Ağırlıksız squat boyu engeller mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve basketballer tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. basketballer

basketballer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,

Ben basketbolcuyum fakat çok çok az yani 20 cm kadar zıplıyorum.Bunun nedeni de bacaklarımın çok zayıf olması yani kalın bacaklarım ama kas hiç yok gibi.Bende BB'ci bir arkadaşımın tavsiyesi üzere bugün 5x20 ağırlıksız squat yaptım.Hergün 5x20 hatta 10 gün içerisinde 500'e kadar çıkarmayı düşünüyorum çünkü şimdiden kas oluşmaya başladı.

Ama boyumun uzaması lazım yaşım 15 boyum 185 ,195 olmam lazım eğer boy uzamasını durduruyorsa yapmak istemiyorum.Ayrıca boyumu nasıl uzatabilirim ailede dedem ve amcam +1.90 civarıymış.

2. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba çoğu güç antremanlarında zaten ağırlıksız squatta uygulanır sende bunu uygulayabilirsin. squat yapip kalktiktan sonra zıplayabilirsin sonra tekrar edebilirsin Kickboks antremanlarında biz böyle yapiyoruz. Sonuçta ağırlığın altinda kalmiyorsun boyu engellemez bence aksine fayda sağlar.

basketballer bunu beğendi.
  3. basketballer

basketballer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim peki 10 gün içerisinde set set 500 e çıkarmayı düşünüyorum sizce zararı olur mu ?

4. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Günlük çalışırsan daha iyi olur setler halinda 4*20 -4*15 veya 3*30 - vs vs..
    Bu kısmı sana kaliyor fakat dinlenmeyi ihmal etme.

Sayfayı Paylaş