Ağrılar ve Nedenleri ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve arsenal95 tarafından 16 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. arsenal95

arsenal95 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkeze selamlar. Ben 16 yaşındayım 59 kilo 1.75 boyundayım. Ben her gün evde mekik ve şınav çekiyorum. Ve bu sayıyıda bazen 5 bazen 10 olarak hergun arttırıyorum. 1. Sorum şu: Bazen çok ağrıyor karın kaslarım bunun nedenı ne olabılır ? 2 sorum : Okuduklarıma göre çalışıldıktan sonra protein ve karbonhidrat almak çok önemliymiş, bunları yaptıktan sonrada almam gerekirmi ?
    Kaslarıma zarar vermekten çok korkuyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    karın çalıştıgın ıcın o bolgedekı kasların agrıyor buda ıyı calıstırdıgın ışaretıdır
    1 gun calısıp 1 gun dınlenme seklınde yapabılırsın agrı varsa ogun dınlendırmen daha dogru olur.

antreman bıttıkten sonra proteın ıceren besınlerı tuketmen gerekkı kaslarını onarsınlar
    proteın ıceren besınlerin bazıları

Protein kaynakları nelerdir?

Hayvansal kaynakları; yumurta, et, tavuk, balık, süt ve peynirdir. Bunlardan yumurta, et, tavuk ve balık, elzem amino asitleri sağlar.

Bitkisel protein kaynakları; mercimek, kuru fasulye, nohut gibi kurubaklagiller, fındık, tahıllar, bulgur, tam buğday ekmeğidir. Çok az miktarda da olsa, bazı yeşil sebzelerde protein bulunur ama emilimleri çok düşüktür.

arsenal95 bunu beğendi.
  3. arsenal95

arsenal95 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ağrıması iyi çalıştırdığımın işareti fakat bazen ağrımıyor bu antremanın verimsiz olduğu anlamına mı gelir. Ağrıyana kadar mı çalışmalıyım ?

4. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    hayır alakası yok meselaa bende ilk 1 ay agrı vardı sonra agrılar gectı yanı agrı olmayınca gelısme olmucak die bi söz konsu yoktur ..

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    agrı olmasada gelısır tabı ama mo kas agrısından korkmayın ben 7 -8 aydır gıdıyorum gogus ne zaman calıssam 4 gune kadar agrıyor ama dıger kas gruplarımda o agrılar artık yok gelısmıyor anlamına gelmıyor.

hareketlerı yavas yavas yapın hızlı kaldırıp ındırmekten kacının ve hareketlerı dogru yapmaya özen gosterın durusunuzu ona gore ayarların vs.

6. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    evet benim de göğsüm çok ağrıyor bazen 3-4 ay kilo arttırmadığım oluyor çünkü çok kolay gelişiyor diğer bölgelerle bi orantısızlık olmasın diye kilo arttırmıyorum fakat yine de 3-4 gün ağrıyor her antrenmandan sonra bunun nedeni ne acaba?

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bunun nedenı kası calıstırmıssın ve agrıyor gayet normal 7 aydır bendede var herekzde oldugu gıbı ama antremandan once ısınma hareketlerını yapmadan antremana başlama

Sayfayı Paylaş