Aşık Olmak ve Sosyal fobi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve YuriBoyka61 tarafından 16 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Lise 1 öğrencisiyim son zamanlarda hayatım zehir gibi geçiyordu.Sosyal fobim var (araştırdığıma göre aynen böyle).birisiyle konuşurken ne söyleyeceğimi onun ne cevap verebileceğini hep kafamda planlıyorum hele kızlarla konuşurken dilim tutuluyor saçma sapan şeyler söylüyorum çok sessizim kimseyle muhattap olamıyorum etrafıma bakıyorum etrafımdakilerin hepsi bana çocuk gibi hiçbiri benim kafamdan değilmiş gibi geliyor.bu yüzden aadam akıllı bir arkadaşım yok bütün senemi sınıfta uyuyarak geçirecek kadar kötüyüm.son zamanlardada biz kıza aşık oldum hemde normal bir şekilde değil baya baya aşık oldum ama kız benden 1 yaş büyük gidip konuşmaya bile cesaretim yok heleki ben herhangi bir kızla bile konuşurken içimden ne desem ne yapsam diye düşünüp saçmalarken aşık olduğum kıza ne derim allah bilir.bana baksa bile hiç arkadaşım olmadığı için beni ezik gibi görmesinide istemiyorum.Gerçi ezik haraç kesilen tiplerden kesinlikle değilim sadece asosyalim evden dışarı çıktığım bile yok nerdeyse.bu durumdan nasıl kurtulacağım bilmiyorum gerçi buraya neden yazdığımıda bilmiyorum sadece birilerine bunu anlatmak istedim onlarda sizsiniz işte zaten başka kime bunu anlatsam yada anlatmaya kalksam ne olur bilmiyorum.

2. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    bence sen spora başla hayatın ciddi şekilde kalitelenicek.

Kasımpaşa34 ve YuriBoyka61 bunu beğendi.
  3. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Bir ara spora giderken herşey normaldi kız arkadaşımda vardı ama şimdi batmış durumdayım bence dediğin çok doğru.

4. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    :) Bende Lise Yıllarımda Sesi Çıkmayan Özgüveni Olmayan Çekingen Bi Çocuktum Batt ın Dediği Gibi Spor Hayatıma Bi Kalite Getirdi Özgüven Sorunumda Kalmadı Daha Mutlu Oldum. Spora Tekrar Başlaman Sana Çok Şey Kazandıracaktır.

Fth056 ve YuriBoyka61 bunu beğendi.
  5. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Benim özgüven sorunum pek yok normalde böyle hayatı yaşamak umrumda bile değil ama bi kıza aşık olduktan sonra onun için herşeyi yaparım yeterki beni sıradan görmesin resmen yaban hayatı yaşıyorum.

Fth056 bunu beğendi.
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sen öncelikle asosyel isen bir pc oyununa felan bağlı mısın? Sen nerde olduğunun pek farkında değilsin bendede olmuştu , 9.sınıfta dostum buna benzer bazı şeyler asosyeldim çok.Kişiliğin oturduğu için önemli bir dönem , ne yapman gerektiğini nerelere gelebileceğini nasıl yaşıycağını öğrenmelisin.Sosyellik iyidir yanlış anlama asosyeldim şimdi daha sosyelim ve daha rahatım çünkü rahat rahat içimi dökebileceğim , eğlenebileceğim , zaman geçirebileceğimiz insanlar var.dostum öncelikle hayatını düzelt senin tek sorunun aşık olman değil aşık olman sorun bile değil.senin sorunun hayatına önem vermeyişin ama bu sana öyle gelmiyor hayatını yaşadığını hissetmelisin.arkadaş edinmeye bak derdim ama böyle düşünmeyi sevmiyorum.zaten sınıftasın arkadaşlarınla haşır neşir olmaya çalış yani onlara yağcılık yap demiyorum.birşeyi beraber yapmayı başar , takım oyunu gibi düşün bunu onlarla zaman geçir , ders konusuna gelemiyiceğim istersen çalış zekiliğinle farkını göster ve en iyi yerlere gel istersen böyle sakin hayatla devam et ama ders çalışman gerekli , aşık olmak güzel birşey belki aşık olduğunu sanıyorsun belkide aşık değilsin belkide aşıksın bunu bilemem ama bir kızı etkilemek için onun seni farketmesi gerektiğini söylemeliyim.aslında şu devirde kim ne bilemeyiz ama kız hakkında öğrenebileceğin şeyleri öğrenmeye çalış , gün içerisinde ne yapar , bu okula nasıl gelmiş , en yakın arkadaşı kim vbz bilgi al.sonra gerçekten sana uygun biriyse onunla aynı ortamda vakit geçirmen gereklidir , yoksa bu iş yürümez yani başlamaz :D ayrıca iyi olduğun yanları ön plana çıkar..hoşlanmasını sağla daha birçok şey anlatabilirim ama zamanım yok neyse bunları başarman için kendini sevmen gerek.

Fth056, YuriBoyka61 ve Swager bunu beğendi.
  7. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    sınıftaki sorunumda bu zaten ölü gibiyim herkes çok umursamaz olduğumu söylüyor öğretmenler hep bundan şikayetci bu yüzden disiplinle uğraşıyorum şuan.tüm bir seneyi sınıfta uyuyarak geçirdim nerdeyse.arkadaş olamıyorum kimseyle ayrıca şöyle iğrenç bir özelliğmi var kimle yakın arkadaş olmaya başlasam kesinlikle kavga çıkarıyorum ve aram bozuluyor sonradan.bu yüzden hiç arkadaşım yok ha ben istermiyim kafama göre biri olsun isterim tabi ama yok.ayrıca internet oyunu bağımlılığımda yok ama yapcak başka birşeyim olmadığı için zamanımın çoğunu internet başında geçiriyorum.ayrıca gözlemlerim ve bana olanlardan sonra kesinlikle aşık olduğumu söyleyebilirim.ve bu aralar hiç amacım yok gibi yaşıyorum boş boş okula gidiyorum bazen geç gidiyorum bazen yarısında çekip gidiyorum boş boş yaşıyorum ne geleceğe dair bir planım nede bir hevesim var günlük yaşıyorum öyle işte.şimdi bu yaşlarda böyle şeyler normal diyeceksiniz ama benim yaşımdakilerin hepsi böyle olduğunu sanan ve böyle olmanın marifet olduğunu sanan ergenler hiçbirinin ruh hali benim gibi değil.bazen diyorum yaşasam nolur yaşamasam nolur hayat cidden boş.derslerimi kurtarayım büyüyünce param olsun bunları bi kere bile aklımdan geçirmedim hiçbir zaman.diyorumya sadece içimden geçenleri söylüyorum şuan ne triplerdeyim nede ergenliğin getirdiği duygularda.bu şekilde bana yorum yapacak olanlar(üzerine alınma) bu yazıyı okuduktan sonra sakın ''yaşın daha çok küçük olur düzelirsin'' gibi laflar söylemesinler.

Fth056 bunu beğendi.
  8. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Kardeşim senin çözümün kesinlikle spora başlamakta. Sporun ne gibi yaraları olduğundan bahsetmeye gerek yok eminim fazlaca okumuşsundur. Yavaştan yavaştan başla. Kendine hedefler belirle. Zaten bunları yaptığın zaman kendinde güveninde yerine gelir hayatta bir amacın olduğunuda hatırlarsın. Başla yavaştan tek başla sonradan yanına birini eş bul, elbet birisi çıkar senle anlaşacak(şuanki en iyi arkadaşlarımdan birkaçı ile spor sayesinde samimi oldum). Boş boş duruyorum demişsin. Spor ile ilgili dergiler oku. Onlar seni motive eder yardımcı olur.

Kız konusuna gelincede o konuyu çok düşünmemeye çalış. Kendine güven kendiden emin ol elbet bir şekilde dikkatini çekmeyi başarırsın. Olursa olur olmazsa olmaz. Sen kendi hedeflerin doğrultusunda yürü elbet mutlu olacağın seni anlayacak birisi çıkar karşına

9. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    aga benim üni 2. sınıfa kadar manitam olmadı hic te problem yapmadım akıllı hatun bulamamıstım tabi cinsellik olarak begendigim hatunlarda oldu ama kafa (sevici) ve concon hareketleri tiksindirdi. sonradan lisede ben red edildim ama suc arkadaslarda asık deildim pat diye söyledim ama o senede mezun oluyordum kız düşüniyim dedi gidecegimi bildiginden red etti. red edilmekten dolayı 1 gün cok üzüldüm 14 saat uyudum gecti.red edildigim icin pisman mıyım degilim her duyguyu yaşamak lazım :).arkadaslık acısından ise hatun kısmını dost edinmedim iyikide pisman degillim cok kanka olan kız erkek dostlugu kadının askı bulmasıyla sona erer.hep arka duvar kösesindeki grubumuzla muhabbetle gecti.(yaw ben bunları niye anlatıyorum).herneyse bi ara bana da senin gibi oldu (netten psikolojik hastalıkları okuyup kendimde farzettim narsism sosyal fobi manik depresiflik şizotipal hastalık vs vs) sonra da gecti.bana kalırsa lisede başarılı ol üniversitede aşkın kralını yaşarsın lisede aşk 1 ise ünide aşk 100 dür.:) artık konudan ne cıkarcagın sana kalmıs.tek pişman oldugum sey matematigi öğrenmemek oldu
    hadi hayırlı traşlar

Son düzenleme: 20 Mart 2012
  10. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Asosyallik değilde kızlarla iletişim kurarken bende zorlanıyorum. Çevremde güzel bir arkadaş ortamım var ama kız ortamım yok fazla. Genelde eski okul arkadaşlarım var kız ortamından.
    Okuldada kız yok zaten meslek lisesi okuyorum ATL'yim. Bu sorunu nasıl aşacam bilmiyorum bende, bu yüzden kız konusunda sana tavsiye veremem.:D Zaten hiç kız arkadaşım olmadı ve bende dert ediyorum arada bu konuyu. Mantıklı düşününcede zaten kız arkadaş ortamım yok nasıl olsun ki diyorum.

Lisede benimde kafa dengi pek kişi yok sınıfta ama yinede çok iyi ortam yaptım. Seneler ilerledikçe alışacaksın arkadaşlarına. Girişken olacaksın biraz sonrası çorap söküğü gibi gelir.

Sayfayı Paylaş