karşı direncinin cok düşük olacagının net bir göstergesidir..o kadar cok kötü belirtileri var ki bu şekilde zayıflamanı!!?..düşünsenize, vücuda besin girmiyor, protein girmiyor, mineral girmiyor..bunlar olmazsa, kansızlıkta cekersiniz, sinir sisteminde bozukluklarda çekersiniz, kemik erimesi de çekersiniz, vücutta oluşan fazla yorgunluk gibi belirtiler oluşması muhtemel olacaktır..beyindeki açlık-tokluk merkezinin çalışma sistemini nasıl bozuldugunu doktorlar ona belki söyleyecektir çünkü hipotalamusun şakası olmaz ve onun dengesi bozuldugu an tehlike başlar..

işin özü ve kısası, kardeşinizi bir doktora mutlaka götürmelisiniz, bir abi olarak bu cok zor olmasa gerek, herşeyin bir çözümü vardır çünkü kendisi olaya objektif bakamıyor şu anda.yaşı çok büyük değildir umarım...şimdiden geçmiş olsun..

ALPEREN ve cnrnist bunu beğendi.
  3. cnrnist

cnrnist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cevap verdiğiniz için çok sağolun
    kardeşim dedim ama kendisi benden 10 ay ufak bende abisi değil ablasıyım ben 23 o 22 yaşında ve asla sözümü geçiremiyorum ailevi nedenlerden aynı evde hatta aynı şehirde bile değiliz senede 3 defa anca görüşüyoruz
    şu anda istanbulda arkadaşımda kalıyorum bu şekilde görmem mümkün oldu çok üzgünüm ve saatlerdir nette bu sitede arama yapıyorum özel durumumu fazla yazdım çünkü yardım edememem tamamen çaresizlik..

kendimce en azından burda yazılanları ona okutmak istiyorum
    en azından biraz korkar ve aklı başına gelir diye

4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Kardeşiniz, hayatında mal olabilecek bir yanlışın içinde.Bu beslenme şekliyle vücudundaki mineral, vitamin, protein, karbonhidrat, hormon ve metabolizma dengeleri ne durumdadır Allah bilir.Beslenme şeklini kesinlikle ama kesinlikle değiştirmeli çünkü birçoğumuzun bildiği gibi aşırı killo takıntısı olan insanlar bir yerden sonra ipin ucunu kaçırıp anoreksiyaya yakalanabiliyorlar ve bu hastalık da bazılarını ölüme götürüyor.Kardeşiniz vücudunda kalıcı hasarlara yol açabilir.Herkes sağlıklı, kaliteli bir yaşam ister fakat bu şekilde beslenmeyle imkansız. Bir defa kardeşiniz şunu bilmeli ki vücut uzun sürelerde aç bırakılırsa kıtlıkta olunduğunu sanıp yaşamayı sürdürebilmek için metabolizma hızını düşürüyor yani ne kadar az yenirse bir süre sonra metabolizma o derece yavaşlıyor diyebiliriz.Normal bir metabolizma hızında bu beslenme şekliyle bir yıl içerisinde daha fazla kilo vermiş olurdu kanımca. Kardeşinize verebileceğim tavsiyeler bunlar.Esasen böyle bir konuda uzman olunmadıkça tavsiye vermem doğru değil fakat kardeşiniz doktora gitmek istemediğinden dolayı edinimlerimi aklımda kaldığınca paylaşmaya çalıştım. Kısacası biz burda ne desek havada kalır; kardeşinizi ne yapıp edip bir doktora görünmesini sağlamalısınız sağlığını kalıcı olarak bozabilecek seviyeye getirmeden önce.

Sayfayı Paylaş