Aşırı Derece Bilek Ağrısı Lütfen Yardım !!

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Enderr tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Enderr

Enderr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhabalar öncelikle şunu belirteyim 8 aylık bir spor gecmısım var. sıkıntım şu sol bilegim tam anatomik ismini bilmiyorum ama tam olarak bilek kasının oldugu yer. alt kısımdan kemiğe dogru bir agrı saplanıyor sanki adele ile kemigin arasında bi yer dokundugumda fazlasıyla canım yanıyo özellikle biceps ve omuz idmanlarından sonra.. calısırken de cok canım yanıyo hatta 1-2 kez ıdmanı yarıda bıraktıgım da oldu ama salona gırdıgımde herseyı unuttugum ıcın pekte umursamıyorm acıkcası.aslında nasıl oldu bilmiyorum ama büyük ihtimal arnold press yaparken agırlıkları yerden omuzlarken bilekteki adeleye aşırı yük binmesi sonucu veya barbell curl yaparken oldu dıye tahmın edıyorum cunku en cok bu hareketlerı yaparken agrıyor. arnorl yaparken aslında pek bi acı yok sadece agırlıgı yerden omuzlarken. yaklasık 2 aydır böyle devam ediyor ara vermekte istemiyorum pskolojm bozuluyor spor yapmadıgım zaman kuculuyormus gıbı hıssedıyorum. hocama danıstım kendısı oldukca öğrencileriyle ilgili ve bilgilidir. bandaj sarıp öyle idman yapmamı önerdi. denedim fakat agrı gecmedı bugun tekrardan sordum. buyuk ıhtımal tendom iltihaplanması olmustur dedi. ne yapmamı onerırsınız dıye sordum ara mı vermelıyım bı sure dınlendırsem gecmezmı dıye sordum. bana önerisi dinlendirirsen gececegi zaman dilimi biraz uzar bilegini agrıtan idmanları dusuk agırlıkla form kaybetmemek ıcın yaparsan senın ıcın daha yararlı olur dedı. arnold press i 20 kg -25 kg-25kg olmak uzere 3 set yapıyorum 17.5 la basla 20 le bitir dedi. barbell de son set 20 şer kg takıyorum onu da en fazla 15-17.5 a cık dıye onerdı. böyle devam etmek istiyorum bi süre tabi değerli önerilerinize de acığım yardımcı olursanız cok sevınırım..

2. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Kiloları daha da azaltmanı tavsiye ederim, mesela barbell curl de 10 10 veya 7.5 7.5 tak hangisinde ağrı çok daha az olursa diğer girdiğin ağırlıklar yine fazla olacaktır ağrı geçeceğini düşünmüyorum. Dediğin sıkıntı bende de var, yaklaşık 8-9 gündür idman yapmıyorum baya araştırdım. Doktora gittim. Yaptığın hatalar şunlar olabilir. Geçmiş olsun.

*Haddinden fazla ağırlık seçip hareketin formundan çıkarak bileklerini zorlaman
    *Ağırlığı kaldıracağın sırada farketmeden barı çok çok sıkı kavraman(Bende o ağrı bu yüzden oluştu)
    *Ağırlığı kaldıracağın sırada barı tam sıkı kavrayamaman(bu da görülebiliyor)
    *Bilek antrenmanı hiç yapmıyor olman(hafta da 2 gün en az yapmanı öneririm)

Enderr bunu beğendi.
  3. Enderr

Enderr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    degerli yorumun için tesekkur ederım. barı bende farkında olmadan cok sıkı kavrıyorum veya omuz presslerınde dumbelları fazla sıkıyorum dediğin gibi bilek antrenmanıda hıc yapmadım ama bıleklerım oldukca guclu ve vucuduma gerekse kollarıma gore orantılı..ama adele hamlıgı olabilir idman oncesı butun adelelerımı ısıtıyorum ama bileklerı ısıtmak hıc aklıma gelmedı bu zamana kadar acıkcası. sectıgım agırlıklar aslında bana normal geliyor hareketın formundan kacmıyorum her tekrar %100 nızamı dıyemem ama kaldırdıgım agırlıktan cok hareketi doğru yağmaya özen gösteriyorum. tabı ki kendımı fazlasıyla zorlcak agırlıklar secıyorum ama kaldıramıcagım agırlıga yada hareketın formunu bozucak agırlıklara gırmıyorum. ılk ıdmanı yarıda bırakacak kadar agrı yaptıgı zaman 1 hafta 10 gun kadar ara verdım spora en ufak bı gelısme de gostermedı agıryan yer. agrı kesıldı ama ılk ıdmanda cok zorlamadıgım halde tekrardan aynı agrı basladı. 2 aydan beri de devam ediyor. buna iyi gelecek bı agrı kesıcı veya tedavı edecek merhem jell veya baska bı yöntem yokmu dinlendirme pek işe yaramadı. hocamın da dediği gibi sanırım tendomlarda hafif bi iltihaplanma var.

4. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Barı sıkma olayına dikkat et, bir süre ağırlıklar ciddi derecede azaltıp sadece çok tekrar ile o bölgeleri güçlendirmen ve bileğe önem verirsen sorun kalmayacaktır muhtemelen. Sorun zaten bilek kaslarında değil, kasları kaldıramayan tendonlarda. İltihaplanmayı giderecek en iyi şey doğal yollardan antibiyotik almak, mesela her gün 3-4 diş çiğ veya pişmiş sarımsağı yut her öğünde 1 şeklinde, 1 2 hafta dene iltihap varsa şayet azalır az da olsa farkedersin azaldığını yoksa da sarımsaktan sorun olmaz zaten. Dediğim gibi 1 2 ay tendonların toplanmasına kaslara yetişmesine izin ver. Jel merhem bir işe yaramaz onlar genellikle kas ağrısı ve morluklar için bana da verildi sürüyorum ama hiç bir etkisi yok gibi. Fizik tedavi polikliniğine gitsen çok daha sağlıklı olur, en azından yutabileceğin tendonları rahatlatacak ilacı yazabilir. Pazartesi göğüs salı önkol var, bakalım benim ağrılar geçti mi? Konu açmıştım profilimden bulabilirsin önkol forearm ağrısı diye orda da işine yarayacak epey bilgi var. Saygılar

Enderr bunu beğendi.
  5. Enderr

Enderr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkur ederım ılgınden dolayı hemen bakıyorum..

Sayfayı Paylaş