Aşırı Az Gelişiyorum!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve OrhanGencebay tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar evvelden yüzücüydüm,şu an ise kasım ayında vücut geliştirmeye başladım üniversitenin besyo salonunda,bilgisiz falan sömestıra kadar yaptım yapacağımı,sömestırda body salonuna 1 ay gittim onlar bana program yazmıştı,sonra okul başladı gene bizim,hala bu programı uyguluyorum,zira üniversitenin spor salonunda vücut geliştirme ile alakalı bilgisi olan birisi yok hepsi güreşçi...Söyleyim ki amacım hacim kazanmak yağ yakmak değil....

BOYUM:178
    KİLOM:72

Açıkçası bazı şikayetlerim var,sanki çok zor gelişiyormuşum gibi geliyor,zira son 2 aydır supplement kürü yapıyorum,Sizlere programımdan bahsedecek olursam,Bana YArdım Edeceğinizi Umarım,Zira çok bilgili Salon hocalarımız var Burada...

Okul besyo spor salonu haftaiçi açık bu yüzden haftasonu dinleniyorum...

Pazartesi ve Perşembe
    -Kanat,Sırt ((Lat pull down (göğüse çekiyorum),aşağıya bağlayıp aşağıdan çekiyorum,oturup karşıdan kürek gibi çekiyorum,sonra da bent over)))
    -Trapez(barla çene altına çekiş ve dumbeller ile omuzları çekiş)
    -Biceps(Barbell Curl,Alternative Curl en son dirseği dizlere dayayarak yanlardan dumbelle çalışıyorum)
    -Alt Karın (Leg raise,benchte yatarken ayakları sabit olarak kaldırıp indirmek ve sonra twist)

Salı Ve Cuma
    -Göğüs ( bench press,dumbell bench press,incline dumbell press ve en son butterfly tarzı makinede göğsümün iç kısmı dolması için sıkıştırma yapıyorum dirseklerim ellerimle paralel açıp kapama yani)
    -Deltoid (Z-Bar ile ön omuzuma indirip kaldırıyorum,Dumbellerle öne açıyorum,dumbellerle yanlara açıyorum)
    -Triceps (Teker teker dumbelli tek elime enseme indirip kafamın üstüne kaldırıyorum,triceps push downu arkamı makineye dayayarak sırtımın üstünden ileri çekiyorum)
    -Üst karın (Roman Chair,Crunch,Yanlara dumbellerle teker teker side bending)

Çarşamba
    -Quadriseps(squad,yatarak makinede itiş,oturarak baldırlara makinede diz ile ile ağırlık kaldırış)
    -Arka Bacak (makinesinde arka bacak)
    -Kalça(iki elime dumbell alıp komando dansı hareketini bi o bacak bi diğeri olarak yapmak,makinede bacaklarla ağırlıkları yanlara açış)
    -Baldır ve İç Bacak (Makinede ağırlıkları içe kapayış,makinede ağırlıkları kaldırıp sadece ayakları oynatarak baldırı çalıştırma)
    -Ters mekik,DeadLift

Evet Arkadaşlar,programım böyle,kafama göre ara sıra küçük değişiklikler yapıyorum,Sizlere şikayetlerimi belirtirsem bana daha çok yardımcı olacağınızı umarım:

(2 aydır Muscletech Nitrotech ve Creatine ve Muscletech Nano Vapor nitrikoksitini kombine yapıyorum):::

1-Göğsümün orta kısmı dolmuyor çok boş,üst kısmı da boş alt kısmı da,iç göğüs için dar bench bas diyorlar o da ayrı bir mesele,üstelik sol göğsüm sağ göğsümden daha az kavisli yani şekli daha farklı,ama asıl sorun göğsülerimin ortası huni göğüs tipi olması yani ortası boş direk kemik takı takır kemik kaburga,kas ya da yağ kitlesi yok :(
    2-O kadar kanat çalıştığım halde sırtım genişlemiyor,kanatlarım genişlemiyor,gıdım gıdım genişliyor
    3-En büyük sıkıntım ise biceps lerim,aylardır bicepslerim şişmiyor,şişiyor ama çok çok az gıdım gıdım,milim milim şişiyor 1 ayda....
    4-Trapezlerim tehlike oluşturmaya başladı,omuzlarım düşecek gibi,gerçi deltoidleri sağlam çalıştığım için trapezleri deltoidlerden ayırdım
    5-Üst karnım şişti amma alt karnım ve orta karnımın kasları şişmedi

Evet arkadaşlar Programımı ve sıkıntılarımı sizlerle paylaştım,yakında resimlerimi de paylaşıp tam olarak sizden bilgi isteyeceğim ama şu an kameram olmadığı için resimlerimi paylaşamadım

Bana Lütfen yardım edin,bu kadar güzel supplementlerle kombine yaparken gelişmemin neden bu kadar yavaş olduğunu anlamıyorum,Şikayetlerimle alakalı çözüme ve Programımla ilgili hatalarımda yardıma ihtiyacım var...
    Eğer böyle olmazsa artık bodyi bırakıp fitness'e gideceğim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:21 ----------

Ya sabır ya selamet forumun bana gıcığı mı var gardaşım yazsanıza yardım etsenize la

2. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    setler arasında dinlenme süren ne kadar.

3. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    setler arasında dinlenme sürem 1 dakika falan normla hareketlerin arasında da 30 40 saniye

4. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Supplementlere bel bağlamak çok yanlış.
    İyi bir beslenme olmadan supplement kullanmak bir işe yaramayaz.
    İyi beslenip dinlenirseniz ( hormonal problemler yoksa ) gelişirsiniz.
    Daha sabah açmışsınız konuyu sabırlı olun lütfen.
    Son yazdığınız mesaj hiç hoş değil ayrıca forum kurallarını okuyunuz.

5. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    gardaşım kusura bakma ben hakiki angaralıyım o yüzden la diye konuştum gardaşım beslenmem iyidir
    -SABAH
    kalkar kalkmaz 25 gr whey içine 6 yumurta beyazı,sonra zeytin,peynir sucuk,beyaz ekmek... üstüne yeşil çay
    Antreman SOnrası-25 gr Whey sonra yemekhanede ne çıkarsa yemek üstüne yeşil çay
    Yatarken-400 ML yarım yağlı süt içine 25 gram whey...
    bence mükemmel bir yemek programı böyle mükemmeli yoktur

Sayfayı Paylaş